Lietuvos ledo ritulininkų žygį pasaulio čempionate pristabdė Didžioji Britanija

Trečiose pasaulio ledo ritulio čempionato IB diviziono rungtynėse Belfaste (Didžioji Britanija) Lietuvos ledo ritulio rinktinė 2:5 (1:4, 0:0, 1:1) nepasipriešino brandesnį ledo ritulį pirmojoje rungtynių dalyje demonstravusiems britams ir pratęsė nesėkmingų rungtynių seriją su Didžiąja Britanija.

Praėjusiame čempionate lietuviai prieš britus pralaimėjo net 0:8.

Įvarčius Lietuvos komandai pelnė Arnoldas Bosas (02:12, Darius Pliskauskas, Mindaugas Kieras) ir Ugnius Čižas (40:33, A.Bosas, M.Kieras).

Per pirmąsias 30 sekundžių įvartį galėjo pasiekti abi ekipos, o pražangą užsidirbo D.Čypas. Britai tiesiog užgriuvo mūsiškių vartus – iš pradžių išgelbėjo virpstas, vėliau dukart – A.Pavliukovas. Tačiau įvarčio išvengti nepavyko, kai laisvas paliktas Colinas Shieldsas pakartojo komandos draugo metimą.

Britai atsilygino pražanga – mūsiškiai įvarčiu. Fantastišką perdavimą A.Bosui „išrašė“ D.Pliskauskas ir rezultatas tapo lygus, o mūsiškiai atidarė įvarčių sąskaitą daugumoje šiame čempionate.

Didžioji Britanija ir toliau spaudė, o dar porą kartų rimtai prakaitavo vartininkas A.Pavliukovas.

Dar vieną pašalinimą užsidirbę lietuviai vėl buvo uždaryti sunkiems darbams zonoje, o metimai sekė vienas po kito. Besibaigiant 2 minučių pašalinimui, krito įvartis į mūsiškių vartus, o jį Jonathanas Phillipsas į vartus nukreipė aukštai pakelta lazda. Porą minučių vaizdą peržiūrinėję teisėjai įvartį įskaitė.

Scenarijus ant ledo nesikeitė. Dabar jau du britai už pražangas sėdosi pailsėti, tačiau dvigubos daugumos lietuviai neišnaudojo.

Didžioji Britanija ir toliau dominavo ant ledo, po grubios klaidos perduodant ritulį Evanas Mosey lengvai padidino skirtumą iki 3:1. Po dar vienos D.Čypo pražangos voratinklius viršutiniame vartų kamputyje išvalė Robertas Farmeris.

Geriausiu rungtynių žaidėju Lietuvos komandoje pripažintas U.Čižas.

Niekaip su drausme bendros kalbos neradę lietuviai vėl sėdosi ant prasižengusių suolo ir eikvojo jėgas gindamiesi. Pirmajame kėlinyje varžovai dominavo pagal metimus 19 prieš 5.

Antrajame kėlinyje lietuviai padidino spaudimą, tačiau pavojingi momentai kilo abiejose aikštės pusėse. Iš pradžių varžovai neišnaudojo progos vienas prieš vieną, netrukus U.Čižas neišnaudojo puikios progos sušvelninti rezultatą. Galimybę turėjo ir Emilijus Krakauskas, galingu smūgiu iš po gynėjo kojos sukirtęs į virpstą.

Kėlinio pabaigoje neblogą atkarpą sužaidę lietuviai sukūrė dvi progas Ugniui Čižui, tačiau įvarčio nebuvo. Antrame kėlinyje pagal metimus pirmavo šeimininkai 12 – 7.

Trečiojo kėlinio pradžioje Lietuva bandė grįžti į kovą. Daugumoje ir toliau perdavimais lepinamas U.Čižas po idealaus A.Boso perdavimo sušvelnino skirtumą iki 2:4. Lietuviai ir toliau kliovėsi patikimu vartininko žaidimu ir ieškojo galimybių puolime.

Po ilgesnės pertraukos į mūsiškių vartus smūgiavę varžovai užklupo A.Pavliukovą nepasiruošusį ir vėl atitrūko – 5:2.

Nepaisant rezultato, lietuvių jaunimas žaidė aktyviai ir nuolat kėlė pavojų prie varžovų vartų, o individualiais reidais išsiskyrė E.Krakauskas. Pagal metimus britai laimėjo 38 – 30.

Pirmose dviejose čempionato trečios dienos rungtynėse Japonija 6:2 (1:0, 3:1, 2:1) įveikė Estiją, o Kroatija 5:2 (4:0, 1:1, 0:1) įveikė Nyderlandus.

Ketvirtadienį čempionate antroji laisva diena, o penktadienį ir šeštadienį tuo pačiu laiku, 14:30 val., Lietuvos rinktinės laukia kovos su Japonija ir Kroatija.

Pasaulio ledo ritulio čempionato IB diviziono lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Japonija 3 3 0 0 0 16:5 9

2. Didžioji Britanija 3 3 0 0 0 14:5 9

3. Lietuva 3 2 0 0 1 13:5 6

4. Kroatija 3 1 0 0 2 10:10 3

5. Estija 3 0 0 0 3 3:14 0

6. Nyderlandai 3 0 0 0 3 3:20 0