Jėgų pristigęs „Lietuvos rytas“ kapituliavo prieš CSKA (komentarai)

"Lietuvos rytas” šio sezono Eurolygoje patyrė jau 5-ąją nesėkmę. Antroje rungtynių pusėje išsikvėpę vilniečiai turėjo pripažinti Maskvos CSKA pranašumą – 62:71.

Komentarai

Maskvos CSKA vyriausiasis treneris Ettore Messina. Visada smagu žaisti Lietuvoje, nes čia žmonės myli ir supranta krepšinį. Šiandien antrojo kėlinio pradžioje turėjome sunkumų, tuo metu nekontroliavome situacijos. Tačiau svarbiausia, kad mačo eigoje pagerinome rezultatyvių perdavimų rodiklį. Viktoras Chriapa žaidė gerai, tačiau nesu linkęs išskirti pavienių žaidėjų. Nebuvau nustebęs jaunųjų „Lietuvos ryto“ žaidėjų agresyvumu ar energija. Būtent šių dalykų bijojau labiausiai. Padidinome tempą, pagerinome kovą dėl atšokusių kamuolių, o tai mums suteikė papildomų šansų pelnyti taškus.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas. Kas be ko, privalome rinkti daugiau taškų. Šiandien 35 minutes turėjome energijos, tačiau likęs laikas parodė komandų meistriškumo skirtumą. Varžovai išnaudojo savo greitą puolimą. Mūsų įžaidėjai - labai jauni. Jie nesugebėjo suvaldyti ir surikiuoti komandos. Nekaltinu jų, jiems viskas prieš akis. D. Rediko žaidimą gynyboje vertinu gerai. Klaidos puolime? Jis jaunas, jam sunku. Visko pasitaiko, tačiau Dovydas mums davė teigiamos energijos. Simas Buterlevičius vykdė nurodymus, pirmojoje rungtynių pusėje pristabdė vieną iš CSKA lyderių Sonny Weemsą. Nemanja Nedovičiumi pasitikiu, jis ateityje žais tikrai daug.

Rungtynių eiga

I-asis kėlinys. „Lietuvos rytas“ rungtynes pradeda tokios sudėties: Nemanja Nedovičius, Simas Buterlevičius, Renaldas Seibutis, Mindaugas Katelynas ir Predragas Samardžiskis.

Rungtynes sėkmingiau pradeda svečiai – pelno 2 taškus ir apsigina, tačiau netrukus suklysta puolime. Vilniečiai nelieka skolingi ir taip pat atsako klaida.  N. Nedovičius neišnaudoja puikios progos, abiejų komandų žaidime vyrauja chaosas.

Sasha Kaunas du kart pataiko iš po krepšio ir didina skirtumą iki 6:0. Čia pat M. Katelynas maskviečių persvarą braukia per pusę. Kitoje atakoje jis pataiso komandos draugo metimą ir švelnina skirtumą iki minimumo. „Lietuvos rytas“ dar kart apsigina, o R. Seibutis tolimu metimu į priekį išveda šeimininkus – 8:6. (6 min.)

Tačiau džiaugsmą temdo jau trečioji P. Samardžiskio pražanga. Makedonas sėda ant suolo ir gauna pylos nuo Dariaus Maskoliūno. Į aikštę mestas Dovydas Redikas užsidirba pražangą. Kėlinio lyderis vilniečių gretose Mindaugas Katelynas pataiko sau būdingu stiliumi iš vidutinio nuotolio. Tačiau reikalus gadina prasta kova dėl atšokusių kamuolių gynyboje. Sostinės krepšininkams nesiseka nepažeidžiant taisyklių sustabdyti CSKA aukštaūgių – 10:10  (8 min.)

Leonas Radoševičius dėjimu pataiso R. Seibučio metimą. Kroatas tęsia sėkmingą pasirodymą ir du kart prasibrovęs link krepšio didina skirtumą iki 6 taškų. Visgi rusai kėlinį užbaigė 4 taškais iš eilės. Po pirmojo kėlinio priekyje vilniečiai (16:14).

II-asis kėlinys. L. Radoševičius ketvirčio pradžioje pelno 2 taškus, tokios pat vertės metimu atsako ir Sonny Weemsas. Kitoje atakoje amerikietis prideda dar ir tolimą metimą. L. Radoševičius taip pat smeigia tritaškį, D. Ivanovas pataiko iš po krepšio - 22:19 (12 min.).

N. Nedovičius prideda dvitaškį. Puikiai pasidarbavęs L. Radoševičius vietą aikštelėje užleidžia pailsėjusiam M. Katelynui. Pastaruoju metu vilniečius puolime varžovai stabdo tik pažeisdami taisykles. Įpusėjus kėliniui 25:22 pirmauja “Lietuvos rytas”.

D. Ivanovas sumeta baudų metimus. Veržliu reidu D. Redikas pelno pirmuosius 2 taškus savo komandai, tačiau gynyba po krepšiu ir toliau aižėja – A. Voronsevičius ir S. Kaunas vilniečių krepšį drebina dėjimais. D. Redikas ne pirmą kartą ilgai neranda kam perduoti kamuolį ir yra priverstas mesti desperatišką metimą paskutinėmis atakai skirto laiko sekundėmis.Paskutinis jo metimas nuo trijų taškų linijos neliečia lanko. Deja, bet šeimininkai nesugebėjo suregzti rezultatyvios atakos, o aidint sirenai CSKA persvėrė rezultatą . Po dviejų kėlinių - 32:33.

Iki pertraukos sostinės klubo gretose rezultatyviausiai žaidė L. Radoševičius (12) ir M. Katelynas (9). D. Ivanovas pridėjo 4, R. Seibutis 3, N. Nedovičius ir D. Redikas po 2 taškus.

III-iasis kėlinys. R. Seibutis pataiko iš vidutinio nuotolio, tačiau kiti keli vilniečių bandymai nesėkmingi. Entuziazmą trumpam atšaldė Milošo Teodosičiaus tritaškis, tačiau R. Seibutis taip pat atsako tolima bomba – 36:38 (23 min.)

R. Seibutis išlygina rezultatą, tačiau čia pat kamuolį į krepšį krauna S. Weemsas, N. Krsitičius niekieno netrukdomas pelno dvitaškį.  „Lietuvos ryte“ pasijaučia pirmieji nuovargio ženklai – klaidos gynyboje, netaiklūs metimai. CSKA pavojingai tolsta – 38:46 (26 min.).

D. Maskoliūnas ir žiūrovai širsta dėl abejotinų arbitrų sprendimų, tuo tarpu vilniečiai vėl nesugeba išmesti kamuolio per 24 sekundes. Reikalus taisyti imasi Steponas Babrauskas – pataiko du tritaškius ir skirtumas jau tik 44:46.

Maskviečiai atsako tolimu metimu, R. Seibutis prideda 2 taškus. Tačiau vilniečiais stabteli, arbitrų darbas ir toliau susilaukia smarkaus žiūrovų švilpimo ir krepšininkų rankų mostų. Po trijų kėlinių „Lietuvos rytas“ vejasi – 46:53.

IV-asis kėlinys. S. Weemsas prasiveržimu pelno 2 taškus, M. Teodosičius būdamas laisvas pataiko tritaškį iš aikštės kampo – 48:58 (32 min.). L. Radoševičius ir D. Dulkys atsako dvitaškiais, bet to maža – M. Teodosičius smeigia dar vieną tritaškį. Įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“ atsilieka – 51:63.

Vilniečiai sunkiai randa spragų CSKA gynyboje, neretai yra priversti imtis individualių veiksmų. N. Krstičius monstrišku dėjimu slopina paskutines vilniečių viltis dar pakovoti šiose rungtynėse – 54:67 (36 min.)

S. Weemsas demonstruoja žaidimo vienas prieš vieną ypatumus, S. Babrausko tritaškį išspjauna lankas. Paskutinės minutės buvo tik formalumas. Vilniečiai patyrė jau 5-ąją nesėkmę. Galutinis rezultatas – 62:71.

