Jėgos trikovės čempionate – šūsnis medalių

Balandžio 22 d. Marijampolėje vyko Lietuvos visų amžiaus grupių jėgos trikovės čempionatas. Aleksandro Stulginskio universiteto komanda tiek jaunimo, tiek suaugusiųjų amžiaus grupėse iškovojo trečiąją vietą. Visi komandos sportininkai iš varžybų sugrįžo nešini medaliais.

Jaunimo amžiaus grupėje merginų tarpe svorio kategorijoje būsimoji miškininkė ketvirtakursė Ieva Balukonytė, pagerinusi asmeninius rezultatus (pritūpimai 115 kg,  spaudimas gulint 55 kg, atkėlimai 122,5 kg), iškovojo aukso medalį. Ieva trečią vietą iškovojo ir absoliučioje įskaitoje jaunimo amžiaus grupėje merginų tarpe.

Svorio kategorijoje virš 72 kg, trikovės sumoje iškėlusi 245 kg, žemės ūkio inžinerijos fakulteto trečiakursė Indrė Strelkauskaitė taip pat iškovojo aukso medalį.

Svorio kategorijoje iki 83 kg jaunimo amžiaus grupėje nepralenkiamas buvo miškų ir ekologijos fakulteto antrakursis Klaudijus Malevskis (272,5 kg+217,5 kg+245 kg = 737,5 kg). Jis nugalėjo ir absoliučioje įskaitoje jaunimo amžiaus grupėje. Klaudijus šiuo metu ruošiasi Europos jaunimo čempionatui Malagoje, kuriame jis startuos jau gegužės 9 d.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje merginų tarpe, svorio kategorijoje virš 72 kg, sidabras atiteko Evelinai Malinauskaitei, trikovės sumoje iškėlusiai 272,5 kg.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje daugeliui staigmeną pateikė  trečiakursis žemės ūkio inžinierius Linas Sabaitis, kuris net du kartus gerino Lietuvos suaugusiųjų pritūpimų rekordą. Šiuo metu svorio kategorijoje iki 74 kg rekordas yra 270 kg ir priklauso Linui. Gulinčioje padėtyje Linas išspaudė 135 kg ir, atkėlęs 245 kg,  iškovojo čempiono titulą.

Svorio kategorijoje iki 120 kg lyderio pozicijos niekam neužleidžia agronomijos fakulteto ketvirtakursis Saulius Skikas. Saulius atsistojo su 285 kg, gulinčioje padėtyje išspaudė 235 kg ir, atkėlęs 300 kg, iškovojo aukso medalį.

Sidabro medalį šioje kategorijoje laimėjo ketvirtakursis Valdas Grubas (215 kg+145 kg+260 kg=620 kg). Net trys mūsų universiteto stipruoliai viršijo sporto meistro normatyvus. Tai Linas Sabaitis, Klaudijus Malevskis ir Saulius Skikas. Saulius ir Linas taip pat pateko į absoliučių nugalėtojų penketuką suagusiųjų amžiaus grupėje.