Kol kas arčiau medalių – lietuvių varžovai

Kanados mieste Vindsore prasidėjo tryliktasis pasaulio plaukimo 25 m baseine čempionatas. Jame dalyvauja ir aštuoni Lietuvos sportininkai.

Sėkmingai baigę atrankos etapą, pusfinaliuose startavo, tačiau, deja, į finalus nepateko vilnietis Giedrius Titenis ir panevėžietis Danas Rapšys.

G.Titenis 100 m krūtine varžybų pusfinalyje finišavo paskutinis – šešioliktas (58,36 sek.). Greičiausiai nuotolį įveikė vokietis Marco Kochas – per 56,86 sek. Pasaulio rekordo (55,61 sek.) autorius Cameronas van der Burghas (Pietų Afrikos Respublika) buvo devintas (57,67 sek.) ir taip pat nedalyvaus finale.

D.Rapšys 100 m nugara nuplaukė per 51,10 sek. ir užėmė dvyliktą vietą. Su geriausiu rezultatu į finalą pateko rusas Andrejus Šabasovas – 49,71 sek.

Asmeninius rekordus per atrankos varžybas pagerino kauniečiai Ugnė Mažutaitytė ir Deividas Margevičius bei panevėžietis Andrius Šidlauskas.

U.Mažutaitytė 100 m nugara nuplaukė per 59,76 sek., užėmė 27-ą vietą ir į pusfinalį nepateko. Per kvalifikacinius plaukimus jėgas išmėgino 71 sportininkė.

D.Margevičius 200 m peteliške įveikė per 1 min. 57,31 sek., tarp 50-ies dalyvių užėmė 26-ą vietą ir finalą nepateko.

A.Šidlauskas 100 m krūtine nuplaukė per 58,51 sek. ir bendroje įskaitoje tarp 97 sportininkų buvo 20-as.

Vakar D.Rapšys ir panevėžietis Simonas Bilis plaukė 200 m laisvuoju stiliumi, D.Margevičius – 100 m peteliške, o kaunietė Beatričė Kanapienytė – 200 m peteliške.

Šiandien startuos D.Rapšys (50 m nugara), S.Bilis ir panevėžietis Mindaugas Sadauskas (abu – 50 m laisvuoju stiliumi), U.Mažutaitytė (200 m nugara) bei A.Šidlauskas (200 m krūtine).

Sėkmingai medalių medžioklę pradėjo viena tituluočiausių čempionato dalyvių – Geležine ledi vadinama 27-erių metų vengrė Katinka Hosszu.

Ji jau laimėjo 400 m kompleksinio plaukimo finalą (4 min. 21,67 sek.) ir iškovojo sidabrą 200 m laisvuoju stiliumi (1 min. 52,28 sek.), į priekį praleidusi tik italę Federicą Pellegrini (1 min. 51,73 sek.).

K.Hosszu dar ketina plaukti 400 ir 800 m laisvuoju stiliumi, 100 ir 200 m kompleksiniu būdu, 50, 100 ir 200 m nugara, 100 ir 200 m peteliške bei 200 m krūtine.

Vengrė sieks pagerinti savo pasiekimą 2014 m. pasaulio čempionate, kai iškovojo aštuonis medalius (keturis aukso, tris sidabro ir vieną bronzos).