„Lietuvos rytą“ paskandino „Bešiktaš“ snaiperiai (komentarai)

Mačas šeimininkams nebuvo beviltiškas, bet pergalė vėl išsprūdo. Vilniečiai, po apylygės kovos, vadžias paleidę 4-ajame kėlinyje 67:73 (20:17, 13:16, 15:16, 19:24) nusileido Turkijos ekipai. Sostinės klubas kol kas yra nukovęs tik Belgrado  „Partizan“ (69:61) ir D grupėje užima 5-ąją vietą.

Komentarai

„Lietuvos ryto“ treneris D. Maskoliūnas. Vyrai kovėsi, netrūko užsidegimo. Pritrūko sėkmės, žaidybinės drausmės. Momentais atrodėme neblogai. Sėkmė lydi stipresnius – varžovai kelis kartus įmetė per rankas aidint sirenai. Puolime pasirinkome neteisingus sprendimus. Pirmoje rungtynių pusėje iš 10 tritaškių pataikėme tik 1. Šį kartą neblogai sužaidė mūsų priekinės linijos žaidėjai, tačiau snaiperiai neatliko savo darbo. Pirmąjį Eurolygos ratą vertinu prastai. Viskas būtų kitaip, jei šį vakarą būtume iškovoję pergalę. Vis dar tikiu ir tikėsiu iki paskutinės minutės, kad galime patekti į kitą etapą.

Stambulo „Bešiktaš“ treneris Ermanas Kunteris. Tai buvo labai svarbios rungtynės. Žinome, kad grupėje yra keturios komandos, kurios kovoja dėl patekimo į kitą etapą. Tarp jų esame ir mes. Šiandien prastai pataikydami baudos metimus praradome 11 taškų. Jaunus „Lietuvos ryto“ žaidėjus slegia didžiulė įtampa. Tai yra kovotojų komanda, kuri visada žaidžia iki galo. Jie įveikė Belgrado „Partizan“, turėjo realų šansą laimėti ir Bamberge. Žinoma, vilniečiai privalo atkreipti dėmesį į smulkias detales, tai yra būtina Eurolygos komandai. Jei „Lietuvos rytas“ namuose įveiks „Brose Baskets“, turės realų šansą patekti į kitą etapą. Juk grupės etape liko dar 5-erios rungtynės, niekas neprarasta.

Į provokuojantį klausimą, ar savo komandoje treneris norėtų matyti bent vieną sostinės klubo žaidėją, treneris atsakė, - „Man patinka Janis Blūmas Renaldas Seibutis, Artūras Jomantas. Tik klausimas, ar šie žaidėjai tiktų prie dabartinio „Bešiktaš“ braižo“, - spaudos konferencijoje kalbėjo specialistas.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“: S.Babrauskas 14, N.Nedovičius 11, R. Seibutis 9, M. Katelynas 8, P. Samardžiskis ir D. Ivanovas  po 7, D. Dulkys 5, J. Blūmas 3, A. Jomantas 2, L. Radoševičius 1.

„Bešiktaš“: C. Jerrellsas 23 (5/9 trit.), D. Markota 13, V. Dašičius 10.

Rungtynių eiga

I-asis kėlinys. „Lietuvos rytas“ rungtynes pradeda tokios sudėties: J. Blūmas, R. Seibutis, A. Jomantas, M. Katelynas, P.Samardžiski. „Lietuvos ryto“ taškų sąskaitą dvitaškiu metimu atidarė M. Katelynas, 2 taškus iš po krepšio pridėjo A. Jomantas.Visi turkų metimai kol kas skrieja pro šalį.

„Bešiktaš“ prameta 4 baudas iš eilės, tačiau vilniečiai tuo nepasinaudoja. Ledus tritaškiu metimu pralaužia varžovų lyderis C. Jerrellsas. A. Jomanto baudos tikslo nepasiekia. Turkai priartėja, tačiau P. Samardžiski pelno 2 taškus ir įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“ priekyje - 6:5.

C. Jerrellsas dvitaškiu persveria rezultatą, tačiau D. Ivanovas čia pat vilniečiams gražina minimalų pranašumą. Maža to, „Lietuvos rytas“ pavyzdingai apsigina, o D. Ivanovas prideda dar 2 taškus su pražanga, o N. Nedovičius trūkteli komandą į priekį - 13:7

Turkai atsilikimą sušvelnina 2 taškais, gausiai susirinkusius žiūrovus į viršų pakelia tolimas N. Nedovičiaus šūvis. Čia pat legionierius iš Serbijos prasižengia. Į keturias varžovų baudas R. Seibutis atsako tuo pačiu. Deja, tačiau paskutinę kėlinio sekundę D. Markota mažina pranašumą iki 3 taškų - 20:17

II-asis kėlinys. „Bešiktaš“ tritaškiu metimu išlygina rezultatą, „Lietuvos rytas“ 2 kartus iš eilės suklysta puolime, tačiau turkai taip pat neblizga. Vidurio puolėjas F. Randalas neranda kelių link vilniečių krepšio. Vis dėl to C. Serhatas pelno 2 taškus su pražanga ir varžovai nutolsta – 20:24.

Padėtį 5 taškais iš eilės taiso P. Samardžiskis. Varžovai nesnaudžia ir išlaiko vilniečius 4 taškų atstumu. N. Nedovičius mažina skirtumą iki 2, M. Katelynas išlygina rezultatą - 29:29.

R. Seibutis dvejomis taikliomis baudomis išveda savo komandą į priekį, „Bešiktaš“ puolime sužingsniuoja. Kapitonas S. Babrauskas pelno 2 taškus, tačiau V. Dasičius atsako  4 taškais. Ilsėtis į rūbinę krepšininkai išeina esant lygiam rezultatui - 33:33.

Iki pertraukos šeimininkų gretose rezultatyviausiai žaidė P. Samardžiskis ir N. Nedovičius (po 7). R. Seibutis pridėjo 6 taškus.

III-iasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ kėlinį pradeda tragiškai. V. Dasičius tęsia asmeninį pasirodymą - smeigia tritašį, greitoje atakoje prideda 2 taškus. Vilniečiai kelis kartus suklysta ir Turkijos klubas kėlinio pradžioje susikrauna 7 taškų pranašumą - 33:40.

J. Blūmas 11-liktose Eurolygos rungtynėse iš eilės pasižymi taikliu tolimu metimu. Kitoje atakoje latvio mėgininimas prasivežti arčau krepšio baigiasi bloku, tačiau S. Babrauskas tirpdo skirtumą iki 3 taškų - 38:41.Blokas išrašomas ir P. Samardžiskiui, vėliau makedonas kovoje dėl atšokusio kamuolio užsidirba 4-ąją pražangą.

Tritaškių fiesta: R. Seibutis pataiko iš aikštės kampo, toimu šūviu atsako ir C. Jerrellsas. S. Babrausko bomba į euforiją siunčia visus surinkusius žiūrovus. C. Jerrellsas pataiko paskutinę atakos sekundę.N. Nedovičius nelieka skolingas ir taip pat prisijungia prie tritaškių maratono. Po III kėlinių vilniečiai atsilieka vos vienu tašku - 48:49.

IV-asis kėlinys. D. Dulkys prasižengia puldamas, C. Jerrellsas dar kartą pataiko iš toli - 48:52. D. Markota trejais baudos metimais ir dvitaškiu dar labiau gramzdina Lietuvos rytą - 48:57. L. Radoševičius prameta iš po krepšio.

D. Dulkys neleidžia užgesti vilčiai - tritaškiu metimu mažina skirtumą iki 6 taškų. N. Nedovičius pataiko vieną baudos metimą. Varžovai numuša į krepšį besileidžiantį serbo metimą, teisėjai taškų neįskaito.

S. Babrauskas tritaškiu dar kartą iš savo vietų pakelia visus susirinkusius, tačiau turkai pelno 5 taškus be atsako ir situacija tampa vėl kritinė - 59:67.

„Lietuvos rytas“ nepasiduoda, tačiau koją kiša neatkovoti kamuoliai ir klados gynyboje. S. Babrauskas baudos metimais prartina vilnečius iki 65:69.

C. Jerellsas aidint atakos pabaigą skelbiančiai sirenai pataiko dvitaškį, komandos draugas prideda dar 2 taškus. M. Katelynas sušelnino skirtumą iki 67:73, tačiau tai ir buvo viskas. Vilniečiai priversti pripažinti „Bešiktaš“ pranašumą.

Situacija. Sostinės klubas kol kas yra nukovęs tik Belgrado  „Partizan“ (69:61) ir grupėje užima 5-ąją vietą. Vilniečiai pralaimėjimus patyrė prieš Maskvos CSKA (73:75), “Barselona” (49:67) ir Bambergo “Brose Baskets” (78:84).  Antrajame rate „Lietuvos rytas“ vos 2 rungtynes iš 5 žais namuose, tad šio vakaro dvikova vilniečiams buvo puiki galimybė sutvirtinti savo pozicijas D grupėje ir tuo pačiu pasivyti „Bešiktaš“.

Per keturis Eurolygos turus iškovoję dvi pergalės ir patyrę tiek pat pralaimėjimų turkai įsitaisė įsitaisę D grupės lentelės viduryje. „Bešiktaš“ kol kas gali pasigirti pergalėmis prieš  „Partizan“ (81:65) ir Brose „Baskets“ (86:71) ekipas.  Turkijos klubas neatsilaikė prieš grupės lyderius - „Barscelona“ (60:72) ir CSKA (58:85).

