Lietuvos moterų krepšinio rinktinė įveikė Ukrainą

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė atrankos į Europos čempionatą rungtynėse Kijeve rezultatu 73:68 (19:20, 19:22, 23:15, 12:11) nugalėjo Ukrainos rinktinę.

Lietuvos rinktinei dar liko dvejos rungtynės, kuriose krepšininkės susigrums su grupės autsaiderėmis. Pergalių prieš autsaideres atveju, net užėmus trečiąją vietą grupėje, Lietuva būtų geriausia trečioji komanda tarp visų grupių. Šiuo metu Lietuva su Ukrainos komanda dalinasi antrąja-trečiąja vietomis (4 pergalės ir 2 pralaimėjimai). Pirmąją vietą grupėje užima Izraelis (5/1), ketvirtąją - Didžioji Britanija (1/4), penktąją - Vokietija (0/5).

Nuo pat susitikimo pradžios aikštelėje vyko atkakli ir lygi kova. Abi ekipos suklydo po 6 kartus, o pirmaujanti komanda keitėsi po kiekvienos atakos. Visus 9 baudos metimus pataikusios ukrainietės, kiek sėkmingiau sužaidė kėlinuko pabaigoje ir po pirmojo ketvirčio pirmavo minimaliu skirtumu 20:19.

Antrojo kėlinuko pradžioje Gintarė Petronytė dvitaškiu metimu išvedė lietuves į priekį (21:20), tačiau netrukus ukrainietės vėl susigrąžino persvarą (23:21). Per likusį ketvirčio laiką kova vyko taškas į tašką, tačiau paskutinę minutę keletą metimų pataikiusios Ukrainos rinktinės krepšininkės padidino persvarą iki 4 taškų (42:38).

21 susitikimo minutę Ukraina pirmavo 9 taškais (47:38), tačiau tuomet lietuvės pelnė 10 taškų iš eilės ir po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (48:47). Prieš lemiamą ketvirtį Lietuva pirmavo 4 taškais (61:57).

Ketvirtajame kėlinuke Ukrainietės visais būdais bandė išlyginti rezultatą, tačiau drausmingai žaidusios lietuvės atsilaikė. Kuomet skirtumas tarp komandų buvo tik 3 taškai, Agnė Čiūdarienė pataikė du dvitaškius, o Rima Valentienė smeigė tritaškį ir taip palaidojo varžovių viltis iškovoti pergalę (70:62). Per likusį laiką ukrainietės dar bandė vytis, tačiau lietuvės neišleido pergalės iš savo rankų.

Pirmosiose tarpusavio rungtynėse lietuvės iškovojo pergalę rezultatu 66:59.