„Lietuvos rytas“ įveikė „Žalgirį“

Šeštadienį Kauno sporto halėje įvyko pirmoji oficiali šio sezono Lietuvos krepšinio grandų dvikova. Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) rungtynėse po itin atkaklios kovos Vilniaus „Lietuvos rytas" įveikė žalgiriečius rezultatu 68:70.

Vilniečiai vien per ketvirtą kėlinį pelnė 8 taškus atsikovoję kamuolius puolime. Dukart svečiai baudė tolimais metimais ir kartą dvitaškiu, praneša basketnews.lt.

Tačiau paskutinėmis mačo akimirkomis Kauno „Žalgiris" vis tiek turėjo progą išplėšti pergalę.

Apsigynę nuo „Lietuvos ryto" atakos kauniečiai, paskutinei atakai turėjo 8 sekundes. Kamuolį jie patikėjo rezultatyviausiai žaidusiam Willie Deane‘ui, tačiau šio metimas nuo tritaškio linijos paskutinę rungtynių sekundę skriejo pro šalį.

Rungtynių stenograma:

Iš pirmų 13 abiejų komandų metimų tikslą pasiekė tik vienas ir sužaidus kiek daugiau nei 4 minutes „Lietuvos rytas" pirmavo 2:0. „Žalgirio" taškų badą nutraukė Žygimantas Janavičius, jis pelnė pirmus 5 šeimininkų taškus.

Ne ką lengviau komandoms taškus sekėsi rinkti ir vėliau kėlinyje. Sužaidus 10 minučių kauniečių sąskaitoje buvo vos 10 taškų, o vilniečių - 13.

Po aštuonių iš eilės netaiklių tritaškių kauniečiai krepšį „pramušė" antrajame kėlinyje. Iš pradžių Willie Deane‘as, o paskui Jonas Mačiulis pataikė iš toli ir „Žalgiris" išsiveržė į priekį 22:20.

Įpusėjus antram kėliniui Matthew Nielsenas pelnė dvitaškį ir privertė trečią kartą prasižengti Paulių Jankūną. Netekę kapitono kauniečiai atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje (24:30), tačiau greitai rezultatą išlygino - 32:32. Visgi prieš ilgąją pertrauką svečiai įgijo 4 taškų pranašumą.

Trečias kėlinys tapo Deane‘o benefisu. Apsauginę kaukę dėvintis „Žalgirio" amerikietis per penkias minutes pelnė 10 taškų ir išvedė savo komandą į priekį 46:42. Vilniečiai į tai atsakė savo spurtu ir po 7 iš eilės taškų susigrąžino pranašumą - 49:46.

Mindaugas Lukauskis ketvirtą kėlinį pradėjo tritaškiu, po to vilniečiai surezgė dvi greitas atakas ir skirtumas išaugo iki didžiausio rungtynėse - 60:51. „Lietuvos ryto" spurtą sustabdė Mantas Kalnietis. Per kelias atakas jis smeigė du tritaškius, du taškus pridėjo Paulius Jankūnas ir kauniečių deficitas sumenko iki 59:60.

Pasinaudodami antrais šansais vilniečiai vėl padidino pranašumą. Branko Milisavlijevuičius pelnė 5 taškus iš eilės ir „Lietuvis ryto" persvara pašoko iki 65:59.

„Žalgiris" vėl priartėjo (64:67), tačiau dar kartą pasinaudoję geresne kova dėl atšokusio kamuolio vilniečiai smeigė tritaškį - tai padarė Martynas Gecevičius ir skirtumas išaugo iki 6 taškų.

Deane‘as po to pridėjo baudą, o Mačiulis likus žaisti 1 minutę smeigė tritaškį ir priartino savo komandą iki 68:70. Po nesėkmingos svečių atakos „Žalgiris" surengė pusiau greitą ataką, kuri nesibaigė taikliu metimu. Kalnietis prametė iš toli, bet kamuolys išliko „Žalgirio" rankose.

Po minutės pertraukėlės Mačiuliui buvo skirta pražanga ir kamuolys likus žaisti 29 sekundėms atiteko svečiams.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisLietuvos rytas