Lietuvos dviratininkai pasaulio čempionate - kol kas be medalių

Olandijoje vykstančiame pasaulio dviračių sporto plente čempionate Lietuvos sportininkams kol kas nepavyko prasibrauti į prizininkų gretas.

Jaunių atskirojo starto lenktynėse Lietuvos atstovai gerokai atsiliko nuo lyderių. Tarp vaikinų Raimondas Rumšas jaunesnysis 26,6 km distanciją baigė 47-asis, o Mantas Petrusevičius tarp 66 dalyvių finišavo 54-asis.

R.Rumšas jaunesnysis aukso medalį iškovojusiam aštuoniolikmečiam norvegui Oskarui Svendsenui finiše pralaimėjo beveik pustrečios minutės – 2 min. 29,73 sek., o M.Petrusevičius – 2 min. 41,77 sek.  Sidabro medalį šioje rungtyje iškovojo slovėnas Matejus Mohoričius (-7,04 sek.), bronzą pelnė vokietis Maximilianas Schachmannas (-11,83 sek.), o čempiono titulą praradęs danas Madsas Schmidtas (-21,75 sek.) tenkinosi aštuntąja pozicija.

Merginos važiavo 15,6 km. Pasaulio čempione tapo britė Elinora Barker – 22 min. 26,29 sek. Sidabro medalis įteiktas danei Cecilei Uttrup Ludwig (atsiliko 35,87 sek.), bronzos – olandei Demi De Jong (-1 min. 03,13 sek.). Milda Janauskaitė finišavo 25-oji (nuo nugalėtojos ją skyrė 1 min. 41,15 sek.), Žavinta Titenytė – 30-oji (-1 min. 57,71 sek.).

Jaunimo vaikinų (iki 23 m.) 36 km atskirojo starto varžybas laimėjo rusas Antonas Vorobjovas – 44 min. 09,02 sek. Antrąją ir trečiąją vietas užėmė australai – Rohanas Dennisas (-44,39 sek.) ir Damienas Howsonas (-51,12 sek.). Paulius Šiškevičius buvo 54-asis – jis čempionui pralaimėjo 5 min. 57,04 sek.

Vakar moterų elito grupės sportininkės įveikė 24,1 km nuotolį. Sėkmė lydėjo vokietę Judith Arndt – 32 min. 26,46 sek. Amerikietė Evelyn Stevens nuo jos atsiliko 33,77 sek., o Naujosios Zelandijos atstovė Linda Melanie Villumsen – 40,57 sek.

Lietuvos dviratininkė Katažyna Sosna užėmė 34-ąją vietą (-3 min. 54,13 sek.), Aleksandra Sošenko – 39-ąją (-4 min. 33,76 sek.).