Kanados olimpiečiai tapo Vankuverio olimpiados lyderiais komandų rikiuotėje

Penktadienį iškovojusi du aukso ir vieną bronzos medalį Kanados rinktinė tapo XXI-ųjų žiemos olimpinių žaidynių lydere bendrojoje komandų įskaitoje.

Per keturiolika Kanadoje vykstančių žaidynių dienų šeimininkai iškovojo 10 aukso, 7 sidabro ir 4 bronzos medalius.

Į antrą vietą pakilo devintąjį aukso medalį iškovoję Vokietijos atletai. Jų sąskaitoje taip pat ir 11 sidabro bei 7 bronzos apdovanojimai.

Vos po vieną sidabro ir bronzos medalį penktadienį iškovojusi JAV komanda smuktelėjo į trečiąją poziciją. Tiesa, JAV sportininkai iškovojo daugiausia Vankuverio olimpiados medalių - 34 (8 aukso, 12 sidabro ir 12 bronzos).

Ketvirtąją vietą užimančių Norvegijos (20) atletų sąskaitoje - 8 aukso, 6 sidabro bei 6 bronzos olimpiniai medaliai.

Po dviejų dienų bado sidabru ir bronza apdovanojimų kraitį papildžiusi Rusija (15 - 3,5,7) nukrito į vienuoliktąją poziciją, du sidabro medalius iškovojusi Latvija lieka 21-a, o vieną sidabro apdovanojimą pelniusi Estija toliau 25-ąją vietą dalijasi su Kazachstanu.

77 žiemos olimpinių žaidynių Kanadoje medalių komplektų atiteko 26 šalių sportininkams (vieta, komanda, auksas, sidabras, bronza, iš viso pelnyta medalių):