LFF prezidentui J.Kvedarui – įtarimai dėl neteisėto praturtėjimo

Kauno miesto apylinkės teismas nuo pareigų pusei metų nušalino Lietuvos futbolo federacijos prezidentą Julių Kvedarą, teisėsaugai tiriant galimus finansinius nusikaltimus.

„Rugpjūčio 30 dieną prokuroras kreipėsi su prašymu į ikiteisminio tyrimo teisėją ir buvo pritaikyta ne kardomoji priemonė, o kita prievartos priemonė - asmens nušalinimas nuo pareigų pusei metų, siekiant greičiau ir nešališkiau atlikti tyrimą ir užkirsti kelią ikiteisminio tyrimo trukdymui“, - pirmadienį sakė teismo atstovė spaudai Jomilė Juškaitė-Vizbarienė.

Kauno apygardos prokuratūros atstovė spaudai Vaida Kibirkštytė sakė, kad J.Kvedarui yra pateikti įtarimai dėl neteisėto praturtėjimo.

Pasak jos, ikiteisminis tyrimas pradėtas pernai spalio 27 dieną, o įtarimai J.Kvedarui pateikti šiemet rugpjūčio 3 dieną. Kol kas jis yra vienintelis įtariamasis.

„Įtariama, kad jis galimai praturtėjo iš federacijos sąskaitos. Jo pajamos buvo mažesnės už deklaruojamą turtą“, - sakė prokuratūros atstovė.

Viešojoje erdvėje atsiradus nuomonių, kad po tokio žingsnio Lietuvos futbolo rinktinė gali būti pašalinta iš tarptautinių varžybų, Vyriausybė nuo platesnių komentarų susilaiko.

„Gerai, kad teisėsauga efektyviai dirba, bet būtų apmaudu, jeigu nukentėtų Lietuvos futbolas“, - BNS sakė premjero patarėjas Virgis Valentinaičius.

„Negalime to komentuoti. Tai yra federacijos vidaus klausimas, departamentas nedalyvauja valdymo organų veikloje“, - BNS sakė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytautas Vainys.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ pirmadienį pranešė, kad jau seniai su nusikaltėlių pasauliu siejamas sporto veikėjas J.Kvedaras įtariamas, kad galėjo praturtėti pasisavindamas Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) Lietuvai skiriamus pinigus.

Pranešama, kad artimiausiu metu turėtų būti pateikti įtarimai ir iš UEFA gautus pinigus skirstančiai federacijos Finansų skyriaus vadovei, nušalinto LFF prezidento sugyventinei Daliai Žigelienei, taip pat dar keliems su J.Kvedaru susijusiems LFF vykdomojo komiteto nariams ir verslininkams.

Baudžiamoji byla J.Kvedarui iškelta praėjusių metų pabaigoje. Tyrimą atlikusi Valstybinė mokesčių inspekcija konstatavo, kad itin prabangiai gyvenantis LFF prezidentas per metus vien oficialiai išleidžia beveik pusę milijono litų, tačiau tokios sumos negali pagrįsti.

J.Kvedaras pirko butus Palangoje, važinėjo kelis šimtus tūkstančių litų kainuojančiais automobiliais, įsigijo brangų motociklą „Harley-Davidson“.

Ši mokesčių prievaizdų surinkta medžiaga buvo perduota Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai, kuri ir pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto praturtėjimo.

Pareigūnų apklaustas J.Kvedaras nurodė kelis asmenis, iš kurių esą buvo pasiskolinęs dideles pinigų sumas. Bet vėliau nustatyta, kad tai netiesa. Pareigūnai gavo duomenų apie galimas UEFA pinigų grobstymo schemas.

J.Kvedaras LFF prezidentu išrinktas šių metų kovą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Taigi

Taigi portretas
Apie 1970 metus buvo Vilijampolėje daktariukų šutvės bendras, tik priklausė inkariukams.

Sraigė

Sraigė portretas
Daugelio tokių kvedarų dėka, Lietuva tampa nigerija.

Fui...

Fui... portretas
Į kalėjimą iškart o ne nušalinti.Ot bjaurybė
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių