J.Plaza: be „Žalgirio“ neįsivaizduoju Europos krepšinio

Trečiadienio pavakarę, prieš „Žalgirio“ treniruotę, vyriausiasis komandos treneris Joanas Plaza ir generalinis direktorius Vitalijus Vasiliauskas bendravo su „Žalgirio“ Klubo nariais. Pusvalandį turėjęs trukti susitikimas baigėsi beveik po pusantros valandos.

Nugalėtojų mentalitetas

„Prisipažinsiu – jaučiuosi kiek keistai. Per visą savo trenerio karjerą pirmą kartą dalyvauju tokiame susitikime su sirgaliais“, – tokiais žodžiais pradėjo J.Plaza. Visada rimtas ir griežtas rungtynių metu treneris su plačia šypsena pridūrė: „Šiandien mane pamatysite visai kitokį nei matote aikštelėje“.

Naujasis Lietuvos čempionų treneris „Žalgirio“ Klubo nariams papasakojo apie savo komandos viziją, įspūdžius apsistojus Lietuvoje ir rengimąsi naujajam sezonui bei atsakė į daugybę klausimų nestokodamas geros nuotaikos.

„Žalgiris“ – didinga komanda, be kurios neįsivaizduoju Europos krepšinio, kaip ir be Barselonos „FC Barcelona“, Atėnų „Panathinaikos“ ar Tel Avivo „Maccabi“. „Žalgirio“ išskirtinumas tas, kad komandos pagrindą sudaro savos šalies krepšininkai, skirtingai nei daugumoje kitų Europos klubų. Mano tikslas – įskiepyti nugalėtojų mentalitetą, taip sutelkti komandą, kad jie patikėtų, jog gali žaisti ir laimėti prieš bet kokį klubą ir dėl to atiduotų visas jėgas“, – apie artėjančio sezono planus kalbėjo J.Plaza.

Rungtynės namuose – pragaras svečiams

Treneris susitikimo metu džiaugėsi puikia arena, kuri yra viena geriausių Europoje. Lankomumo rekordus Europoje mušančius Lietuvos krepšinio sirgalius strategas pavadino švelniai pamišusiais ir pripažino, kad su tokiais sirgaliais pralaimėti namuose neįmanoma.

„Sirgaliai įkvepia krepšininkus, o krepšininkai turi įkvėpti sirgalius. Tai, ką išgirdau iš jūsų, būtinai perduosiu žaidėjams ir įtrauksiu jūsų žodžius į savo motyvacines kalbas. Noriu, kad kiekvienos rungtynės „Žalgirio“ arenoje taptų pragaru priešininkams. Kad jie atvykę čia žinotų, kad sėkmė – ne jų pusėje“, – mintimis dalinosi krepšinio specialistas.

Pirmoji knyga – bestseleris

Susitikimo pabaigoje J.Plaza atskleidė kitą savo gyvenimo pusę. Krepšiniui savo visą gyvenimą paskyręs treneris turi kitą aistrą – laisvu nuo krepšinio metu rašo jau antrąją savo knygą.

Pirmoji stratego knyga – išleista Ispanijoje ir jau yra tapusi bestseleriu. „Jei atsirastų, kas išverstų ir išleistų mano knygą Lietuvoje – gal ir čia ji taptų bestseleriu“, – šypsojosi komandos strategas.

Įstatymai Lietuvoje – nedėkingi sportui

Naujasis „Žalgirio“ direktorius V.Vasiliauskas Klubo nariams pristatė klubo viziją kiek iš kitos pusės. Atsakęs į keletą rūpimų klausimų dėl komandos komplektacijos, jis daugiau pristatė komandos biudžeto formavimo ypatumus ir perspektyvas.

„Matau dalykus, kuriuos reikia stiprinti. Lietuva – per maža šalis, kad tokia komanda, kaip „Žalgiris“ galėtų normaliai išsilaikyti iš vietos rėmėjų pinigų. Todėl reikia dirbti su stambiomis užsienio bendrovėmis. Gaila, kad Lietuvos įstatymai stipriai riboja įmonių, kurios paprastai išlaiko sportą, veiklą. Kalbu apie apribojimus lažybų ir lengvųjų alkoholinių gėrimų bendrovėms. Juk jos visame pasaulyje išlaiko sporto klubus. Keista, kad valdžia nesupranta, kad taip tik smukdomas sportas“, – kalbėjo V.Vasiliauskas.

Jis pridūrė: „Džiaugiuosi, kad yra partijų, kurios tai supranta. Šiomis idėjomis vedina rinkimuose dalyvauja ir Lietuvos žmonių partija. Gal ne vieta čia kalbėti apie tai, bet tikri krepšinio fanai prieš rinkimus turėtų susimąstyti ir apie tai.“


Šiame straipsnyje: Joanas PlazaŽalgiris

NAUJAUSI KOMENTARAI

Žalgirio niekinimas

Žalgirio niekinimas portretas
Žalgiris BUVO didi komanda, kol netapo ruskelio anekdotu. O minėta parcyja dar didesnis anekdotas. Jos rinkiminiame sąraše apie 25% ne lietuvių, pats sąrašo "lyderis" su viduriniu išsilavinimu. Menkas išsilavinimas neleidžia adekvačiai suvokti civilizacuoto pasaulio, padvodkės politruko politinformacijos suformavo iškreiptą vertybių suvokimą. Belieka vykdyti kremlines gaires. Parcyjos sąraše rasta KGBistė, bet šitas "laikraštis" apie tai nutylės, kaip TSKP spaudos organai nutilėdavo apie nelaimes, apie disidentus, apie pūvančią melo imperiją. Šlykštu, kai Žalgiris naudojamas melo imperijos kareivių manipuliacijose.

1-am

1-am portretas
tau turi būti svarbu Žalgirio komanda ir žaidimas, apie romanovą visi turime savo nuomonę. Bet nė vienas lietuvis milijonierius nesugebėjo ištraukti komandos (Kauno), Vilniaus komandos kažkokiu stebuklingu būdu buvo šelpiamos ir nemenkai. Todėl sau ramiai laukime ir palaikykime savo komandą. Ateitis gali ženkliai pasikeisti, nereikia nusiminti.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių