Ledo ritulio rinktinė atrankoje į Sočio olimpiadą vilčių nepuoselėja

Lietuvos nacionalinė vyrų ledo ritulio rinktinė šį ketvirtadienį Elektrėnų ledo rūmuose pradeda pasiruošimą atrankos turnyrui dėl teisės žaisti 2014 metų Sočio (Rusija) žiemos olimpinėse žaidynėse.

Lapkričio 9-11 dienomis Budapešte (Vengrija) vyksiančiame G gruoės atrankos turnyre Lietuvos komandos varžovėms bus Vengrijos (lapkričio 9 d.), Olandijos (lapkričio 10 d.) ir Kroatijos (lapkričio 11 d.) rinktinės. Į tolimesnį - lemiamą olimpiados atrankos etapą - pateks tik grupės nugalėtojai.

Lietuvos rinktinės naujasis treneris vokietis Berndas Haake iš išplėstinio bemaž 40 ritulininkų sąrašo į treniruočių stovyklą pakvietė 27 žaidėjus ir tris vartininkus.

Rinktinėje nebus penkių užsienyje rungtyniaujančių ledo ritulininkų, kurie į Lietuvą neatvyks dėl įvairių priežasčių. Mindaugas Kieras ir Darius Pliskauskas liks Anglijoje padėti traumų kamuojam savo klubui. Tačiau M. Kieras, D. Pliskauskas bei Kazachstane žaidžiantys Arnoldas Bosas, Donatas ir Tadas Kumeliauskai pažadėjo padėti rinktinei 2013 metų pasaulio čempionate.

Rinktinėje nebus ir Naujojo Džersio „Devils“ klubui priklausančio Dainiaus Zubraus, kuris dėl lokauto NHL lygoje neturi galiojančio draudimo ir todėl negali padėti rinktinei.

Turnyrui Vengrijoje treneris turės atrinkti 20 žaidėjų ir 2 vartininkus. N. Ališauskas (Liepojos „Metalurgs“, Latvija), A. Rybakovas, A. Fiščevas (abu - HC „Baltica“, Vilnius), M. Armalis („Mora“ IK, Švedija), P. Verenis („Metalurgs“, Latvija), D. Bogdziulis ir A. Bendžius („Ilves“, Suomija) prie rinktinės prisidės lapkričio 5-6 dienomis. Šie ledo ritulininkai garantuoti dėl vietos rinktinėje.

B. Haake savo iniciatyva ruošiasi aplankyti ir asmeniškai pabendrauti su visais pajėgiausiais ledo ritulininkais, žaidžiančiais užsienyje. Treneris Švedijoje stebėjo 20-mečio rinktinės vartininko Manto Armalio žaidimą, Anglijoje lankėsi M. Kiero ir D. Pliskausko klubo rungtynėse, o praėjusį savaitgalį stebėjo Latvijoje žaidžiančius Povilą Verenį ir Nerijų Ališauską. Lapkričio pabaigoje treneris jau suplanavo kelionę į Kazachstaną, kur stebės Tado ir Donato Kumeliauskų bei Arnoldo Boso ginamo Temirtau „Arystan“ klubo rungtynes.

„Rinktinei ypatingų tikslų nekeliame. Formuojame ateities komandą. Norime gerai pasiruošti 2013 metų pasaulio čempionato I diviziono B grupės kovoms Donecke (Ukraina). Tad šis olimpinis turnyras - puiki proga pereiti prie kokybiškai naujos rinktinės. Naujasis rinktinės treneris dirba ateities tikslams. Tačiau tai nereiškia, jog Vengrijoje rinktinė nekovos. Kausimės visose rungtynėse ir dėl kiekvienos galimybės iškovoti pergalę“,- prieš rinktinės treniruočių stovyklą kalbėjo Lietuvos ledo ritulio federacijos generalinis sekretorius Vaidas Budrauskas.

Beje, B.Haake itin rimtai ėmėsi darbo Lietuvos rinktinėje. Treneris į Lietuvą atvežė naujų aprangų ir inventoriaus, surado rėmėjų, kurie rinktinę parėmė finansiškai. Šeštadienį į Lietuvą atvyks vokiečio asistentas iš Italijos Danielis Schiederis-Goleris, kuris dirbs su vartininkais.

Lietuvos ekipa, prieš išvykdama į Vengriją, sužais dvejas kontrolines rungtynes. Lapkričio 2 dieną (19.50 val.) ir lapkričio 3 dieną (12.50 val.) Elektrėnų ledo rūmuose Lietuvos rinktinės varžove bus Baltarusijos jaunių (U-18) rinktinė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių