„Lietuvos ryto“ sėkme LKL finale netikėjo net jo fanai

ass="news_page_short">Nesutaikomi priešai Kauno "Žalgirio" ir Vilniaus Lietuvos ryto" aistruoliai sutinka tuo, kad vieniems sėkmę, kitiems nesėkmę lėmė komandų komplektavimas.

Per Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalinę seriją didelės intrigos nebuvo - Kauno „Žalgirio“ krepšininkai įveikė Vilniaus "Lietuvos rytą" 4:0. Net ir kankinamas finansinių problemų Kauno klubas atrodė taip galingai, kad net aktyviausi „Lietuvos ryto“ gerbėjai pernelyg nesitikėjo sėkmingos Vilniaus klubui sezono pabaigos.

„Po paskutinių reguliaraus sezono rungtynių gal ir pagalvojau, kad „Lietuvos rytas“ gali nugalėti „Žalgirį“, bet atvirai kalbant, maniau, kad laimėsime vos porą rungtynių per finalinę seriją,“ – prisipažino „Lietuvos ryto“ rungtynių besistengiantis nepraleisti Donatas Žunda.

Tai, kad jo palaikomas klubas yra silpnesnis, nei amžini ir labai nemėgstami varžovai, D. Žunda sakė matęs nuo pat sezono pradžios.

„Vilniaus komandos komplektavimas buvo prastas. Nuo sezono pradžios buvo padaryta daug klaidų. Visų pirma nereikėjo trenerio poste palikti Aleksandro Džikičiaus. Tai buvo didelė klaida. Vėliau vadovybė suprato, kad ją padarė ir A. Džikičių pakeitė. O jau kitiems treneriams nieko neliko – kokią komandą gavo, su tokia ir žaidė. Aš neprisimenu, kada dar buvo toks prastas komplektavimas. Visi legionieriai, išskyrus Nemanją Nedovičių, žaidė žemiau kritikos ribų,“ – kalbėjo „Lietuvos ryto aistruolis.

Bene aktyviausiai veikiančios „Žalgirio“ fanų grupės „Green White Boys“ narys Jonas Paunksnis tvirtino, kad kitokios finalo serijos neįsivaizdavo ir pritarė kolegai iš Vilniaus, kalbėdamas apie komandų surinkimo skirtumus: „To tikėjausi. Buvo dvi skirtingo lygio komandos, tad viskas taip turėjo baigtis. Tai jau prieš sezoną matėsi. Komandų komplektavimas buvo skirtingas: kur stiprūs legionieriai ir Lietuvos rinktinės žaidėjai, o kur jauni žaidėjai iš Balkanų. Šansų „Lietuvos rytas“ neturėjo. Maksimaliai ką galėjo - iškovoti vieną pergalę.“

Kaunietis tvirtino, kad jam visiškai nesvarbu tai, jog beveik visos finalo serijos rungtynės nebuvo atkaklios. „Svarbiausia mums yra palaikyti savo komandą, o ne gerėtis krepšiniu. O kai triuškina pagrindinius varžovus, džiaugiesi visada. Dėl to nėra įdomių ar neįdomių rungtynių,“ – kalbėjo „Green White Boys“ narys.

Anot D. Žundos, „Lietuvos rytui“ labiausiai pritrūko gero įžaidėjo ir vidurio puolėjo.

„Patrickas O‘Bryantas ir tie legionieriai, kuriuos klubas nusipirko pavasarį ne tik kad „Lietuvos rytui“ nereikalingi, bet ir LKL lygio neatitinka,“ – kalbėjo finalo seriją pralaimėjusios komandos gerbėjas.

D. Žunda negailėjo komplimentų tik „Lietuvos ryto“ strategui vokiečiui Dirkui Bauermannui.

„Apie trenerį D. Bauermanną nieko bogo negaliu pasakyti iš fano požiūrio. Mes niekada dar neturėjome tokio trenerio, kuris ateidavo į mūsų tribūną ir padėkodavo. O žaidimas jam atėjus irgi šiek tiek pagerėjo,“ – kalbėjo vilnietis.

D. Žunda teigiamai vertintų buvusio „Lietuvos ryto“ direktoriaus Jono Vainausko sugrįžimą į klubą. Kalbos apie tokią galimybę sklinda užkulisiuose.

„Jeigu pasitvirtins tos kalbos, kad grįžta Jonas Vainauskas, tai blogiau tikrai nebus, nes blogiau būti turbūt ir negali. Nepamenu tokio sezono, per kurį „Lietuvos rytas“ buvo pralaimėjęs tiek rungtynių. Koks tas Jonas bebūtų, bet jis sugebėdavo surinkti neblogą komandą,“ – kalbėjo vienas aktyviųjų sostinės klubo gerbėjų.

J. Paunksnis nesiėmė vertinti, galimos savo mėgstamo klubo ateities.

„Labai sunku pasakyti, kaip gali susiklostyti kitas sezonas. Labai daug kas priklauso nuo to, kas taps „Žalgirio“ savininku, kokių pavyks surasti rėmėjų. Nuo to priklausys ir komplektavimas. Dabar aiškina, kad porą sezonų reikės mokėti skolas. Tai suprantama komanda susilpnės, tokios sudėties, kaip šį sezoną, nesurinksime, teks komandos pajėgumą sumažinti,“ – kalbėjo kaunietis.

„Atvirai kalbant, jeigu „Žalgiris“ baigtų egzistuoti, nebūtų gerai. Mūsų krepšinis būtų mažiau įdomus. Aišku meilės „Žalgiriui“ niekada nejautėme ir niekada nejausime, bet Lietuvai „Žalgirio“ reikia. Kad būtų LKL pirmenybės įdomesnės, konkurencija didesnė. Jei „Žalgirio“ neliktų gal labai ir neliūdėtume, bet kažin ar ir džiaugtumėmės,“ – komentavo sunkią amžinų varžovų būklę „Lietuvos ryto“ aistruolis.

D. Žunda tikisi jo manymu geriausio - „Žalgiris“ išlieka, bet tampa įkandamu Vilniaus krepšininkams:  „Tikiuosi, kad kitais metais bus įdomiau, nes „Žalgiris“ turėtų būti silpnesnis, „Lietuvos rytas“ – sustiprėjęs. Manau „Lietuvos rytui“, jei jis surinks kitam sezonui gerą sudėtį, atsivers galimybės laimėti aukso žiedus.“


NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių