Lietuvos dziudo meistrams - aukso, sidabro ir bronzos medaliai

Suomijoje įvykusiose Europos dziudo taurės varžybose sėkmingai pasirodė visų spalvų medalius iškovoję Lietuvos atletai.

Geriausiai sekėsi Karoliui Baužai, kuris tapo nugalėtoju svorio kategorijos iki 100 kg turnyre. Lietuvis pirmoje kovoje nugalėjo švedą Martiną Paceką, antroje - lenką Rafalą Fileką, pusfinalyje privertė pasiduoti olandą Tobiasą Molą, o finale palaužė norvego Frederiko Joergenseno pasipriešinimą.

Sidabro medalį svorio kategorijoje per 100 kg iškovojo Žilvinas Zabarskas, tik finale nusileidęs belgui Benjaminui Harmeginesui. Pakeliui į finalą Lietuvos sportininkas nugalėjo estą Dmitrį Leppą, olandą Roy'ų Meyerį bei lenką Damianą Nasiadko.

Moterų varžybose svorio kategorijoje virš 78 kg bronzos medalį iškovojo Santa Pakenytė. Sėkmingų burtų keliu iš karto patekusi į pusfinalį lietuvė turėjo pripažinti čempione tapusios rusės Tatjanos Timoninos pranašumą, tačiau dvikovoje dėl trečiosios vietos įveikė Sophie Vaillancort iš Kanados. Penkta šioje svorio kategorijoje buvo Santa Jablonskytė. Ji pusfinalyje nusileido kitai rusei Snežanai Beloziorovai, o dvikovą dėl trečiosios vietos pralaimėjo lenkei Joanai Jaworskai.

Kiti trys Lietuvos dziudo imtynininkai - Ovidijus Varnas (iki 90 kg), Aurelija Gotto (iki 52 kg) ir Gintarė Klišytė (iki 78 kg) pergalių neiškovojo ir į pirmuosius aštuntukus nepateko.

Iš viso turnyre dalyvavo 204 sportininkai iš 22 valstybių. Kitas Europos dziudo taurės varžybų etapas vyks spalio 20-21 d. Serbijoje.

Šiame straipsnyje: dziudoBaužaVinciūnas