Lietuva iki paskutinių akimirkų priešinosi amerikiečiams

Londono olimpinėse žaidynėse Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sukūrė tikrą dramą rungtynėse prieš Jungtinių Amerikos valstijų krepšininkus. Itin įtemptą dvikovą tik rungtynių pabaigoje JAV rinktinė laimėjo rezultatu 99:94 (33:25; 22:26; 23:21; 21:22),.

Amerikiečiai po šio mačo yra iškovoję keturias pergales prieš Lietuvą, Prancūziją, Nigeriją ir Tunisą. Iki rungtynių su lietuviais JAV rinktinė tiesiog triuškino savo varžovus. Lietuvių sąskaitoje - pergalė prieš Nigeriją ir trys pralaimėjimai - Argentinai, Prancūzijai ir JAV rinktinei.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės starto penketas: Šarūnas Jasikevičius, Renaldas Seibutis, Martynas Pocius, Linas Kleiza, Jonas Valančiūnas.
JAV rinktinės starto penketas: Chrisas Paulas, Kobe Bryantas, Kevinas Durantas, LeBronas Jamesas, Tysonas Chandleris.

Rungtynes dvitaškiu pradėjo L.Kleiza, bet amerikiečiai, tiksliai užbaigdami atakas netruko išsiveržti į priekį. Po K.Bryanto trijų baudos metimų ir K.Duranto tritaškio jie buvo priekyje aštuoniais taškais (12:4). Į šešis L.Kleizos taškus ir R.Seibučio tritaškį C.Anthony ir K.Durantas atsakė dviem tritaškiais ir padidino pranašumą.

Lietuviams buvo pavykę priartėti - 18:20, bet JAV rinktinė pasinaudojo mūsiškių klaidomis ir atitolo šešiais taškais. Amerikiečiai išlaikė pranašumą iki pat kėlinio pabaigos ir po dešimties minučių pirmavo aštuoniais taškais (33:25).

Antrąjį ketvirtį sėkmingai pradėjo JAV rinktinė. Po J.Hardeno dviejų taškų su bauda jie pirmavo dvylika taškų (39:27). Atsigavę lietuviai kiek sumažino skirtumą - S.Jasaičio tritaškis ir D.Songailos dvitaškis sumažino pranašumą iki šešių taškų (37:43). Varžovų gynybą ir toliau draskė M.Pocius. Jo netaiklų metimą pataisęs A.Kavaliauskas sumažino skirtumą iki penkių taškų (48:53). Baigiantis kėliniui L.Kleiza pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, taip pelnydamas 16-ąjį tašką ir sumažino atsilikimą iki keturių taškų (51:55).

Trečiąjį kėlinį penkiais taškais pradėjo lietuviai ir po Š.Jasikevičiaus tritaškio išsiveržė į priekį 56:55. Supykę amerikiečiai į tai atsakė septyniais taškais. Lietuviai pakilo į antpuolį ir po dar vieno Š.Jasikevičiaus tritaškio vėl priartėjo (61:63). Po kelių įspūdingų atakų lietuviai išlygino rezultatą. P.Jankūnas efektingu dėjimu sudrebino amerikiečių krepšį (67:67). Amerikiečiai sėkmingiau užbaigė kėlinį ir susikrovė 6 taškų persvarą (78:72).

Lemiamą rungtynių atkarpą lietuviai pradėjo staigiais M.Pociaus prasiveržimais. Po vieno iš jų skirtumas sumažėjo iki minimumo (79:80). L.Kleizai įmetus tritaškį lietuviai vėl išsiveržė į priekį. Tačiau JAV rinktinė  lietuvių klaidas greitai vertė taškais. Po D.Williamso metimo jie pirmavo trimis taškais (87:84). Įsiutęs L.Jamesas, atrodo, pats nusprendė išspręsti visus klausimus ir keliomis tiksliomis atakomis padidino amerikiečių pranašumą (97:88). Lietuviai kiek priartėjo, bet pergalę rezultatu 99:94 šventė JAV rinktinė.

Lietuvai taškų pelnė: L.Kleiza - 25 (5 atk. kam.), M.Pocius - 14 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), D.Songaila - 11, P.Jankūnas - 9, R.Seibutis ir Š.Jasikevičius (6 rez. perd., 6 kl.) - po 8, A.Kavaliauskas - 6, S.Jasaitis - 5 (6 atk. kam.), J.Valančiūnas - 4, R.Kaukėnas ir M.Kalnietis (7 kl.) - po 2, J.Mačiulis nežaidė.

JAV taškų pelnė: L.Jamesas (5 atk. kam.) ir C.Anthony - po 20, K.Durantas - 16, D.Williamsas - 12, R.Westbrookas, K.Love (8 atk kam.) ir C.Paulas (7 atk. kam., 6 rez. perd.) - po 7, K.Bryantas - 6, J.Hardenas - 3, T.Chandleris - 1, A.Iguodala taškų nepelnė, A.Davisas nežaidė.