Lietuvos galiūnų triumfas: Ž.Savickui – auksas, V.Lalui – sidabras

Los Andžele (JAV) pasibaigusiame 35-ajame galiūnų pasaulio čempionate (World Strongest Man) dvigubą pergalę iškovojo Lietuvos atletai.

Po dvejų metų trečią kartą pasaulio čempionu tapo 37-erių metų Žydrūnas Savickas. Finale paskutinėje rungtyje vilnietis aplenkė visą laiką šiose varžybose pirmavusį 30-metį Vytautą Lalą ir pakartojo 2009 ir 2010 m. pasiekimą. Ž.Savickas surinko 49 taškus, V.Lalas - 4,5 taško mažiau. Bronzos medalis atiteko islandui Hafjorui Bjornssonui (42,5 tšk.), o praėjusiais metais Šiaurės Karolinoje triumfavęs amerikietis Brianas Shaw (40 tšk.) liko tik ketvirtas.

Finale Ž.Savickas startavo silpnokai. Po pirmos naščių nešimo rungties iš dešimties dalyvių buvo tik septintas. Rąsto kėlimo rungtyje pasiekė pasaulio rekordą (220 kg) ir pradėjo vytis varžybų lyderį V.Lalą. Po autobuso tempimo rungties būsimas čempionas su 21 iškovotu tašku užėmė trečią vietą, o V.Lalas, trijose rungtyse surinkęs 24 taškus, buvo pirmas. Antrą finalo dieną Ž.Savickas laimėjo svorio pakėlimo, akmenų sukėlimo ant pakylos ir svorių sukėlimo ant piramidės rungtis ir bendroje įskaitoje aplenkė trisdešimtmetį V.Lalą, kuris prieš paskutinę rungtį pustaškiu pirmavo.

„Tai vienas sunkiausių laimėjimų karjeroje. Džiaugiuosi Vytautu. Jis galingai pradėjo finalą ir iki paskutinės rungties išlaikė lyderio poziciją. Vytautas vertas nugalėtojų pakylos“, - sakė 2012 m. pasaulio galiūnų čempionato nugalėtojas Ž.Savickas.

Pasaulio galiūnų čempionas teigia, kad dabar nori pailsėti kelias dienas ir pasiruošti savaitgalį startui Lietuvoje. Didžioji dalis pasaulio galiūnų elito spalio 6-7 dienomis varžysis Vilniuje, kur „Siemens“ arenoje vyks pasaulio galiūnų Čempionų lygos pusfinalis.

Šiame straipsnyje: Žydrūnas Savickasgaliūnai