„Lietuvos rytas“ - „Efes Pilsen“: pralaimėjimas 62:77

Vilniaus „Lietuvos rytui“ kortas netikėtai sumaišė Belgrado „Partizan“, vakar nugalėjęs Malagos „Unicaja“. Todėl ketvirtadienio dvikova su Stambulo „Efes Pilsen“ buvo itin svarbi.

Vis dėlto vilniečiams nepavyko įgyvendinti net minimalių tikslų.

Akistata. Pirmąją „Lietuvos ryto“ ir „Efes Pilsen“ dvikovą Vilniuje 77:70 laimėjo mūsų šalies ekipa.

Arena. Rungtynės vyko ne 12 su puse tūkstančio sirgalių galinčioje priimti Stambulo „Abdi Ipekci“ arenoje, o „Ayhan Sahenk“. Šioje 3,5 tūkst. žiūrovų talpinančioje salėje „Efes Pilsen“ žaidžia Turkijos lygos mačus. „Abdi Ipekci“ arena rengiama Europos plaukimo čempionatui.

Teisėjai: „Efes Pilsen“ ir „Lietuvos ryto“ mačui teisėjavo Juanas Carlosas Mitjana (Ispanija), Oliveris Krause (Vokietija), Oscaras Perea (Ispanija).

Starto penketai. "Lietuvos rytas": Popovičius, Gecevičius, Jomantas, Zavackas, Baynesas.

"Efes Pilsen": Arslanas, Kasunas, Thorntonas, Nachbaras, Guleras.

Pirmasis kėlinys. 5 min. rezultatas lygus - 6:6. Netrukus Popovičius tritaškiu persverė rezultatą savo naudai - 9:8. Toliau rungtynės vyko taškas į tašką. 10 min. trečią kartą prasižengė Bjelica. Po pirmųjų dešimties min. 15:13 priekyje turkų ekipa.

Antrasis kėlinys. Po pirmosios tritaškės atakos "Efes Pilsen" atitrūko 18:13. 14 min. įsibėgėjęs turkų ekipos snaiperis Rakočevičius pelnė 5 taškus iš eilės ir aikštės šeimininkai dar labiau padidino persvarą - 25:18. Kurtinaitis paprašė minutės pertraukėlės. Permainų tai atnešė neiškart. 17 min. "Efes Pilsen" dar pirmavo 28:20, tačiau po dviejų greitų atakų ir sėkmingos gynybos vilniečiai priartėjo iki 24:28. Pajutę žaidimo skonį jie dar kartą apsigynė, tačiau priartėti vieno metimo atstumu nepavyko -ataka nutrūko dėl pačių klaidos. Bet 19 min. du Sinicos tritaškiai viską pakeitė iš esmės - 32:32, o dar kartą apsigynus puolimas irgi tapo lengvesnis - Popovičius baudos metimais 20 min. persvėrė rezultatą "Lietuvos ryto" naudai - 34:32. Tokiu rezultatu ir baigėsi antrasis ketvirtis.

"Lietuvos ryto" persvarą lėmė visi geresni statistikos rodikliai, išskyrus klaidų skaičių.

Statistika po dviejų kėlinių ("Lietuvos rytas" ir "Efes Pilsen"): dvitaškiai - 7/13/ (53 proc.) ir 9/19 (47), tritaškiai - 5/11 (45) ir 2/11 (18), baudos - 5/7 (71) ir 8/9 (88), atkovota kamuolių - 16 ir 15, perimta - 2 ir 4, klaidų 10 ir 7.

Rezultatyviausieji žaidėjai po dviejų kėlinių. "Lietuvos rytas": J.Sinica 9, A.Jomantas ir B.Popovičius - po 7, M.Gecevičius 4, S.Babrauskas 3.

"Efes Pilsen": I.Rakočevičius 8, B.Nachbaras 6, K.Pekeris ir P.Shumpertas - po 5, M.Kasunas 4.

Trečiasis kėlinys. Ketvirtis prasidėjo keliomis vilniečių klaidomis ir nors komanda 23 min. dar pirmavo 37:36, Kurtinaitis paprašė minutės pertraukėlės. Iškart po jos varžovai pataikė tritaškį ir susigrąžino persvarą - 39:37. Gecevičius atsakė tuo pačiu ir vėl prasidėjo kova taškas į tašką. Tik 27 min. aikštėje pasirodęs Danielis Santjago pakreipė įvykius kita linkme. Jis per pusantros min. pelnė 7 taškus ir leido "Efes Pilsen" atitrūko - 53:47. Bet vilniečiams varžovų spurtą pavyko sustabdyti ir 30 min. komandas skyrė jau tik taškas - 53:52. Paskutinį tašką šiame ketvirtyje galingu dėjimu padėjo tas pats Santjago. Po trijų kėlinių - 57:53 "Efes Pilsen" naudai.

Ketvirtasis kėlinys. Ir vėl siautėja Santjago - kėlinys prasidėjo jo dvitaškiu ir bloku Popovičiui. Per penkias min. jis surinko 12 taškų ir 18 naudingumo balų. Dar dvitaškį pridėjo Thorntonas - 61:53.

33 min. penktą kartą prasižengė Bjelica. Pagaliau prabilo Zavackas, tritaškiu sumažinęs skirtumą iki 62:58. Tačiau Santjago 4 taškais vėl atstatė "Efes Pilsen" naudingą persvarą - 66:58. Santjago per 7 su puse min. jau pelnęs 16 taškų ir surinkęs 24 naudingumo balus. "Lietuvos rytas" puertorikiečiui kol kas neranda jokių priešnuodžių.

35 min. turkų ekipa įgijo 10 taškų skirtumą - 68:58. Padėtį dar labiau pablogino Popovičiaus klaida, kuria pasinaudoję šeimininkai atitrūko 70:58. Keletą minučių komandoms nepavyko pasižymėti, o turkai sėkmingai tirpdė laiką, likusį iki mačo pabaigos. 39 min. D.Santiago baudos metimu padidino šeimininkų persvarą iki 73:60.

B.Popovičius sumetė abu baudos metimus, bet "Efes Pilsen" iš karto taip pat atsakė taškais, o po rezultatyvaus I.Rakočevičiaus prasiveržimo "Lietuvos rytas" atsisveikino su viltimis pasiekti bent jau pralaimėjimą palankiu 7 taškų skirtumu. Stambule pralaimėta 62:77.

Komandų statistika. ("Lietuvos rytas" ir "Efes Pilsen"): dvitaškiai - 9/25 (36 proc.) ir 22/36 (61), tritaškiai - 9/26 (34) ir 3/20 (15), baudos - 17/23 (73) ir 24/28 (85), atkovota kamuolių - 32 ir 34, perimta - 4 ir 5, rezultatyvių perdavimų - 13 ir 13, klaidų 18 ir 11, blokų - 2 ir 2.

Rezultatyviausi žaidėjai. "Lietuvos rytas": B.Popovičius (6 rezultatyvūs perdavimai, 4 klaidos) ir A.Jomantas - po 12, M.Gecevičius (tritaškiai - 1/7) ir J.Sinica - po 9, S.Babrauskas 8, D.Zavackas 6, M.Bjelica 4, D.Borovnjakas 2 (A.Baynesas).

"Efes Pilsen": D.Santiago (dvitaškiai - 5/5) 17, I.Rakočevičius 16, B.Thorntonas ir K.Pekeris - po 8, P.Shumpertas 7, B.Nachbaras 6, K.Tunčeri (7 rezultatyvūs perdavimai)  5, Ch.Smithas ir M.Kasunas - po 4, S.Guleras 2 (E.Kuqo, E.Arslanas).