Jaunieji žalgiriečiai Romoje liko ketvirti

Italijos sostinėje vykusiame tarptautiniame jaunių (gimusių 1991 m. ir vėliau) dvylikos komandų turnyre Kauno „Žalgirio" ekipa iškovojo ketvirtąją vietą. Mažajame finale žalgiriečiai nusileido Bolonijos „Virtus" bendraamžiams 82:102 (18:19, 19:35, 21:31, 17:24).

Pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova. Karolis Babkauskas baudos metimu ir dvitaškiu lygino rezultatą (7:7), o vėliau jam pataikius tritaškį ir dėjimu šeštąjį tašką pelnius Taurui Jogėlai „Žalgiris" pirmavo 18:11. Pirmąjį kėlinį užbaigė nesėkminga kauniečių atkarpa, todėl italai išsiveržė į priekį 19:18.

Pusę antrojo ketvirčio žalgiriečiai kvėpavo varžovams į nugaras - 29:30, po Vytenio Čižausko ir T.Jogėlos metimų. Tada prabilo „Virtus" lyderis Michele Vitali: pataikęs 3 tritaškius jis inicijavo komandos spurtą 15:1, o įpusėjus rungtynėms Bolonijos ekipa jau buvo priekyje 17 taškų skirtumu (54:37).

Po didžiosios pertraukos kauniečiams nepavyko pakreipti žaidimo eigos į savo pusę. M.Vitali įskraidino dar 3 tritaškius ir italai atsiplėšė 76:52. Trečiajame kėlinyje Giedrius Staniulis surinko 8 taškus, bet jie neatsvėrė „Virtus" atakų uragano - 85:58.

Per paskutines 10 minučių vaizdas aikštelėje nesikeitė. „Žalgiris" sumažino atsilikimą iki 20 taškų ir pralaimėjo mačą 82:102.

„Žalgiris": G.Staniulis 17 (11 atk. kam.), V.Čižauskas 15 (4 rez. perd., 6 kld.), K.Babkauskas 14, R.Jakštas 11, T.Jogėla 10, Ž.Skučas 5, T.Tamošiūnas 4, S.Kulvietis 4, H.Venskus 2. M.Kupšas taškų nepelnė.

„Virtus": R.Moraschini 26 (10/12 baud., 6 rez. perd.), M.Vitali 25 (6/6 trit.), A.Binelli 14, M.Negri 12, M.Chiusolo 10.

Šiame straipsnyje: Žalgirisjauniai