„Knicks“ ir „Spurs“ trečią kartą iš eilės sudaužė savo varžovus

Per žingsnį nuo Rytų konferencijos pusfinalio atsidūrė Niujorko „Knicks“ komandos krepšininkai.

Mike‘o Woodsono auklėtiniai svečiuose 90:76 (23:18, 24:13, 21:21, 22:24) nugalėjo Bostono „Celtics“ ir serijoje pirmauja 3–0.

Kitos ir galbūt paskutinės rungtynės taip pat bus žaidžiamos Bostone. „Knicks“ komanda pirmąjį etapą gali laimėti pirmą kartą per pastaruosius 13 metų.

Kol kas nė viena ekipa nėra laimėjusi serijos atsilikinėdama 0–3.

Antrajame kėlinyje po tritaškį pataikę Pablo Prigioni ir J.R.Smithas inicijavo svečių spurtą 8–0, po kurio skirtumas tarp komandų išaugo iki 11 taškų (34:23).

Vėliau šešis taškus paeiliui pelniusio Carmelo Anthony dėka „Knicks“ įmetė devynis taškus be atsako ir „Knicks“ persvara išaugo iki 18 taškų (47:29).

Antroje susitikimo pusėje M.Woodsono auklėtinių pranašumas iki vienaženklio sumažėjęs nebuvo, o komandas vienu metu skyrė 21 taškas.

Ketvirtajame kėlinyje už žaidimą alkūne iš mačo buvo išvarytas J.R.Smithas. Geriausias šeštasis žaidėjas gali būti nubaustas pinigine bauda arba būti suspenduotas.

„Knicks“: Carmelo Anthony 26 (10/19 dvit., 2/6 trit.), Raymondas Feltonas (10 rez. perd.) ir J.R.Smithas po 15, Pablo Prigioni 9, Steve‘as Novakas 8.

„Celtics“: Jeffas Greenas 21 (6/12 dvit., 2/5 trit., 3/4 baud., 9 atk. kam.), Paulas Pierce‘as 17, Jasonas Terry 14, Kevinas Garnettas 12 (17 atk. kam.), Jordanas Crawfordas 5.

„Lakers“ nepasipriešino

Užtikrintą pergalę NBA atkrintamosiose šventė ir viena koja Vakarų konferencijos pusfinalyje atsidūrė San Antonijaus „Spurs“ komanda.

Ji svečiuose 120:89 (30:18, 25:26, 30:19, 35:26) sutriuškino Los Andželo „Lakers“ krepšininkus ir serijoje pirmauja 3–0.

Kitas mačas taip pat bus žaidžiamas Los Andžele.

Šeimininkams dėl traumų nepadėjo du įžaidėjai – Steve‘as Nashas ir Steve‘as Blake‘as. Visam sezonui iš rikiuotės taip pat yra iškritęs Kobe Bryantas.

„Spurs“ į priekį atitrūko pirmojo kėlinio viduryje, kada pelnė aštuonis taškus iš eilės ir pirmavo devyniais taškais (17:8).

Antrajame kėlinyje po Tony Parkerio dvitaškio komandas skyrė 18 taškų, bet tada aštuonis „Lakers“ taškus iš eilės pelnęs Andrew Goudelockas sumažino „Spurs“ pranašumą iki 12 (50:38).

Visgi svečiai netrukus susigrąžino iniciatyvą ir pradėjo triuškinti varžovus.

Rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidė neseniai „Lakers“ gretas papildęs A.Goudelockas, kuris pelnė 20 taškų.

Pau Gasolis įmetė 11 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų – jam tai pirmas trigubas dublis atkrintamosiose.

„Spurs“ pergalę apkartino Tiago Splitterio trauma. Aukštaūgis pasitempė čiurną ir vėliau į aikštę nesugrįžo.

Svečiai pataikė 61 proc. metimų ir po krepšiu kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 49:35.

„Spurs“: Timas Duncanas 26 (12/16 dvit., 2/3 baud., 9 atk. kam.), Tony Parkeris 20, DeJuanas Blairas 13, Kawhi Leonardas 12, Danny Greenas 11, Cory Josephas 8.

„Lakers“: Dwightas Howardas 25 (9/16 dvit., 7/15 baud., 11 atk. kam.), Darius Morrisas 24, Andrew Goudelockas 20, Pau Gasolis 11 (13 atk. kam., 10 rez. perd.), Antawnas Jamisonas 5.

Buvęs žalgirietis užsiautė

Dramatiškai vyksta viena įdomiausių NBA 2012–2013 m. atkrintamųjų varžybų serijų tarp Oklando „Warriors“ ir Denverio „Nuggets“ klubų.

Trečiosiose serijos rungtynėse netaiklus Andre Iguadala tolimas metimas leido „Warriors“ krepšininkams namuose rezultatu 110:108 (32:32, 22:34, 33:18, 23:24) palaužti „Nuggets“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržti 2–1.

Ketvirtajame kėlinyje abi komandos žaidė taškas į tašką. Nors „Warriors“ iki kėlinio pabaigos išlaikydavo nedidelį dviejų taškų pranašumą, Denverio krepšininkai šeiminikams lipo ant kulnų.

Tik likus žaisti dvi minutes, „Nuggets“ gynėjas Andre Milleris prametė svarbų dvitaškį bei vėliau suklydo. Kamuolį perėmė „Warriors“ lyderis Stephenas Curry, prieš kurį iškart pažeidė taisykles Wilsonas Chandleris. Oklando komandos įžaidėjas realizavo abu baudos metimus, taip leisdamas savo komandai atitrūkti 6 taškų skirtumu (108:102).

Likus žaisti 17 sekundžių iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, ypač svarbų tolimą metimą, po buvusio žalgiriečio Ty Lawsono rezultatyvaus perdavimo, pataikė „Nuggets“ snaiperis W.Chandleris (108:107).

Likus žaisti 4 sekundes, prie baudų metimo linijos stojo „Warriors“ puolėjas Harrisonas Barnesas. Jaunam krepšininkui įtampa padarė savo – jis realizavo tik vieną baudos metimą iš dviejų ir suteikė šansą varžovams išplėšti pergalę (110:108). Tačiau paskutinis „Nuggets“ vieno lyderių A.Iguadala mestas tolimas metimas skriejo pro šalį.

„Warriors“ varžovus gerokai pranoko pagal atkovotus kamuolius (42:34) bei blokuotus metimus (7:1).

Kitos serijos rungtynės bus žaidžiamos po dviejų dienų (04.29), 4.30 val. Lietuvos laiku, Oklande.

„Warriors“: Stephenas Curry 29 (4/10 dvit., 4/7 trit., 9/9 baud., 11 rez. perd., 6 atk. kam.), Jarrettas Jackas 23 (10/13 dvit., 7 rez. perd., 5 atk. kam., 7 kl.), Carlas Landry (8/17 dvit.) ir Harrisonas Barnesas (7 atk. kam.) po 19.

„Nuggets“: Ty Lawsonas 35 (10/19 dvit., 1/3 trit., 12/12 baud., 10 rez. perd.), Corey Breweris16, Kennethas Farriedas 15 (6/7 dvit., 7 atk. kam.), Andre Iguadala 14 (2/7 trit., 5 rez. perd.), Wilsonas Chandleris 11 (9 atk. kam.).