„Kibirkšties“ įvertinimas Europos taurėje: laimėti namuose - privalu

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ moterų krepšinio komanda prieš savaitę baigė kovas Europos taurės turnyre (EuroCup Women). Sostinės klubas H grupėje iškovojo 2 pergales ir patyrė 2 pralaimėjimus bei užėmė trečią vietą. Analogiškus rezultatus pademonstravusios „Homend Antakya“ ir „MBK Ružomberok“ užėmė 1-2 vietas, o dėl prastesnio įmestų/praleistų taškų santykio vilnietės pasitraukė iš turnyro.

Nurimus aistroms savo mintimis apie „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos žaidimą pasidalino krepšinio specialistai. Įdomus faktas, kad visos H grupės komandos pergales šventė tik svečiuose, o namuose visos patyrė pralaimėjimus.

„Manau, pasirodymą galite įvardinti nesėkmingu, - teigia Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Algirdas Paulauskas. - Pritrūko fortūnos šypsnio, išvykoje laimėjo, o namuose pralaimėjo. Būtų užtekę viena pergale daugiau arba jeigu slovakių ekipa būtų pralaimėjusi Turkijoje. Tada būtume patekę į kitą etapą ir tai būtų labai gerai.“

„Gaila, kad komanda paleido šansą , - apgailestavo buvęs Vilniaus „Lietuvos telekomo“ ir TEO  bei Kauno „VIČI-Aisčių“ komandų vadovas Arvydas Tamašauskas. - Po pirmų rungtynių ir pergalės Slovakijoje vilnietės turėjo visus kozirius savo rankose. Aišku, norint patekti į kitą etapą, pirmiausiai, reikia laimėti namuose. Nors sostinės atstovės sukūrė stebuklą, tačiau nelaimėjus namuose galimybių nėra. Tikėtis kažkieno paslaugos, tai jau yra loterija. Komanda turėjo visus šansus, turėjo komplektaciją. Mano nuomone pritrūko visų žaidėjų indėlio. Ypatingai man trūko Celestes Trahan-Davis sėkmingo žaidimo.“

„Kibirkšties-VIČI-IKI“ pasirodymą Europos taurėje vertinčiau vidutiniškai, - teigia praėjusiame sezone šios komandos marškinėlius vilkėjusi Gintarė Petronytė. - Manau, kad geriausi rezultatai šios komandos laukia ateityje. Linkiu kuo didžiausios sėkmės.“

Priminsime, kad „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda 59:54 įveikė „MBK Ružomberok“ ekipą ir 70:66 palaužė „Homend Antakya“ ekipą. Tačiau namuose 66:93 nusileido turkėms ir 62:70 pralaimėjo slovakėms.

„Vilniaus komandai, kuri pirmą kartą dalyvavo Europos taurės turnyre, laimėti dvejas grupės rungtynes išvykose buvo tikrai neblogai, tačiau labai gaila, kad namų aikštelėje žaidimas nesiklostė taip sėkmingai, - tikino viena geriausių Lietuvos krepšininkių G.Petronytė. - Komanda turėjo didelį šansą patekti į tolimesnį etapą, ypač pasitraukus stipriai Izraelio ekipai. Gaila, jog šiuo šansu pasinaudoti nepavyko. Manau, kad pralaimėjimas namie „MBK Ružomberok“ komandai buvo pagrindinė kliūtis žengti tolyn“.

„Patiko, kad komandos veteranės, tai yra tos žaidėjos, kurios matė ir šilto, ir šalto, svarbiose rungtynėse Turkijoje sužaidė labai užtikrintai. Tuo metu, kai reikėjo šalto proto jos sumetė svarbius metimus, - pasakojo eilę metų su komanda Eurolygoje dalyvavęs A.Tamašauskas. - Man trūksta Kristinos Alminaitės indėlio ir tokio žaidimo, kokį ji demonstravo praėjusiais metais. Ji neranda savęs. Gal sulaukia didesnės konkurencijos, bet jeigu nori kopti aukštyn privalo kovoti su visomis.“

„Europos taurėje sužaidi keturias rungtynes, dvi prie savų žiūrovų. Tai labai mažai. Galima sakyti, tai – nulis. Labai gaila, kad Lietuvoje nebeturime Eurolygos, namuose būtų jau šešios rungtynės“, - apgailestavo nacionalinės komandos strategas A.Paulauskas.

