Kauno padangę užvaldė geriausi šalies pilotai

Kauno padangėje gaudžia lėktuvai – S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome vyksta Lietuvos akrobatinio skraidymo taurės varžybos.

Kauno padangėje gaudžia lėktuvai – S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome vyksta Baltijos akrobatinio skraidymo taurės varžybos. Čia, ore atlikdami sudėtingas akrobatines figūras, varžosi geriausi šalies pilotai.

Kauno aeroklubo direktorius Algimantas Žentelis teigė, kad varžybos vyksta trijose kategorijose. B kategorijoje pilotai varžosi atlikdami sudėtingiausius triukus, A registravosi mažiau patirties turintys sportininkai. Atskirai rungiasi senjorai.

„Iš 14 dalyvių akrobatinius triukus demonstruoja keturios moterys, – pasakojo A.Žentelis. – Viena jų – Rita Eriksonaitė – rungiasi tarp patyrusių B kategorijos pilotų.“ Vyriausioji varžybų teisėja taip apt moteris – Violeta Gedminaitė.

Visose grupėse besirungiantys pilotai privalo atlikti privalomąją programą, susidedančią iš įvairų akrobatinių figūrų. Jie varžosi skrisdami „JAK-52“ modelio lėktuvais. Dalyvių pasirodymą bei akrobatinių figūrų atlikimo preciziškumą vertina keturių teisėjų kolegija.

Baltijos akrobatinio skraidymo taurės varžybos rengiamos pirmą kartą. Anksčiau Kaune buvo rengiamos Kauno miesto taurės pirmenybės.

„Deja, kitų Baltijos šalių pilotų nesulaukėme. Latvijoje ir Estijoje sovietmečiu akrobatinio skraidymo klubų nebuvo, o dabar ten yra tik keli pilotai. Tuo tarpu pas mus yra gilios tarpukario laikus siekiančios tradicijos“, – pasakojo A.Žentelis. Tačiau varžybose dalyvavo vienas pilotas iš Irano – Muhamedas Swaris. Tiesa, jis atstovavo vilniečių S.Dariaus ir S.Girėno aeroklubui.

Lietuvoje akrobatinio skraidymo sporto pradžia laikoma 1920 m, kai Lietuvos karo aviacijos lakūnas Jurgis Dobkevičius Kaune virš Aleksoto aerodromo atliko aukštojo pilotažo figūrą – mirties kilpą. Pirmosios lėktuvų sporto varžybos 1938 m. surengtos Kaune, vykstant Tautinei olimpiadai. Varžybų aukštojo pilotažo čempionu tuo metu tapo rašytojas - lakūnas Jonas Dovydaitis.

Baltijos akrobatinio skraidymo taurės varžybas organizuoja VšĮ „S.Dariaus ir S.Girėno aerodromas“ kartu su seniausia aerodrome veikiančia organizacija Kauno aeroklubu.
Akrobatai dangų raižys iki 17 val., o vėliau vyks geriausiųjų apdovanojimai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aleksotiškis

Aleksotiškis portretas
Pradėkime nuo to, kad triukšmo nuo lėktuvų beveik nesigirdi, o tarša nuo jų tai visai mistinis dalykas. Regintiems haliucinacijas, kurios susideda iš virš stogų skraidančių lėktuvų, nepakeliamo garso ar patiriantiems kitus rimto pobūdžio psichologinius ir socialinius negalavimus siūlyčiau kraustytis į mišką bet ir ten nujaučiu kad kamuos nepakeliamas garsas muo ošimo ar paukščių čiulbėjimo. Tada prasidės skundai, kad ta aplinka kenkia jūsų gerbūviui. Aerodromas čia stugso jau 100 metų, patys žinojote kur keliatės gyventi. O man džiugu pakėlus akis į dangų pamatyti jame vykstantį veiksmą bei pasigrožėti Lietuvos aviacijos pasiekimais. Šaunuoliai lakūnai!

to kodėl

to kodėl portretas
Skaraidysit kol kam ant galvos mieste nukrisit. Aerodromas miesto centre yra politinis sprendimas. O jūs veisiatės kaip blusos, niekur nuo Jūsų ramybės nėr, nei mastaičiuose, nei romainiuose. Ir triukšmą db žinot? nervų sistemą kaip veikia skraidančios žoliapjovės nuo 6 val sukančios ratus virš namų žinot? apie taršą žinot? Ir nereikia čia varyt, mes kai aleksote nuipirkom butą-Jūsų nei kvapo nebuvo. O dabar gyvenimo per Jus nėra. Ir niekas buto neperka, nes "aerodromas", ne turgus problema buto pardavimui, o aerodromas. Traukinys ir automobilis pravažiuoja, o Jūsų varot kaip per karą namų stogais.... Čia visi šituos bjaurius aerodromo "reikalus" žinom, nors nevaidintumėt didvyrių ir tylėtumėt kaip sakant "vietas suraukę".

Kodel

Kodel portretas
Kaune todėl skraidome, kad čia Lietuvos aviacijos gimtinė. Bus dar ne vienas čempionatas, 2014 Europos, 2015 gal ir pasaulio. 2015 m. bus 100 metų aerodromui-taip pat organizuosim didelę aviacijos šventę ir labai triukšmingą. Mums tai darbas, o ne pramoga. Negirdėjau, kad kurioje nors valstybėje išmontuotų visus geležinkelio bėgius dėl triukšmo važiuojant traukiniui. Norintiems ramybės rekomenduojame Marcinkonis prie Varėnos, ten tik grybautojai šūkauja keletą savaičių per metus.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių