Krepšinio rinktinei vėl vadovaus J.Kazlauskas (A.Sabonio komentaras)

Karalius mirė, tegyvuoja karalius! Jonui Kazlaukui praktiškai neliko kliūčių užimti Lietuvos nacionalinės rinktinės vyriausiojo trenerio postą. Žalia šviesia buvo įžiebta šiandien Kaune vykusiame Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto posėdyje.

Postas - favoritui

LKF prezidentas Arvydas Sabonis vykdomojo komiteto nariams pasiūlė J.Kazlausko kandidatūrą. Tai reiškia, kad postas artimiausiu metu bus siūlomas būtent šiam specialistui. LKF vykdomojo komiteto narių dauguma sutiko, kad J.Kazlausko pasirinkimas yra geriausias. Per balsavimą už jo kandidatūrą balsavo 17 vykdomojo komiteto narių iš 18.

„Noriu padėkoti Kęstučiui Kemzūrai už atliktą darbą ir palinkėti sėkmės naujuose darbuose. Prasideda naujas ciklas, mano manymu, treneris turi būti renkamas ketveriems metams. Rinktinėje keičiasi krepšininkų kartos. J.Kazlauskas – vienas iš geriausių trenerių ir klausimų dėl to niekam nekyla. Jis autoritetas. Tai strategas, kuris gali visus sustatyti į vietą bei motyvuoti visus – nuo pat didžiausių žvaigždžių iki komandos naujokų. Su juo jau kalbėjomės apie tai, o pirmadienį turėtume susėsti su treneriu ir pasirašyti sutartį“, - kalbėjo LKF prezidentas A.Sabonis.

Prezidentas prisipažino, kad kitų specialistų kandidatūrų LKF vykdomasis komitetas net nesvarstė. 57-erių metų panevėžietis neakivaizdinėje dvikovoje įveikė kitus tris pretendentus – Tomą Pačėsą, Rimą Kurtinaitį ir iki šiol prie komandos vairo stovėjusį K.Kemzūrą. Pernai Maskvos CSKA klubą iki Eurolygos finalo atvedęs specialistas iš anksto buvo laikomas aiškiu LKF prezidento A.Sabonio favoritu.

„Tikiu, kad su Jono atėjimu bus permainų. Norėtume, kad treneriai daugiau bendrautųm, keistųsi patirtimi. J.Kazlauskas yra už tai, tad tikiuosi, jog judėsime į priekį“, - kalbėjo A.Sabonis.

Anot LKF prezidento, naujasis treneris dar neatskleidė asistentų, su kuriais norėtų dirbti, pavardžių. „Pirmadienį treneris galės papasakoti savo vizijas plačiau. Vienas treneris greičiausiai bus patyręs, vienas jaunas ir vienas skautas“, - nedaugžodžiavo A.Sabonis.

Galės treniruoti klubą

Ieškoti naujo trenerio LKF nusprendė po nesėkmingai pasibaigusių Londono olimpinių žaidynių. Jose Lietuvos rinktinė pirmą kartą per nepriklausomos šalies istoriją neprasimušė į pusfinalį. LKF kėlė uždavinį patekti į penketuką, tačiau K.Kemzūros auklėtiniai baigė žygį ketvirtfinalyje pralaimėję rusams ir liko aštunti.

„Aštunta vieta tikrai nėra gerai, tad rinktinės žaidimą įvertinome patenkinamai. Visgi jei olimpinėse žaidynėse būtų žaidžiama ir dėl penktos vietos, galbūt ją būtume ir iškovoję. Tuomet jau reikėtų vertinti gerai, nes rinktinė iškeltus uždavinius būtų pasiekus, - kalbėjo A.Sabonis. - Skambinau Kęstučiui, kalbėjau, vienas kitam palinkėjom sėkmės. Pats treneris puikiai suprato, kad baigėsi jo kontraktas, o dabar sutartį siūlome kitam specialistui. K.Kemzūra puikiai supranta, kad neatsisakome jo visiems laikams.“

Krepšinio legendai pavyko nesunkiai rasti bendrą kalbą su J.Kazlausku. Vyrai sukirto rankomis dėl 4 metų sutarties. Tai reiškia, kad J.Kazlauskas Lietuvos rinktinei vadovaus iki 2016-ųjų metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių pabaigos.

Be darbo iki šios dienos buvusiam J.Kazlauskui nebus ribojama galimybė treniruoti kurį nors klubą, nes rinktinės stratego atlyginimas yra santykinai nedidelis.

„Nesame tokia organizacija, kuri galėtų treneriui siūlyti didžiulę algą. Jei sezonui įsibėgėjus Jonui atsiras pasiūlymas iš kurio nors klubo, tikrai tam neprieštarausime, tegul“, - kalbėjo A.Sabonis.

Posėdyje kandidatai į trenerio postą nedalyvavo.

Grįžta po pertraukos

Į rinktinės trenerio postą J.Kazlauskas grįžta po 11 metų pertraukos. 1999 metais Kauno „Žalgirį“ į istorinį triumfą Eurolygoje atvedęs treneris prie Lietuvos rinktinės vairo jau stovėjo 1997-2001 metais ir kartu su pelnė Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzą.

Su pareigomis treneris atsisveikino po 2001-ųjų Europos čempionato Turkijoje, kai lietuviai nesugebėjo prasibrauti į ketvirtfinalį.

Vėliau treneris dirbo su Vilniaus „Lietuvos rytu“, Kinijos ir Graikijos rinktinėmis, Pirėjo „Olympiacos“ ir Maskvos CSKA klubais. Pernai lietuvis buvo per žingsnį nuo antrojo triumfo Eurolygoje, tačiau atžingsniavęs iki Stambule vykusio „Finalo ketverto“ finalo žvaigždžių perpildytas CSKA netikėtai suklupo prieš Dušano Ivkovičiaus treniruojamą „Olympiacos“.

Šio skaudaus smūgio CSKA vadovai treneriui nedovanojo ir vasarą vietoj jo pasirinko italą Ettorę Messiną.

„Matematiko“ pravardę turintis treneris Vilniaus universitete baigę matematikos fakultetą. J.Kazlauskas yra prisipažinęs, jog buvo geras studentas ir jei ne krepšinis, greičiausiai būtų dirbęs švietimo srityje.

Įvertinti rinktinių pasirodymai

LKF vykdomojo komiteto posėdyje taip pat buvo įvertinti šiais metais oficialiuose turnyruose dalyvavusių Lietuvos rinktinių rezultatai. Moterų, 20-mečių ir 18-mečių vaikinų bei 16-mečių merginų rinktinės buvo įvertintos labai gerai, vyrų ir 20-mečių merginų — patenkinamai, o 18-mečių merginų, 17-mečių ir 16-mečių vaikinų — blogai.

LKF vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas pristatė šiais metais Lietuvoje vykusių Europos 16-mečių ir 18-mečių Europos bei 17-mečių pasaulio čempionatų ataskaitą. Pažymėta, kad visi šie turnyrai buvo nuostolingi, tačiau po diskusijos nuspręsta, kad LKF ir toliau turi rengti čempionatus mūsų šalyje. Vykdomojo komiteto nariai nusprendė, kad Lietuva turėtų siekti teisės kitais metais rengti Europos vaikinų jaunimo (iki 20 metų) čempionatą. Taip pat mūsų šalyje 2013-aisiais vyks pasaulio merginų jaunimo (iki 19 metų) čempionatas.

A.Sabonis - į LTOK narius

Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos generalinis sekretorius Nerijus Masiulis pristatė Premijų skyrimo Lietuvos krepšinio treneriams už Lietuvos jaunimo krepšinio populiarinimą ir pasiekimus nuostatų projektą, kuriam buvo pritarta. Pagal šiuos nuostatus kasmet geriausiems šalies treneriams bus skiriama net 120 tūkst. litų: 30 premijų po 3 tūkst. litų ir 3 premijos po 10 tūkst.

Be to, nuspręsta kartu su Lietuvos sporto universitete inicijuoti savotiškos krepšinio laboratorijos kūrimą ir prie jos kūrimo prisidėti finansiškai.

