„Kibirkštis-Tichė-IKI“ laimėjo rungtynes

Staigmeną pirmosiose Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijos iki trijų pergalių rungtynės pateikė antrą vietą reguliariajame sezone užėmusi Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda.

Šeštadienį Vilniaus krepšininkės svečiuose po pratęsimo 76:72 (12:13, 17:18, 25:14, 14:23, 8:4) įveikė reguliariojo sezono nugalėtoją bei čempionės titulą ginančią Kauno „VIČI-Aisčių“ ekipą, bei nutraukė pastarosios 28-ių iš eilės pergalių seriją šiame sezone.

Nesulaikoma nugalėtojų gretose buvo Gintarė Petronytė - 24 taškai, po krepšiais atkovoti 26 ir perimti 5 kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 2 blokuoti varžovių metimai, 2 klaidos bei 2 pražangos. 44 minutes ir 37 sekundes aikštelėje praleidusi vidurio puolėja pataikė 8 dvitaškius iš 17 bei realizavo 8 baudų metimus iš 11.

21 tašku prie pergalės prisidėjo Greta Šniokaitė, 14 - Sakellie Daniels.

Šeimininkių gretose sėkmingiausiai žaidė Courtnay Pilypaitis (19 tšk.), Tatjana Lichtarovič (16 tšk.) ir Vita Kuktienė (11 taškų).

, „Kibirkšties-Tichės-IKI“ vyriausiasis treneris:

„Pagrindinis komandos uždavinys buvo nepaleisti varžovių nuo pat pradžios, nes su “VIČI-Aistėmis„ galime žaisti tada, kai žaidžiame apylygiai, vytis yra sunku, - po rungtynių kalbėjo “Kibirkšties-Tichės-IKI„ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. - Gynybos dėka iki pertraukos tai įvykdėme. Po jos pavyko pabėgti, gal lydėjo ir sėkmė, kai pataikėme sunkių metimų. Kontroliuojant situaciją buvo lengviau žaisti. Nes besivejančiai komandai yra sunku, jai tenka skaičiuoti laiką. Neišlaikėme persvaros rungtynių pabaigoje, C. Pilypaitis metimas buvo sėkmės dalykas, pataikė - šlovė jai. Paskutinė S. Daniels ataka buvo planuota, tikėjomės, kad gal uždirbs pražangą, buvo galima atlikti perdavimą, tačiau ji pasirinko kitą sprendimą. Gaila, kad nepataikė. Pratęsime galvojau, kad palūšime, bet šito neatsitiko, sveikinu savo žaidėjas.“

„Vilnietės atvažiavo daug labiau norėdamos laimėti, geriau nusiteikusios ir kovai atidavė visą širdį, todėl žaidė agresyviau tiek gynyboje, tiek puolime, - kalbėjo “VIČI-Aisčių„ vyriausiasis treneris Mantas Šernius. - Esu labai piktas: mano krepšininkės neįvertino, kad tai yra finalas, kad kiekviena pergalė yra labai svarbi, todėl būtina pradėti visas rungtynes susikaupus nuo pradžios iki pabaigos. Baigtį nulėmė trečiasis kėlinys, kai neberadome kelių iki saugaus metimo iš po krepšio, todėl turėjome mesti tritaškius. Tačiau juos metant meistriškumas nieko nebelemia, nes gali būti juoda diena snaiperėms. Tokia diena kaip tik mums ir buvo, nepataikėme tritaškių, o tai yra mūsų koziris, svarbus žaidimo elementas. Pratęsimą galėjo laimėti bet kuri komanda, o jo baigtį nulėmė šalti nervai sunkiausiomis rungtynių akimirkomis.“

Antrosios finalo serijos rungtynės antradienį bus žaidžiamos Vilniuje.