Lietuvos pulo čempionate – kauniečių triumfas

Savaitgalį Kauno biliardo klube „Entry” įvykusiame „Dino Sport PRO Lietuvos pulo-9 čempionate” savos sienos buvo palankios šio klubo nariams. Vyrų, moterų ir veteranų grupėse aukso medalius iškovojo kauniečiai: Paulius Tamkevičius, Agnė Jarušauskaitė ir Giedrius Kaminskas.

P. Tamkevičiui – tai antras kartas karjeroje, kai sportininkas patenka į finalą. Kaip ir pirmąsyk, sekmadienį P. Tamkevičius finale vėl šventė pergalę. Lietuvos reitingo lyderį Domą Mineikį jis įveikė be didelio vargo – 9:2.

Trečiąją vietą laimėjo Marius Ganusauskas, pusfinalyje tik kontrolinėje partijoje nusileidęs naujajam čempionui rezultatu 8:9. Kitas finalinio barjero neįveikęs ir trečiąją vietą čempionate užėmęs sportininkas Daumantas Dieninis 6:9 nusileido antrosios vietos laimėtojui Domui Mineikiui.

Moterų pusfinalio kovose Agnė Jarušauskaitė 7:2 įveikė Gintarę Aleknaitę, o Neringa Rimšelienė sunkioje kontrolinėje partijoje 7:6 nugalėjo Albertą Šimkevičiūtę. Deja, visas jėgas atidavusi pusfinaliui, N. Rimšelienė nebeįstengė pasipriešinti varžovei finalo susitikime. Pergalę rezultatu 7:4 šventė daugkartinė Lietuvos čempionė Agnė Jarušauskaitė.

Veteranų grupėje (virš 45 metų) šįkart buvo sulaukta rekordinio dalyvių skaičiaus, net 17 sportininkų. Pirmąją vietą iškovojęs Giedrius Kaminskas pulo čempionate dalyvavo pirmąjį kartą.

Biliardo pasaulyje geriau žinomas kaip snukerio žaidėjas, G. Kaminskas nepralaimėjo nei vieno susitikimo. Finale rezultatu 6:1 jis visai nesunkiai įveikė Juozą Nevidauską ir iškovojo čempiono titulą. Trečiąsias vietas veteranų grupėje pasidalino Gintautas Venclovas ir Gintaras Pakštys.

Po šio čempionato reitinge didelių pokyčių neįvyko. Vienvaldis vyrų reitingo lyderis D. Mineikis kol kas neužleido reitingo pozicijų jokiam kitam sportininkui. P. Tamkevičius pakilo net dešimčia pozicijų, į 9-ąją vietą. Moterų reitinge toliau karaliauja A. Jarušauskaitė. Veteranų reitingo pirmąją vietą užima Gintaras Mažonis, šiame čempionate likęs penktas. Naujasis čempionas G. Kaminskas po pirmųjų ir tokių sėkmingų savo varžybų į reitingo lentelę įsirašė dešimtu numeriu.