Lietuvos futbolininkai purvo voniose beviltiškai prapylė albanams

Purvo vonios tarptautinėse rungtynėse, pasirodo, nėra svetimos ne tik Lietuvai, bet ir Albanijai. Šios šalies sostinėje Tiranoje vykusiame draugiškame mače šeimininkai ant pažliugusios vejos įrodė, kad namuose ir purvas gali nuteikti pergalei: dvikova baigėsi 4-1.

Šiame kontroliniame mače Lietuvos treneriui Csaba Laszlo teko verstis gerokai retesnėmis gretomis, nei penktadienį Slovakijoje: dėl traumų arba klubų reikalavimu išvyko daugelis lyderių, o dėl to labiausiai nukentėjo gynybos grandis.

Specialistas iš Vengrijos nusprendė gynybos viduryje patikėti vaidmenis neįprastam duetui: neseniai po traumos atsigavusiam Markui Palioniui ir įprastai krašte rungtyniaujančiam Georgui Freidgeimui, aikštės viduryje dairantis pamainos suspenduotam Deividui Šemberui progą gavo Andrius Bartkus, tačiau susižaidimo stoka buvo akivaizdi ir virto varžovų pranašumu.

Tiesa, pirmasis įvartis krito ne dėl gynėjų klaidos: 33 minutę įspūdingu baudos smūgiu iš daugiau nei 30 metrų E.Šetkui vilčių nepaliko A.Meha. Pasinaudoję lietuvių pasimetimu, netrukus albanai sudavė dar du smūgius, po kurių dvikovos baigtis tapo aiški: 38 minutę pabėgęs nuo Paliono vartininką pergudravo E.Cani, o 44 minutę aštru perdavimą iš 12 metrų įvarčiu pavertė M.Basha. Kėlinio pabaigoje Linas Pilibaitis dar galėjo sušvelninti skirtumą, bet iš toli smūgiavo kiek netiksliai.

Po pertraukos Lietuvos rinktinė perėmė iniciatyvą, tačiau 59 minutę apmaudžiai praleido dar vieną įvartį: po perdavimo iš krašto mėgindamas likviduoti pavojų į savus vartus įvartį įsimušė Palionis.

Tiesa, žeminančio „sauso“ rezultato pavyko išvengti: 75 minutę po Edgaro Česnauskio baudos smūgio galva skirtumą sušvelnino aukštaūgis Klaipėdos „Atlanto“ puolėjas Evaldas Razulis. Rungtynių pabaigoje lietuviai turėjo dar kelias progas pasižymėti, bet jų neišnaudojo ir grįžta į klubus dvejopos nuotaikos: sėkmingą rezultatą Slovakijoje palydėjo apmaudi nesėkmė, kuri nekilstelės Lietuvos pozicijų FIFA reitinge.

Albanija - Lietuva 4:1 (3:0)
„Qemal Stafa“ stadionas, 3000 žiūrovų
Teisėjas - Ivaylo Stoyanov (Bulgarija)
Įvarčiai: 33 min. Alban Meha, 37 min. Edgar Çani, 43 min. Migjen Basha (Albanija); 57 min. Mindaugas Palionis - įvartis į savo vartus, 74 min. Evaldas Razulis (Lietuva)
Įspėti:  42 min. Andrius Bartkus, 50 min. Linas Pilibaitis, 54 min. Evaldas Razulis (Lietuva); 73 min. Armando Vajushi (Albanija)

Lietuva: Ernestas Šetkus (61 min. Emilijus Zubas), Vytautas Andriuškevičius (85 min. Saulius Mikoliūnas), Mindaugas Palionis, Georgas Freidgeimas, Deividas Česnauskis, Edgaras Česnauskis, Fedor Černych (46 min. Evaldas Razulis), Arvydas Novikovas, Andrius Bartkus (73 min. Martynas Dapkus), Linas Pilibaitis (64 min. Mindaugas Kalonas), Deividas Matulevičius. Atsarginiai: Mindaugas Panka, Kęstutis Ivaškevičius, Vytautas Lukša.

Albanija: Etrit Berisha, Andi Lila (77 min. Elseid Hysaj), Tefik Osmani, Ansi Agolli, Edgar Çani (63 min. Armando Sadiku), Sabien Lilaj (80 min. Emiliano Vila), Mërgim Mavraj, Migjen Basha, Alban Meha (76 min. Jahmir Hyka), Erjon Bodgani (70 min. Lorik Cana), Valdet Rama (63 min. Armando Vajushi). Atsarginiai: Samir Ujkani, Orges Shehi, Armend Dallku, Franc Veliu, Ervin Bulku, Odhise Roshi