Jaunių merginų rinktinė - Europos čempionė

Jaunių merginų (iki 18 metų) krepšinio rinktinė perrašė šalies krepšinio istoriją. Ramunės Kumpienės auklėtinės sekmadienį Slovakijoje pasibaigusio Europos čempionato finale rezultatu 63:57 (22:13, 9:17, 19:15, 13:12) įveikė Rusijos rinktinę ir pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo šios amžiaus grupės aukso medalius.

Europos čempionėmis tapo Gabrielė Gutkauskaitė, Marina Solopova, Inesa Visgaudaitė, Lina Pikčiūtė, Eglė Vitkutė, Mantė Kvedaravičiūtė, Aurimė Rinkevičiūtė, Giedrė Paugaitė, Gintarė Mažionytė, Eglė Tarasevičiūtė, Eglė Šikšniūtė, Kristina Alminaitė. Komandos vyr. trenerė Ramunė Kumpienė, treneriai Dalius Ubartas ir Nijolė Kregždienė.

Naudingiausia čempionato žaidėja buvo pripažinta Aurimė Rinkevičiūtė, kuri finale pelnė 27 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Bronzos medaliais pasipuošė Čekijos ekipa, kuri mažajame finale 70:61 palaužė Prancūzijos komandą.

Finalo rungtynes taikliu tolimu metimu pradėjo Aurimė Rinkevičiūtė, tačiau rusės netrukus atsakė analogišku metimu. Visgi pakiliai žaidusios lietuvaitės po Marinos Solopovos ir Eglės Šikšniūtės metimų šiek tiek atitrūko - 8:3. Nors Rusijos rinktinė ir vėl buvo sumažinusi deficitą iki minimumo (8:7), Lietuva laimėjo atkarpą 8:2 bei likus žaisti dvi minutes iki pirmojo kėlinio pabaigos dar kartą atitrūko į priekį - 16:9. G.Paugaitės dvitaškis su pražanga bei A.Rinkevičiūtės tolimas metimas dar šiek tiek padidino persvarą ir po pirmojo kėlinio Lietuva priekyje - 22:13.

Antrajame ketvirtyje sužaidus keturias minutes M.Solopova dar kartą pataikė iš toli ir Lietuvos rinktinės persvara jau pasiekė keturiolika taškų - 29:15. Nors vėliau lietuvaitės trijų minučių atkarpą pralaimėjo Dalius Ubartas Ir0:6 (29:21), A.Rinkevičiūtė vėl atstatė dviženklį pranašumą - 31:21. Visgi kėlinio pabaigoje Rusijos rinktinė spurtavo 9:0 ir įpusėjus susitikimui lietuvaitės priekyje minimalia persvara - 31:30.

Po didžiosios pertraukos lietuvės rungtynes pradėjo spurtu 4:0 ir dar kartą truputį atitolo (35:30). Nors rusės eilinį kartą buvo grėsmingai priartėję, po penkių iš eilės M.Solopovos taškų bei A.Rinkevičiūtės metimo Lietuvos rinktinė įpusėjus trečiajam kėliniui šiek tiek atitrūko - 42:36. Per likusį laiką komandos keitėsi tiek klaidomis, tiek netiksliais metimais, todėl skirtumas beveik nepakito. Sužaidus tris kėlinius Lietuvos ekipa vis dar priekyje - 50:45.

Paskutiniajame kėlinyje Lietuvos rinktinė visą laiką dominavo aikštėje. Likus kiek daugiau nei trims minutėms iki susitikimo pabaigos G.Paugaitė baudos metimu padidino mūsiškių persvarą iki devynių taškų (61:52). Nors likus kiek mažiau nei minutei rusės grėsmingai priartėjo (61:57), G.Paugaitė dvitaškiu įtvirtino istorinę Lietuvos merginų pergalę - 63:57.

Nugalėtojų gretose įspūdingai rungtyniavo Aurimė Rinkevičiūtė, kuri pelnė 27 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. 15 taškų pridėjo Marina Solopova, 11 - Giedrė Paugaitė (12 atkovotų kamuolių), 6 - Eglė Šikšniūtė, 4 - Gabrielė Gutkauskaitė.