Lietuvos 20-mečių vaikinų rankinio rinktinė pralaimėjo Rusijai

Antrąją pirmosios atrankos į Europos 20-mečių (U-20) vaikinų rankinio čempionatą grupės varžybų dieną Garliavoje Lietuvos rinktinė 24:36 (13:18) pralaimėjo Rusijai bei keturių ekipų turnyre nukrito į trečią vietą.

Pasak pranešimo, rungtynių pradžioje ekipos nebuvo itin rezultatyvios, bet po truputį pelnė įvarčius.

Sužaidus beveik 10 minučių, rezultatas buvo lygus – 3:3. Surengę keletą greitų atakų rusai netrukus nutolo – 4:8.

Varžovai visą likusį kėlinį buvo priekyje 4-5 įvarčių skirtumu. Visi lietuvių bandymai vytis buvo nesėkmingi (13:18). Pirmojoje rungtynių dalyje ekipos išvengė pašalinimų ir buvo paskirtas vienintelis 7 m baudinys.

Antrojo kėlinio pradžioje rusai laimėjo atkarpą 5:1, o rezultatas tapo 23:14. Netrukus skirtumas išaugo iki 10 įvarčių – 24:14, 26:16, 30:20.

Nesulaikomas buvo Rusijos rinktinės duetas Ruslanas Daško ir Dmitrijus Santalovas, kurie pelnė atitinkamai 13 ir 10 įvarčių.

Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Paškevičius pastebėjo, kad visas rusų žaidimas buvo grindžiamas per R. Daško, kuris ne tik pats pelnė daug įvarčių, bet ir sukūrė geras progas komandos draugams. Šis žaidėjas atstovauja ir nacionalinei ekipai.

Lietuvos rinktinėje lyderio neatsirado. 4 tikslius metimus atliko Dovydas Kuodys. Po 3 įvarčius pelnė Gabrielius Virbauskas, Lukas Vanagas, Lukas Juškėnas ir Gytis Šmantauskas. Po 2 įvarčius pridėjo Modestas Vaitekūnas, Jovydas Jurašius ir Lukas Simėnas. Vieną tikslų metimą atliko Ovidijus Jagučanskis.

Po pralaimėjimo lietuvių galimybės kovoti dėl vieno iš dviejų kelialapių į finalinį Europos čempionato etapą tapo minimalios. Sekmadienį laukia paskutinės rungtynės su lydere Vokietijos komanda, kuri šeštadienį Kosovo bendraamžius sutriuškino 38:12 (15:5).

Pirmosios atrankos grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vokietija   2 2 0 0 67:38 4
2. Rusija      2 1 0 1 62:53 2
3. Lietuva     2 1 0 1 53:55 2
4. Kosovas     2 0 0 2 31:68 0