Europos taurės turnyre rezultatyviausia „Kibirkšties-VIČI-IKI“ žaidėja buvo Vita Kuktienė. Puolėja per ketverias rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 11,3 taško bei atkovodavo 4,5 kamuolio ir atlikdavo 0,8 rezultatyvaus perdavimo. Rima Valentienė įmesdavo po 10 taškų, Sakellie Daniels po 8.

„Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda yra lydinys patyrusių ir jaunų žaidėjų, - kalba šiuo metu Vilniaus „Jaunųjų talentų“ komandai talkinantis A.Paulauskas. - Atrodo, kad galėjo ir geriau pasirodyti. Kaip sakiau, namuose pralaimime, o išvykoje laimime, tai parodo, kad komanda turi portencialo, bet namų sienos nepadeda, o jos veikia kažkaip atvirkščiai. Mane nuvylė nekovojimas iki galo, trūko nusiteikimo, ugnelės. Manau, trūko koncentracijos. Tas mane ir nuvylė. Pačios žaidėjos netikėjo savo galimybėmis ir jų neišnaudojo. Kai kurių žaidėjų indėlio pritrūko. Jos Lietuvos rinktinės kandidatės, nėra didelės konkurencijos, niekas ant galvos nelipa, o jos neparodo, tai ką jos gali“.

„Mantė Kvederavičiūtė paskutiniu metu tikrai atsigauna, - tikina A.Tamašauskas - Praėjusiame sezone ji kovojo su savimi, o šiemet pagerėjo jos statistiniai duomenys. Lina Pikčiutė įgauna patirties. Jos duomenys puikūs, bet reikia daug dirbti. R.Valentienė dvejose rungtynėse parodė savo puikų pataikymą. V.Kuktienė yra patyrusi žaidėja, ji rungtyniauja taip, kaip visada. Ji gali sėkmingai sužaisti gynyboje ir pataikyti“.

Klubo vadovas - patenkintas

„Pirmasis debiutas Europos taurės turnyre kiek prisvilo, tačiau aš juo esu patenkintas, - teigė „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos vadovas Rosvaldas Gorbačiovas. - Parodėme kovingumo pavyzdį ir du kartus šventėme pergalę svečiuose, tačiau neatlaikėme įtampos ir du kartus nusileidome varžovėms namuose. Žinoma, galima kaltinti ir paskutiniame ture nepasisekusias rungtynes tarp Slovakijos ir Turkijos komandą, tačiau reikia žiūrėti į savo pusę. Pati komanda kalta, kad nepatekome toliau. Tačiau gavome vertingų pamokų, kurias sugebėsime tinkamai išnaudoti ateityje.“

Krepšinio specialistai sutinka, kad Lietuva privalo išlaikyti moterų krepšinio komandas Eurolygoje arba Europos taurėje. Puikus pavyzdys kaimyninė Baltarusijos valstybė.

„Matome, kad ir Europos taurės turnyre nėra lengva. Komandos gerai sukomplektuotos. Reikia žaisti su jomis, atsipalaiduoji, neįvertini ir viskas. Pralaimėjimas namuose užkerta kelią eiti tolyn. Baltarusijos komandos eina teisingu keliu, ten suburtos kelios pajėgios patyrusios žaidėjos ir iš visos šalies surinktas perspektyvus jaunimas, - pasakoja buvęs Kauno „VIČI-Aisčių“ komandos vadovas A.Tamašauskas.

„Pažiūrėkite kas dabar darosi Baltarusijoje. Dvi komandos ir abi pateko į kitą etapą. Jos visada vilkdavosi pabaigoje, tačiau dabar tarp šešiolikos komandos jos yra. Pas mus, Lietuvoje, situacija yra nekokia“, - teigia Lietuvos rinktinės treneris A.Paulauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių