„Lietuvos rytas“ - „Unicaja“: nesėkmė 84:91

„Lietuvos ryto“ krepšininkai ketvirtadienio vakare stojo į mūšį Malagoje - jų varžove Eurolygos B grupės rungtynėse buvo visas keturias pergales iškovojusi „Unicaja“ komanda.

Ispanų ekipa pratęsė pergalių seriją, palaužusi Lietuvos čempionus 91:84 (26:20, 23:19, 19:25, 23:20).

Pozicijos. Po keturių rungtynių abiejų komandų pozicijos B grupėje yra geros. „Lietuvos rytas“, turintis tris pergales, yra trečias, o „Unicaja“, laimėjusi visus mačus, yra vienvaldė lyderė.

Prisiminimai. Vilniaus ekipos įžaidėjas Bojanas Popovičius grįžo į jam gerai pažįstamą „Palacio De Los Deportes J.M.Martin Carpena“ areną - serbas „Unicaja“ ekipoje žaidė 2007-2008 m. sezone.

Teisėjai. „Lietuvos ryto“ ir „Unicaja“ dvikovai teisėjaus Carlas Jungebrandas (Suomija), Milivoje Jovčičius (Serbija), Spiros Gkontas (Graikija).

Varžovai. Vos prasidėjus mačui Malagoje, dar vienerios B grupės rungtynės baigėsi Stambule - "Efes Pilsen" 77:64 nugalėjo Orleano "Entente".

Starto penketai. „Lietuvos rytas“: Popovičius, Gecevičius, Jomantas, Zavackas, Bjelica.

„Unicaja“: Cookas, Deanas, Welshas, Jimenezas, Freelandas.

Pirmasis kėlinys. Komandos po pirmųjų metimų pasikeitė taikliomis atakomis - 2:2. Taškas į tašką mačas vyksta ir toliau. 5 min. 13:7 jau priekyje vilniečiai. Tačiau po minutės komandas skyrė tik taškas - 13:12, o 7 min. "Unicaja" išsiveržė į priekį  19:15. Atkarpą vilniečiai pralaimėjo 2:12. Tačiau bėdos tuo nesibaigė - šeimininkai pradėjo didinti apsukas ir  10 min. jau pirmavo 26:18. Po pirmojo kėlinio "Unicaja" pirmauja 26:20.

Antrasis kėlinys.  Kol kas neveikia vienas svarbiausių vilniečių ginklų - tolimi metimai. 13 min. "Unicaja" pirmą kartą įgyja dviženklę persvarą - 36:23. R.Kurtinaitis prašo minutės pertraukėlės. Po jos reikalai kiek pasitaiso. Vilniečiai spaudžiasi po krepšiu, leisdami varžovams atakuoti iš toli, tačiau jiems nekrenta. 17 min. "Lietuvos rytas" priartėja iki 31:40. Vis dėlto aikštės šeimininkai atsitiesia ir 19 min. pabėga - 45:31. Po dviejų kėlinių vilniečių deficitas 10 taškų - 49:39.

Rezultatyviausieji žaidėjai po dviejų kėlinių. "Lietuvos rytas": A.Jomantas 11, M.Bjelica 10, B.Popovičius 8 (0 rez. perdavimų) , M.Gecevičius 5.

"Unicaja": O.Cookas, C.Jimenezas, A.Lima ir J.Freelandas - po 8, Sh.Williamsas 5.

Statistika ("Lietuvos rytas" ir "Unicaja"). Dvitaškiai - 12/19 (63) ir 12/18 (66), tritaškiai - 3/9 (33) ir 5/15 (33), baudos - 6/10(60) ir 10/10 (100). Atkovota kamuolių - 13 ir 16, perimta - 3 ir 5, klaidų - 9 ir 5.

Trečiasis kėlinys. Po pertraukos didžiąją dalį laiko rezultato skirtumas buvo panašus, kaip ir antrajame ketvirtyje - 9-14 taškų "Unicaja" naudai. 28 min. 'Lietuvos rytas" surengia spurtą ir priartėja iki 55:63, o po Babrausko tritaškio 30 min. intriga sugrįžo - 68:62. Likus 36 sek. Popovičius pataiko dvi baudas ir kova prasideda beveik iš naujo, po 30 min. "Unicaja" pirmauja tik 68:64. Vilniečiai kėlinį laimėjo 25:19.

Ketvirtasis kėlinys. Atrodo, vilniečiai pajuto kraujo skonį. Kėlinį taikliu metimu pradėjo Borovnjakas ir komandas skiria tik vienas metimas - 68:66. 34 min. varžovai patiria pirmuosius nuostolius - penktą kartą prasižengė Freelandas. Komandas tebeskiria 2-4 taškai, vilniečiai neišnaudojo kelių progų išlyginti rezultato.

36 min. beveik visas rungtynes tylėjęs naudingiausias "Unicaja" žaidėjas Deanas pataikė tritaškį ir aikštės šeimininkai padidino persvarą iki 79:73. Likus žaisti pustrečios min. šeimininkai gali truputį lengviau atsipūsti - 86:77. Tačiau vilniečiai rankų dar nenuleidžia. R.Kurtinaitis pabando surikiuoti komandos veiksmus, paprašydamas min. pertraukėlės. Vis dėlto "Unicaja" ekipa sugebėjo išsaugoti trapią persvarą ir nugalėjo 91:84.

Rezultatyviausieji žaidėjai. "Lietuvos rytas": A.Jomantas 16, B.Popovičius ir D.Borovnjakas - po 15, M.Bjelica 12, S.Babrauskas 11, M.Gecevičius 8, A.Baynesas 3, D.Zavackas ir J.Sinica - po 2.

"Unicaja": O.Cookas 16, J.Freelandas 15, C.Jimenezas 11, T.Deanas 10, S.Blanco 9, Sh.Williamsas 7, J.Welshas ir L.Williamsas - po 5, B.Rodrigezas 3.

Statistika ("Lietuvos rytas" ir "Unicaja"). Dvitaškiai - 26/39 (66) ir 18/31 (58), tritaškiai - 6/27 (22) ir 11/23 (47), baudos - 14/21 (66) ir 22/25 (88). Atkovota kamuolių - 29 ir 34, perimta - 6 ir 6, klaidų - 12 ir 13.

Šiame straipsnyje: EurolygaLietuvos rytas