Lietuvos penkiakovininkėms – kariškių pasaulio čempionato sidabras

Vengrijos sostinėje Budapešte vykstančiame 2018 metų šiuolaikinės penkiakovės kariškių čempionate Lietuvos ekipai atiteko sidabro medaliai komandinėje įskaitoje.

Asmeninėje įskaitoje geriausiai sekėsi Aurelijai Tamašauskaitei, kuri surinko 1326 taškus ir užėmė 8-ąją vietą. Laipteliu žemiau liko Ieva Serapinaitė (1322), o 11-ojoje vietoje - Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė (1315).

Gerokai žemiau liko tik Lina Batulevičiūtė. 1273 taškus surinkusi vilnietė užėmė 22-ąją vietą.

Vis dėlto komandinėje įskaitoje į mūsų įskaitinį trejetą buvo įtrauktos visos aukštesnes vietas užėmusios merginos. Tai leido joms užimti antrąją vietą ir pasipuošti sidabro medaliais.

Lietuvaitės surinko 3963 taškus ir nusileido tik Rusijos komandos trijulei - Jekaterinai Churaskinai, Gulnaz Gubaidulinai ir Alisai Fachrudinovai (4031). Trečios liko italės Alessandra Frezza, Aurora Tognetti ir Maria Lopez (3949).

Asmeninių varžybų nugalėtoja tapo ir kariškių pasaulio čempionės titulą iš L. Batulevičiūtės perėmė J. Churaskina (1375), už nugaros palikusi vengrę Saroltą Kovacs (1367) ir lenkę Anną Maliszewską (1363).