Rezultatyviausi

„Lietuvos rytas“: L. Radoševičius 17, M. Katelynas 13, R. Seibutis 11, S. Babrauskas 8, D. Ivanovas 6, D. Redikas 3, D. Dulkys ir N. Nedovičius 2.

CSKA: S. Weemsas 19, M.Teodošičius 13, A.Kaunas 11.

Situacija. „Lietuvos rytui“ po šio vakaro mūšio teks du kartus iš eilės žaisti išvykose – Ispanijoje ir Serbijoje. Sunku prognozuoti kaip susiklostys situacija grupėje, tačiau kiekvienas pralaimėjimas smarkiai kerta per žaidėjų pasitikėjimą savo jėgomis. Kita vertus, sostinės klubas į kitą etapą gali tikėtis patekti netgi pralaimėjęs trejas rungtynes iš likusių penkių. Labai realu, kad paskutinis kelialapio likimas spręsis vilniečių, „Partizan“ ir „Brose Baskets“ tarpusavio dvikovose.

Pagal galutinį rezultatą „Lietuvos rytas“ labiausiai pasipriešino būtent centriniam armijos klubui, kai lietuvius dar muštravo Aleksandras Džikičius. Tačiau nuo tada CSKA iškovojo dar tris pergales paeiliui ir tik praėjusią savaitę namuose buvo sudaužyti ispanų „Barcelonos“.

Nusiteikimas. Vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas ir žaidėjai vieningai tvirtina, kad komandai trūksta drausmės puolime. Atėjus sunkiai akimirkai krepšininkai situaciją bando gelbėti individualiais veiksmais, o tai dažniausiai naudos neatneša.  „Maskviečiai atvyksta po triuškinančio pralaimėjimo „Barcelonai“, tad rusai bus lyg sužeisti žvėrys. Mums nesiseka, panašiai buvo ir prieš savaitę dvikovoje su „Bešiktaš“. Vis dėl to čia ne  pasiteisinimas. Bandysime sugriauti gražų CSKA krepšinį“, - kalbėjo D. Maskoliūnas.

Su Lietuvos krepšiniu susipažinęs CSKA krašto puolėjas Sonny Weemsas gyrė vilniečius už gerėjantį žaidimą ir apsiribojo tradicinėmis frazėmis, - "Laukia sunkios rungtynės. „Lietuvos rytas“ įrodė, kad yra gera komanda dar pirmajame rate Vilniečių žaidimas toliau gerėja. Turime būti pasirengę, nes visos komandos yra ypatingai motyvuotos kautis su CSKA. Bus sunku, bet mes esame pasiruošę“.

Traumos. Rungtynėse Vilniaus komandai greičiausiai negalės padėti gynėjas iš Latvijos Janis Blūmas. Pastarasis Eurolygoje vidutiniškai pelno 6  taškus ir atlieka po 2 rezultatyvius perdavimus. D. Maskoliūnas pažadėjo pasitikėti jaunaisiais komandos nariais. Ar tai reiškia, kad aikštelėje išvysime Dovydą Rediką?

Priekinė linija. Ilgą laiką iš aukštaūgių reikalavęs solidesnio indėlio D. Maskoliūnas pagaliau privertė Dejaną Ivanovą ir Predragą Samardžiskį būti šiek tiek agresyvesniais. Įdomu, kaip jiems šiandien seksis stabdyti tokius centrus kaip Nenadą Krstičių, Sashą Kauną ar Andrėjų Voronsevičių. Nuo to gali priklausyti rungtynių likimas.

Piktasis Ettore Messina. Po rungtynių su „Barcelona“ ekipai krepšinio profesoriumi tituluojamas strategas spaudos konferencijoje svaidėsi žaibais – užsipuolė reporterius dėl neva „nenormalių“ žurnalistų klausimų. Sklando gandai, kad italas krepšinio rinkoje po mažu praranda turėtą autoritetą. Strategas šiose rungtynėse akcentuoja snaiperių svarbą ir greitų bei kokybiškų sprendimų priėmimą. Kokios nuotaikos po šio vakaro rungtynių vyraus CSKA trenerio galvoje?


Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasEurolygaCSKA

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių