Lietuviai sėkmingai pradėjo pasaulio baidarių ir kanojų taurės varžybas

Sėkmingai antrojo pasaulio baidarių ir kanojų taurės etapo varžybas Duisburge (Vokietija) penktadienį pradėjo Europos čempionato prizininkų dvivietė - baidarininkai Aurimas Lankas bei Edvinas Ramanauskas.

Penktadienį viename iš penkių atrankos plaukimų sprinto - 200 m - rungtyje lietuviai aplenkė šešias įgulas iš Airijos, Suomijos, Švedijos, Vengrijos, Rusijos bei Italijos, finišavo treti (32,785 sek.) bei užsitikrino vietą rungties pusfinalyje.

Pirmąjį atrankos plaukimą laimėjo serbai Marko Novakovičius ir Nebojša Grujičius (32,111 sek.), antri finišavo kanadiečiai Ryanas Cochrane'as bei Hughesas Fournelis (32,521 sek.).

Vietas pusfinalyje penktadienį sau garantavo ir kanojininkai Henrikas Žustautas bei Jevgenijus Šuklinas.

Pirmasis laimėjo devynių dalyvių 200 m rungties pirmąjį atrankos plaukimą (38,882 sek.), aplenkęs kanadietį Jasoną McCoombsą (39,760 sek.) ir baltarusį Artiomą Kozyrių (39,885 sek.).

Antrasis Lietuvos kanojininkas laimėjo aštuonių antrąjį atrankos plaukimą (39,022 sek.), antrąją vietą užėmė kinas Qiangas Li (39,277 sek.), o trečias finišavo baltarusis Hlebas Saladucha (39,978 sek.).

Be jau minėtų lietuvių, šiame etape Vokietijoje tarp bemaž 900 irkluotojų iš 54 šalių dalyvaus ir baidarininkas Ignas Navakauskas (K-1; 200 m).

Pasak Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos, šį etapą praleidžia baidarininkai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas, kurie šiuo metu jie treniruojasi Šveicarijos aukštikalnėse.