LKF gavo Lietuvos kurčiųjų komiteto (tos pačios komiteto kuruojamų klubų žaidėjos rungtyniaus NMKL ir LMKAL) ir „KTU-Kauno“ (NMKL ir LMKL) prašymus išimties tvarka padidinti žaidėjų, rungtyniaujančių keletoje moterų lygų, skaičių. LKF vykdomojo komiteto nariai sutiko padidinti šį limitą iki 5 žaidėjų.

Be to, LKF sulaukė Vilniaus „Sakalų“ vienuolikos buvusių ir esamų žaidėjų bei trenerių prašymo uždrausti klubui dalyvauti 2012—2013 metų LKL čempionate dėl skolų. LKL prezidentas Šarūnas Kliokys informavo, kad klubas yra suderinęs skolų grąžinimą su žaidėjais ir įsipareigojo jas likviduoti iki Naujųjų metų. Jei klubas nesilaikys šio plano, jis bus šalinamas iš LKL čempionato.

Vykdomojo komiteto nariai taip pat pritarė LKF generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno prašymui į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto narius vietoje jo deleguoti LKF prezidentą A.Sabonį ir patvirtino 39 600 litų premijos skyrimą 2012 metų Europos čempionatų prizininkus parengusioms krepšinio mokykloms.

Rinkimai

Naująjį rinktinės trenerį rinko visi 18 LKF Vykdymojo komiteto narių: Arvydas Sabonis (prezidentas), Vladas Garastas (Garbės prezidentas), Šarūnas Kliokys (viceprezidentas), Rimantas Cibauskas (viceprezidentas), Kęstutis Pilipauskas (viceprezidentas), Antanas Guoga (viceprezidentas), Saulius Vilkas, Adomas Klimavičius, Audra Ginelevičienė, Arvydas Tamašauskas, Remigijus Štaras, Justinas Macijauskas, Aleksas Makulavičius, Algimantas Vaišnoras, Dainius Čiuprinskas, Algimantas Stasys Anužis, Vydas Gedvilas, Nerijus Masiulis.

Jonas Kazlauskas

Gimė 1954 m. lapkričio 21 d. Panevėžyje.

*1973-1985 m. atstovavo tuometinei Vilniaus „Statybos“ meistrų komandai ir 1979-aisiais Sovietų Sąjungos čempionate iškovojo bronzos medalius.

*Trenerio karjera: 1994-2000 m. Kauno „Žalgirio“ vyr .treneris, 1997-2001 m. Lietuvos rinktinės vyr. treneris, 2000-2004 m. Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyr. treneris, 2004 m. Kinijos rinktinės vyr. trenerio asistentas, 2004-2006 m. Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) vyr. treneris, 2005-2008 m. Kinijos rinktinės vyr. treneris, 2009-2010 m. Graikijos rinktinės vyr. treneris, 2011-2012 m. Maskvos CSKA vyr. treneris.

*Laimėjimai: Eurolygos čempionas (1999), Eurolygos vicečempionas (2012), Saportos taurės laimėtojas (1998), Olimpinių žaidynių bronzos medalininkas (2000)  6 kartus LKL čempionas (1995-99, 2002), Baltijos taurės laimėtojas (1998), NEBL čempionas (1999, 2002), Lietuvos metų treneris (2002), Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionato bronzinis prizininkas (2004), Azijos čempionas (2005), Azijos žaidynių čempionas (2006), Europos čempionato bronzos medalininkas (2009), Rusijos čempionas (2011, 2012), Rusijos lygos metų treneris (2012).


Šiame straipsnyje: KazlauskasLKFrinktinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

kesminas

kesminas portretas
viskas tvarkoj bet kol vizos neuzdejo Balciunas ir kol nepasapaliojo buratinas tai dar nieks neaisku

klaipeda

klaipeda portretas
SUJUNKIM ROMANOVA IR VESKIENE I VIENA PARTIJA KAS GAUSIS??

pagaliau pergales

pagaliau pergales portretas
vel mus dziugins, nors prikelimui Lietuvos krepsinio nuo dugno prireiks kokia poros metu
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių