Lietuvos policininkai žais Europos čempionato finale

Olandijoje vykstančiame Europos čempionate pusfinalis tarp Lietuvos policijos krepšinio rinktinės ir Ukrainos komandos - neabejotinai įdomiausia ir daugiausia dėmesio kol kas čempionate sulaukusi dvikova.

Pirmajame pusfinalyje graikai be vargo sutriuškino olandus net rezultatu 101:64, todėl visi su nekantrumu laukė, kas taps jų varžovais finale. Išankstinės prognozės neteikė optimizmo - dauguma ekspertų prognozavo, kad finale kausis pralaimėjimo dar nepatyrusios Ukrainos ir Graikijos komandos. Tačiau - taip negalvojo lietuviai.

Šiandien žaistų rungtynių tarp Lietuvos ir Ukrainos komandų pirmame kėlinyje Ukraina šovė į priekį ir po pirmo kėlinio įgijo 7 taškų persvarą. Kėlinys baigėsi rezultatu 28:21.

Antrajame kėlinyje lietuviai pakeitė gynybos sistemą ir pataikė kelis tritaškius, kėlinio viduryje lietuviai išlygino rezultatą. Po dviejų sužaistų kėlinių vis dar pirmavo Ukraina rezultatu 32:31.

Trečiajame kėlinyje lietuviai ir toliau didino tempą, o ukrainiečiai, žaisdami beveik be keitimų, akivaizdžiai pavargo. Po trečiojo kėlinio lietuviai pirmavo rezultatu 54:47, o ketvirtajame - padidino savo persvarą iki dviženklės, kurią išlaikė iki pat rungtynių pabaigos. Rungtynes lietuviai baigė turėdami 13 taškų persvarą, rezultatu 76:63.

Po rungtynių mūsų krepšininkai salės viduryje šoko pergalės šokį, o žiūrovai žaidėjams plojo atsistoję.

Rezultatyviausiai mūsų gretose žaidė E.Takuševičius, pelnęs 22 taškus, 18 taškų pelnė G. Puškorius, 12 - A.Slavinskas. Varžovų gretose išsiskyrė D.Markov, kuris pelnė 20 taškų, o ukrainiečių lyderiui D.Miagkij pavyko surinkti vos 5 taškus, pataikius tik du metimus iš 12.

Po rungtynių laimingas Lietuvos policijos krepšinio rinktinės treneris A.Umbrasas teigė, kad pergalę lėmė visų krepšininkų atsidavimas ir pasiaukojama kova dėl kiekvieno kamuolio. "Įrodėme, kad žaidžia ne garsios pavardės ir dvimetriniai žaidėjai", - sakė treneris.

Deja, pergalė pareikalavo ir kraujo - D.Karalukui antrame kėlinyje varžovai sulaužė nosį ir jis negalėjo tęsti rungtynių.

Rytoj vakare finale Lietuvos policijos krepšininkai susitiks su graikais, kuriems grupėje lietuviai pralaimėjo rezultatu 70:89.

Šiame straipsnyje: policininkų krepšinis