Nusiteikimas. „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas šiose varžybose akcentuoja agresyvų žaidimą baudos aikštelėje. Strategas žymiai didesnio indelio tikisi iš komandos aukštaūgių - Dejano Ivanovo ir Predrago Samardžiskio.

„Bešiktaš“ treneris Ermanas Kunteris prieš rungtynes teigė, kad žaidėjų neslėgs papildoma atsakomybės našta, nes didesnį spaudimą laimėti jaus vilniečiai. E. Kunteris pažymėjo, kad jo auklėtiniai kietoje kovoje sieks iškovoti pergalę, kuri sustiprintų šansus kovojant dėl kelialapio į „Top 16”.

Priešnuodžiai prieš lyderius. Sostinės klubo treneris ir žaidėjai tvirtina, kad „Bešiktaš“ yra individualistų komanda. Didžiausią dėmesį vilniečiams derėtų skirti įžaidėjui Curti Jerrellsui, kuris vidutiniškai per rungtynes pelno po 17 taškų. Stabiliu žaidimu pasižymi ir krašto puolėjai  - Serhatas Cetinas ir Patrickas Christopheris. Juos stabdyti greičiausiai bus patikėta Artūrui Jomantui ir R. Seibučiui. Bėdų gali pridaryti ir Vladimiras Dasičius ar Damiras Markota.

„Lietuvos ryto“ vežimą Eurolygoje  į priekį tempia gynėjų grandis – R. Seibutis (16), Nemanja Nedovičius (11) ir J. Blūmas (7). Priekinės linijos garbę gelbsti Mindaugas Katelynas ir Leonas Radoševičius (po 7).

Klaidos. Šis elementas dvikovoje gali lemti išties daug. Abi komandos nebrangina kamuolio ir pasižymi dideliu klaidų skaičiumi. Turkai vidutiniškai praranda po 14 kamuolių, vilniečiai per rungtynes kamuolį varžovams dovanoja 16 kartų.

Žiūrovai. „Lietuvos rytas“ pagaliau ėmėsi veiksmų, kurie į namų rungtynes pritrauktų daugiau krepšinio mėgėjų. Perpus atpiginti bilietai į „Siemens“ areną šaltą rudens vakarą gali atvesti žymiai gausesnę gerbėjų armiją. O žaisti ne pustuštėje salėje daug maloniau, tiesa?

Tik faktai. „Lietuvos ryto“ kol kas yra prasčiausiai puolanti komanda Eurolygoje – vidutiniškai vilniečiai į priešininkų krepšį įmeta 67 taškus.

Nepaisant to, praėjusią savaitę sostinės klubas sužaidė rezultatyviausias rungtynes šį sezoną (78 taškai), o Renaldas Seibutis į vokiečių krepšį sumetęs 24 taškus pasiekė asmeninį rezultatyvumo rekordą Eurolygoje.

Snaiperis Janis Blūmas jau 10 rungtynių iš eilės Eurolygos aikštelių nepalieka nepataikęs bent vieno tolimo metimo.

„Bešiktaš“ vidurio puolėjas Randalas Falkeris dvigubą dublį Eurolygos varžybose yra pasiekęs tik kartą. Tai įvyko 2004 m. lapkritį, kai aukštaūgis tuomet gynė“ Chole Basket“. Prancūzų klubas tuomet pasiekė pergalę ne prieš bet ką kitą, o Lietuvos vicečempionus.

Kitas turkų centro puolėjas Gašperas Vidmaras vienas iš geriausių rungtynių Eurolygoje sužaidė 2010-2011 m. atidarymo rungtynėse su „Lietuvos rytu“. Tuomet „Fenerbahce Ulker“ lietuvių klubą nugalėjo, o slovėnas surinko 17 taškų, atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius.


Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasEurolygaBesiktas

NAUJAUSI KOMENTARAI

man primena

man primena portretas
sovietu laikus ,kai CCCP rinktineje zaide 4 Lietuviai ir 1 Rusas .dabar Lietuvos ryte daugiau uzsenieciu nei Lietuviu ,rezultatai matosi ,nebeziuresiu krepsinio ,geda.

Vauen

Vauen portretas
Pasvajoki Maskoliūnai kaip toij dainoj Suskaičiuotos tavo dienos su tokiais rezultatais ir juo labiau tokiais komentarais tipo niekas nekalltas tiik mums nepasisekė apsigint Gal jau eik knygų rašyt ar Zuokui vairuotojo gal reikia tai be konkurencijos būsi pirmas

Bėda

Bėda portretas
Su Maskoliūnu, Ivanovu, Radoševičiumi, Dulkiu, Jomantu pergalių nelaukime.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių