Kauno rankininkams – dar daugiau iššūkių

Kauno "Granito-Kario" rankininkai, šį sezoną kovosiantys trijuose frontuose, patikrino jėgas tarptautiniame turnyre Taline ir jį laimėjo.

Finale įveikė estus

Kauniečiai savo grupėje 28:23 (15:12) įveikė Vantos "Atlas" (Suomija) ekipą, sužaidė lygiosiomis 23:23 (12:11) su varžybų šeimininkais Talino rankininkais ir 25:23 (12:11) nugalėjo Vimsio "Tööriistamarket" (Estija) komandą.

Pusfinalyje "Granitas-Karys" 31:26 (15:13) palaužė Viljandžio (Estija) atstovus ir finale susitiko su jau pažįstama Talino ekipa, kuri 27:21 (9:16) įveikė Sankt Peterburgo (Rusija) rankininkus.

Lemiamą dvikovą 31:22 (16:13) laimėjo granitiečiai. Nugalėtojams 9 įvarčius pelnė Paulius Šarkauskas, 7 – Mindaugas Urbonas. Šie kauniečiai kartu su Anthony Hellakoskiu ("Atlas"), Kristo Järve (Viljandis), Enrico Antonu ("Tallinn"), Pavelu Jelistratovu (Sankt Peterburgas) ir Siimu Patraeliu ("Tööriistamarket") išrinkti į simbolinį geriausių žaidėjų septynetuką.

Išsaugojo branduolį

Oficialių varžybų maratoną "Granitas-Karys" pradės rugsėjo 23-iąją Utenoje, kur su vietos ekipa žais pirmąsias Lietuvos rankinio lygos (LRL) čempionato rungtynes.

"Mūsų komandos, kurią toliau treniruoja olimpinis čempionas Valdemaras Novickis ir Modestas Prakapas, branduolys nepasikeitė. Gretas papildė naujokas pasvalietis Tomas Valiulis, galbūt prisijungs dar vienas kitas žaidėjas", – sakė klubo valdybos pirmininkas Algis Mikučionis.

Lietuvos čempionate dalyvaus devynios ekipos. Granitiečių varžovai – Klaipėdos "Dragūnas", Alytaus "Varsa-Stronglasas", Vilniaus "Šviesa" ir "Vilnius", Šiaulių "Dubysa-Gubernija", Varėnos "Ūla", "Utena" ir po praeito sezono Panevėžio atstovus pakeitę Lietuvos rankinio federacijos (LRF) 1-osios lygos čempionai – Kauno technologijos universiteto (KTU) rankininkai.

Laukia Baltijos lyga

Rugsėjo 30-ąją "Granito-Kario" laukia Baltijos rankinio lygos (BRL) čempionato startas – dvikova su praeito sezono bronzos medalių laimėtoja Minsko SKA (Baltarusija) ekipa.

Kauniečiai ir minskiečiai kovos B grupėje, kur taip pat rungtyniaus Polvos "Serviti" ir "Tallin" komandos (abi – Estija), Rygos "Celtnieks" (Latvija) ir BRL vicečempionas Zaporožės ZTR (Ukraina) klubas.

A grupėje žais Gintaro Savukyno treniruojami BRL čempionai Ryhimekio "Cocks" (Suomija) rankininkai, dvi Estijos ekipos – iš Kehros ir Viljandžio, Dobelės "Tenax" (Latvija) ir Lietuvos klubai – "Dragūnas" bei "Šviesa".

Praeitą BRL sezoną "Granitas-Karys" ketvirtfinalyje 24:27 ir 22:29 pralaimėjo Zaporožės komandai.

Pirmas barjeras – makedonų

Po ilgokos pertraukos granitiečiai dalyvaus Europos rankinio federacijos (EHF) turnyre – varžysis dėl "Iššūkio" taurės.

Trečio atrankos etapo mačą kauniečiai žais su Makedonijos atstovais – Bitolos "Eurofarm Rabotnik" rankininkais. Pirmos rungtynės numatytos lapkričio 18-ąją Makedonijoje, atsakomosios – 25 d. Kauno sporto halėje.

Šiame turnyre dalyvaus ir KTU bei sostinės "Šviesos" komandos. Spalį antro atrankos etapo rungtynes kauniečiai žais su daugkartiniais Liuksemburgo čempionais Diferdanžo "Red Boys" rankininkais, o vilniečiai – su Stavropolio "Dinamo-Viktor" (Rusija).