„Kibirkšties“ merginos senelius šildė pokalbiais ir arbata

Prieš didžiausias metų šventės džiaugsmo dažnai pamirštiems seneliams nusprendė suteikti Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ moterų krepšinio klubo krepšininkės. Jos kartu su ekipos treneriais ir vadovais apsilankė Antavilių senelių pensionate, kuriame šiltai ir ilgai bendravo su namų gyventojais.

Gynėjos Rimos Valentinės ir trenerės Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės iniciatyva surengtas susitikimas nepaliko abejingų.

„Tokiems žmonėms, kurie jau nedalyvauja gyvenime visu tempu, tai reikia to dėmesio, - teigė “Kibirkšties-VIČI-IKI„ krepšininkė R.Valentienė. - Manau, kad šitie žmonės yra labiausiai užmiršti. Ir į vaikų namus nuvažiuoja kiti ir šiaip visokių akcijų daroma yra, o čia nelabai kas užsuka. Pas tuos, kurie yra labai vieniši, kuriems trūksta bendravimo ir dėmesio, mes atsivežėme čia truputėlį širdies. Manau, toks bendravimas labai reikalingas. Mūsų jaunos žaidėjos pirmą kartą čia ir daugelis net neįsivaizduoja, ką daryti, kai esi senas ir neturi nieko. Mes niekas nežinome, kas mūsų laukia ateityje“.

„Pamirštam mes savo tėvus, senelius... Kai pati prieš dvejus metus palaidojau savo mamą ir močiutę, man ta mintis dažniau dabar ateina. Galbūt liko daug dalykų, kurių neišsakiau, - sakė “Kibirkšties-VIČI-IKI„ komandos trenerė J.Štreimikytė-Virbickienė. - Iš tokių minčių ir išsirutuliojo mūsų apsilankymas senelių namuose. Seni žmonės yra mūsų istorija ir mūsų turtas“.

„Pirmą kartą mus sportininkai aplanko, lanko įvairūs kolektyvai, darželinukai, mokiniai, studentai, senjorai, o kad sportininkai lankytų, tai pirmą kartą“, - sutikę žavias krepšininkes sakė Antavilių pensionato gyventojai ir darbuotojai.

Krepšininkės pensionato gyventojams atvežė mažų dovanėlių, kartu gėrė arbatą, klausėsi senolių dainų, eilėraščių ir pasakojimų.

„Mūsų atvykimas, tai yra didelis įvykis šio pensionato gyventojams ir aš labai tikiuosi, kad tą mūsų vizitą, kuris yra labai šiltas ir gražus, seneliai prisimins, - pasakojo “Kibirkšties-VIČI-IKI„ komandos vadovas Rosvaldas Gorbačiovas. - Ir žiūrint į juos, jų šypsenas, nusiteikimą, tą norą pademonstruoti kažką, tai mus įkvepia ir iš jų mes semiamės gerumo“.

Seneliai tikino, kad tokie apsilankymai labai praskaidrina nuotaiką. Pensionate gyvenantys žmonės neabejoja, kad tai viena iš retų pramogų.

"Kas gali būti maloniau, juk nieko nematom, niekas mūsų nelinksmina, tik jūs, - kalbėjo pensionato gyventoja Natalija.

„Jeigu sakyti teisybę, tai tokie apsilankymai suteikia džiaugsmo daugiau nei pusvalandžiui, - tikino pensionato gyventojas Virgilijus. - Dar ilgai dalinsimės įspūdžiais. Aišku, jeigu kiekvieną dieną tų įspūdžių būtų, tai per daug. Bet va tokie, šiuo atveju jeigu su sportininkais, tokios smagios panelės“.

Lankymasis pas senelius ar vaikus, pagalba sunkiau gyvenantiems ar skurstantiems, tai dažna praktika viso pasaulio sporte. Pasak „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos vadovo, tokių iniciatyvų gyvenime nebūna per daug.

„Sportininkai neturi būti tik komanda, kuri siekia tik sportinio rezultato, - kalbėjo R.Gorbačiovas. - Manau, kad mes turime būti daugiau nei sportinė komanda. Labai džiugu, kad tą suprantą ir treneriai, palaiko ir pačios merginos. Tokių akcijų tikrai reikia daugiau. Reikia daugiau vienas kitam skirti dėmesio, nei mes darome kasdieniniame gyvenime“.

Krepšinio klubo žaidėjos sutinka, kad tokios iniciatyvos dažniau vyksta prieš didžiąsias metų šventes. Tačiau pasak jų, seneliams trūksta bendravimo visus metus.

„Paprasta žmogaus atjauta, šiluma, paprastas pokalbis, gali šiam pusdieniui praskaidrinti nuotaiką, dovanoti šypseną šitam žmogui. Tai yra tiek daug. Tai yra tikrai nuostabu“, - neabejojo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ gynėja R.Valentienė.

„Manau, kad galima tai daryti tyliai ramiai. Nebūtinai turi visi žinoti, - tikina “Kibirkšties-VIČI-IKI„ trenerė J.Štreimikytė-Virbickienė. - Svarbiausia, kad padarei, tau yra malonu ir tyliai ramiai vėl grįžai namo. Tai galima daryti nebūtinai prieš Kalėdas. Galima daryti visus metus“.

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ moterų krepšinio komanda šiuo apsilankymu renginių šventiniu laikotarpiu dar tikrai nebaigs. Jau pirmąjį Naujųjų metų savaitgalį „Kibirkšties“ komanda žais draugiškas krepšinio rungtynes, už kuriuos surinkti pinigai bus skirti krepšinio mokyklų vaikams, kurių tėvai negali sumokėti už jų treniruotes.


Šiame straipsnyje: KibirkštisSenelių namaiLMKL

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių