Lietuviai nušlavė kinus ir pateko į pasaulio čempionato pusfinalį

Tomo Masiulio vadovaujama Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) rinktinė be didesnio vargo pateko tarp keturių geriausių Čekijoje vykstančio pasaulio čempionato komandų. Ketvirtfinalio dvikovoje lietuviai 89:58 (18:18, 26:14, 27:13, 18:13) sutriuškino bendraamžius iš Kinijos ir šeštadienį kovos pusfinalyje.

Lietuvių varžovai paaiškės po JAV ir Kanados krepšininkų mačo vėlų penktadienio vakarą.

Susitikimą abi komandos pradėjo gana nerezultatyviai, tad rezultatas augo labai lėtai. Po keturių Mariaus Grigonio taškų lietuviai išsiveržė į priekį, tačiau atkarpa 6:2 atsakę kinai įpusėjus kėliniui persvėrė rezultatą savo naudai – 8:6. Keturis taškus be atsako pelnęs Tomas Dimša bei du baudų metimus tiksliai realizavęs M.Grigonis dar kartą leido Tomo Masiulio auklėtiniams kiek atitrūkti (12:8), tačiau kinai du kartus pataikė iš toli ir likus žaisti dvi minutes vėl lietuviai turėjo vytis varžovus – 12:14. Kėlinio pabaigą kiek geriau sužaidė Lietuvos rinktinė, tačiau po pirmųjų dešimties minučių lietuviams jokios persvaros įgyti nepavyko – 18:18.

Nei vienai komandai atitrūkti nepavyko ir antrojo kėlinio pradžioje. Sužaidus keturias minutes lietuviai pirmavo minimalia persvara (25:24), tačiau daugiausiai Jokūno Gintvainio ir Donato Tarolio tikslių atakų dėka mūsiškiai kiek padidino savo persvarą – 32:27. Aukštesnę pavarą lietuviai įjungė antroje kėlinio pusėje. Pirmaudami 32:30, Lietuvos rinktinės žaidėjai surengė spurtą 12:2 ir po dviejų kėlinių pirmavo 44:32.

Puikiai Lietuvos komandai susiklostė ir trečiojo kėlinio pradžia. Rokas Gustys ir J.Gintvainis pataikė dvitaškius, Simas Raupys pataikė iš toli ir lietuviai pradėjo triuškinti varžovus – 51:32. Per likusį laiką T.Masiulio auklėtiniai tik dar labiau nutolo ir prieš paskutinį kėlinį jau turėjo įspūdingą 26 taškų pranašumą – 71:45.

Paskutinis ketvirtis šiame mače jau tebuvo formalumas. Rinktinės strategai leido pažaisti visiems krepšininkams, tačiau rezultatas tik dar labiau išaugo. Lietuvos komanda laimėjo rungtynes rezultatu 89:58 ir be didesnio vargo žengė į pusfinalį.

Lietuva: M.Grigonis (7 atk. kam.) ir J.Gintvainis – po 12, J.Tamulis (tritaškiai 3/7) ir T.Dimša – po 11, L.Lekavičius 9, S.Raupys 8 (7 atk .kam.), D.Krestininas (11 atk. kam.) ir A.Jankaitis – po 7, R.Gustys, M.Gebenas (6 atk. kam.) ir D.Tarolis – po 4.

Kinija: S.Yuanas 18 (tritaškiai 4/7), J.Zhao 17, R.Zhao 7.