Lietuvos ledo ritulio jaunimo rinktinė pralaimėjo Lenkijai

Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato IB divizione vietą išsaugoti bandanti Lietuvos U-20 rinktinė ketvirtuoju bandymu taškų kraičio nepadidino ir likimą perkėlė į paskutiniąsias čempionato rungtynes su Ukraina.

Šįsyk lietuvių varžovais buvo vieni grupės lyderių lenkai, kurie 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) nugalėjo rungtynėse ir tapo IB diviziono lyderiais.

Pirmajame kėlinyje abi komandos sunkiai skynėsi kelią varžovų vartų link, o kėlinyje vienintelę kiekybinę persvarą turėję lietuviai nesugebėjo sukurti nieko pavojinga prie varžovų vartų.

Negana to, iškart po pašalinimo lenkai surengė kontrataką ir nuginklavo Elviną Karlą, kai Michalas Bernackis (11:45) pelnė pirmąjį savo įvartį.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai dar kartą įgijo kiekybinę persvarą, tačiau Lenkijos rinktinei baigėsi dar sėkmingiau. Vėl į kontrataką pabėgęs M.Bernackis (22:43) dar kartą įmušė iš arti.

Laimei, lietuvaičiai nepalūžo ir greitai atsakė įvarčiu, kai prie borto atkovojęs ritulį Arnas Misiukas perdavė jį Dino Mukovozui, o Markas Kaleinikovas (24:52) sušvelnino atsilikimą iki minimumo.

Netrukus prasižengė Egidijus Binkulis ir lenkams pirmoji kiekybinė persvara baigėsi daug sėkmingiau. Rezultatyviausias Lenkijos rinktinės žaidėjas Alanas Lyszczarczykas (31:01) atstatė dviejų įvarčių persvarą ir pelnė savo šeštąjį įvartį čempionate.

Netrukus vartininką E.Karlą pakeitė kolega Laurynas Lubys.

Po dviejų kėlinių pagal metimus Lenkija pirmavo 14 – 9.

Trečiajame kėlinyje komandos sumažino tempą – išvakarėse buvo atiduota daug jėgų. Tačiau vaizdas aikštėje nesikeitė – Lenkija turėjo progų padidinti rezultatą, lietuviai rimtų progų nesukūrė.

Lietuvos rinktinė bandė gelbėtis keisdama vartininką šeštu aikštės žaidėju, tačiau gretai gavo lenkų lyderio A. Lyszczarczyko „linkėjimus“ į tuščius vartus – 4:1. Lenkija, bent jau iki Norvegijos rungtynių su Slovėnija pabaigos, tapo grupės lydere.

Pagal metimus Lenkija buvo geresnė 24 – 16.

Geriausiu Lietuvos komandoje pripažintas Ignotas Ragas.

Ketvirtadienį čempionate laisva diena. Penktadienį Lietuva pirmose dienos rungtynėse susitiks su Ukraina. Palankiai susiklosčius aplinkybėms (jei Ukraina šio vakaro 21 val. mače prieš Italiją neiškovos taškų), Lietuvai užtektų pergalės bet kokia baigtimi, norint išsaugoti vietą I-ajame divizione. Jei Ukraina laimės, arba atims taškų iš Italijos, paskutinėse rungtynėse su Ukraina reikės pergalės per pagrindinį rungtynių laiką.

Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato IB diviziono lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Lenkija 4 3 1 0 0 21:11 11

2. Norvegija 3 2 1 0 0 10:2 8

3. Slovėnija 3 2 0 1 0 11:9 7

4. Italija 3 0 1 0 2 6:14 2

5. Ukraina 3 0 0 1 2 4:8 1

6. Lietuva 4 0 0 1 3 6:14 1