Kauno „Žalgiris“ paskutinę sekundę iškovojo pergalę

Italijoje viešintys Kauno „Žalgirio" krepšininkai sekmadienio vakarą sužaidė draugiškas rungtynes su Teramo „Banca Tercas" komanda. Nors mačas buvo draugiškas, įtampos jame netrūko iki pat paskutinių sekundžių. M.Brownas ketvirtajame kėlinyje pelnė 11 taškų ir atliko lemiamą perdavimą D.Šalengai, kurio metimas aidint sirenai atnešė „Žalgiriui" pergalę 84:82 (19:18, 19:27, 20:10, 26:27).

Rungtynių pradžia šiek tiek vėlavo dėl techninių kliūčių, o prieš pat ginčo metimą dar buvo sugroti abiejų valstybių nacionaliniai himnai.

Galbūt tokia priverstinė pauzė išmušė iš vėžių kauniečius ir privertė juos per pirmąsias 3 minutes dažniau klysti nei mesti į krepšį. Teramo krepšininkams dukart pataikius iš toli, šeimininkai pirmavo 10:3. Po lietuvių minutės pertraukėlės reikalai gynyboje susitvarkė (daugiausiai Loreno Woodso dėka), o puolant agresyviai sužaidė Jonas Mačiulis ir prasiveržęs Willie Deane‘as. Savo praėjusio sezono tritaškes bombas prisiminė Marcusas Brownas: po pirmojo tolimo metimo lygu (10:10), po antrojo - 14:13 „Žalgirio" naudai. „Banca Tercas" gynėjas Brandonas Brownas irgi atsakė tuo pačiu, todėl laimėti pirmąjį kėlinį svečiai galėjo tik sėkmingai užbaigdami paskutinę ataką. Žygimantas Janavičius atrado aikštelės kampe laisvą Paulių Jankūną, kurio tritaškis sugrąžino Kauno komandai minimalią persvarą - 19:18.

Antrojo kėlinio pradžia irgi vėlavo - sugedo sirena, šaižiai skambėjusi arenoje bent pusantros minutės. Pratęsus mačą Teramo komanda ir toliau telkė savo toliašaudę artileriją - tritaškį pataikė dar vienas legionierius Jacobas Jaaksas. Nors žalgirietis Ratko Varda dėjimu sudrebino varžovų krepšį, tačiau šeimininkai, išnaudoję Ž.Janavičiaus nesportinę pražangą, atsiplėšė 35:28. Ši persvara pernelyg badė akis - P.Jankūnas „apžaidė" savo varžovą po krepšiu, W.Deane‘as ir Dainius Šalenga įskraidino po tritaškį, o dar vienas P.Jankūno metimas užbaigė „Žalgirio" spurtą 10:0. Tačiau antrąjį kėlinį sėkmingiau baigė „Banca Tercas" krepšininkai, surengę tokį patį atsakymą. Dešimt taškų be atsako leido jiems įpusėjus rungtynėms pirmauti 45:38.

Po didžiosios pertraukos keturios iš eilės žalgiriečių atakos buvo rezultatyvios. Įsižaidė kauniečių priekinė linija - L.Woodsas, P.Jankūnas ir J.Mačiulis pelnė po 4 taškus (50:52). Iki minimumo rezultatą sužaidus 27-ias minutes sumažino W.Deane‘o tritaškis, o į aikštę kartu išleidus L.Woodsą ir R.Vardą italai „Žalgirio" gynybos nepralaužė iki pat trečiojo kėlinio pabaigos. Puolime R.Varda pats pelnė 4 taškus iš eilės ir kauniečiai prieš paskutinįjį ketvirtį turėjo 3 taškų pranašumą - 58:55.

Šiam prasidėjus Teramo krepšininkai atkuto ir per 3 minutes pelnė tiek pat taškų kiek per visą trečiąjį ketvirtį - 10. L.Woodsas surinko dar 4 taškus, tačiau po vienuoliktojo italų tritaškio vėl priekyje šeimininkai - 68:62. Sunkiai sulaikomu tapo jų legionierius B.Brownas, pelnęs 6 taškus iš eilės (74:68), tuo tarpu „Žalgirio" gretose tolimą metimą įsmeigė J.Mačiulis, o baudas realizavęs P.Jankūnas iš varžovų persvaros paliko tašką. Ji ištirpo, kai likus žaisti dvi minutes iš krašto tritaškį pataikė M.Brownas. Deja, kita varžovų ataka buvo sėkminga, o patys žalgiriečiai puolime suklydo. Gynyboje leidę Teramo komandai atsikovoti kamuolį kauniečiai praleido ir dar du taškus į savo krepšį (76:80). Likus žaisti 20 sekundžių M.Brownas įmetė tritaškį, iškart prasižengta ir italų baudos metimai buvo taiklūs. Paskutinei atakai „Žalgiris" turėjo 18 sekundžių. J.Mačiulis prametė nepraėjus nė pusei jų, tačiau kamuolys atšoko M.Brownui, kuris dar kartą buvo taiklus iš toli - 82:82 ir 10 sekundžių italų atakai. Šeimininkai gavo „stogą" nuo L.Woodso, kamuolį sugriebęs M.Brownas perdavė jį per visą aikštę D.Šalengai, kuris su rungtynių sirena spėjo įmesti į krepšį.

„Žalgiris": M.Brownas 17 (5/8 trit., 4 per. kam.), P.Jankūnas 16, J.Mačiulis 14, L.Woodsas 11 (11 atk. kam., 4 per. kam.), W.Deane‘as 10 (6 rez. perd.), D.Šalenga 9, R.Varda 7. M.Kalnietis ir Ž.Janavičius taškų nepelnė, T.Klimavičius nežaidė.

„Banca Tercas": J.Carrollas 22, B.Brownas 20 (8 atk. kam.), J.Jaaksas 15.