Lietuvos plaukikė – Australijos vicečempionė

Rūta Meilutytė savo sportinių trofėjų kolekciją papildė Australijos plaukimo čempionato sidabro medaliu.

Startai – Adelaidėje

Pastaruoju metu R.Meilutytė treniruojasi Australijoje. Tituluočiausia Lietuvos plaukikė ruošiasi Europos čempionatui (25 m baseine), kuris numatytas gruodį Kopenhagoje (Danija).

Atviras Australijos plaukimo (25 m baseine) čempionatas vyksta Adelaidėje.

R.Meilutytė, laimėjusi 100 m plaukimo krūtine atrankos varžybas (nuotolį įveikė 1 min. 06,25 sek.), finale pirmavo beveik 90 m, tačiau finišavo antra – po 1 min. 05,69 sek.

Kaunietę 0,08 sek. aplenkė australė Jessica Hansen. Trečia buvo kita Australijos sportininkė Taylor McKeown (1 min. 06,56 sek.).

Plauks ir 1 500 m

Vakar įvyko 200 m plaukimo krūtine varžybos.

Lietuvė po atrankos etapo buvo šešta (2 min. 27,51 sek.). Greičiausiai nuotolį įveikė T.McKeown – per 2 min. 22,04 sek.

Finalą laimėjo T.McKeown – 2 min. 20,55 sek. R.Meilutytė užėmė ketvirtą vietą – 2 min. 24,17 sek. Lietuvos plaukikę aplenkė ir J.Hansen (2 min. 23,50 sek.) bei Tessa Wallace (2 min. 23,77 sek.).

Šiandien Rūta plauks 50 m krūtine ir išmėgins jėgas eksperimentinėje rungtyje – 1 500 m laisvu stiliumi.

Rinktinėje – 10 plaukikų

Lietuvos plaukimo federacija (LPF) jau patvirtino rinktinės, dalyvausiančios Europos čempionate, sudėtį.

Kartu su R.Meilutyte į Kopenhagą vyks Ugnė Mažutaitytė, Giedrius Titenis, Andrius Šidlauskas, Danas Rapšys, Simonas Bilis, Deividas Margevičius, Gytis Stankevičius, Tadas Duškinas ir Povilas Strazdas.

2015-aisiais Europos plaukimo (25 m baseine) čempionatas buvo surengtas Netanijoje (Izraelis). Tąkart bronzos medalį iškovojo G.Titenis, ketvirtą vietą užėmė D.Rapšys, šeštą – Lietuvos vyrų komanda (kompleksinio plaukimo estafetė 4 po 50 m).

R.Meilutytės startai Danijoje primena 2013-uosius, kai Herninge ji iškovojo tris medalius, tačiau vieno iš jų – aukso – sulaukė tik 2016-aisiais, kai trofėjų grąžino už antidopingo kodekso pažeidimus diskvalifikuota rusė Julija Jefimova.