J. Plaza: apie užklasinę veiklą ir pamokas išmoktas Kaune (interviu)

Kauno „Žalgirio“ komanda dar niekada neturėjo tokio socialiai aktyvaus trenerio, kuris ne tik vadovautų žaidėjams ar dalyvautų sezono atidarymo bei uždarymo šventėse, tačiau ir rašytų savo knygą, vestų paskaitas studentams, važinėtų motociklu ar užsiimtų kita veikla.

Internetinei sporto transliacijų televizijai „SportoTV.lt“ Lietuvos čempionų strategas Joanas Plaza atskleidė dar negirdėtų dalykų apie savu užklasinę veiklą.

„Iš tiesų kartais man reikia pailsėti nuo darbo. Turiu leisti kraujui patekti į smegenis. Neapkrauti savęs vien krepšiniu. Skaitydamas įvairią literatūrą, išeinu į „atostogas“, kurios man leidžia pailsėti nuo krepšinio, – tinklalapiui „SportoTV.lt“ kalbėjo Plaza. – Be visų išvardintų veiklų taip pat rašau scenarijus kino filmams, dalyvauju politinėse, socialinėse diskusijose. Tą darau, nes manau, jog užsiimdamas tokiomis veiklomis, galiu daryti gerus darbus visuomenei.

Turime gerbti kiekvieną profesiją – padavėjus, muzikantus, žurnalistus ar moterį, kuri skalbia mums rūbus. Naudodamiesi žiniasklaida, turime atkreipti dėmesį į įvairias problemas. Pavyzdžiui, Kauno valdžia bando dirbti ties gatvių ar pastatų išdėstymo klausimais, verslo problemomis. Nesu vien paprastas krepšinio treneris. Noriu išnaudoti savo sugebėjimus suburti žmones vienam tikslui. Galbūt tai skamba truputį romantiškai ir daugelis netiki, ką darau.“

Plazą į visas rungtynes ir išvykas lydi bei jį paliko žmona Margarita, kuri taip pat yra buvusi krepšininkė. Kaune ji susirado darbą gyvūnų prieglaudoje, kur rūpinasi beglobiais šunimis.

„Tai žmogus, palaikantis mane įvairiais gyvenimo momentais. Suprantu ir ją. Būti trenerio žmona gali būti labai sunku, tačiau svarbiausia, jog ji palaiko mane ir mano tikslus. Aišku, Margarita manė, jog priėmiau klaidingą sprendimą, palikdamas Madridą. Kai rašiau knygą, ji manė, jog esu kvaištelėjęs. Tačiau laikas kartu su ja man yra labai svarbus ir aš jį vertinu.“, – apie savo gyvenimo draugę kalbėjo Plaza.

Nedaug trūko, jog Plaza Kaune nedirbtų. Vos gavus „Žalgirio“ pasiūlymą agentas patarė jam nevykti į Lietuvą, kadangi klubas per sezoną pakeičia po kelis trenerius. Tą patį katalonui sakė ir trys jo pažįstami, kurie jo karjerai padarė didžiausią įtaką.

„Agentas bandė įtikinti, jog klubo prezidentas (Vladimiras Romanovas) yra principinga asmenybė, ir geriau būtų nevykti į Lietuvą, – atskleidė Plaza. – Tuo metu nusprendžiau paskambinti trims asmenims, kurie man buvo padarę didžiausią įtaką, kalbant apie krepšinį Europoje. Jiems bandžiau prisiskambinti prieš susitikdamas su Romanovu Barselonoje, likus penkiolikai minučių iki vidurnakčio.

Ir šie trys asmenys paskambino man tarp 23:45 ir 00:30 valandos. Jie visi patarė man nepriimti pasiūlymo dirbti „Žalgiryje“. Be visa ko, šie asmenys bandė įtikinti, jog aš būčiau kvaištelėjęs ne tik sutikdamas su pasiūlymu, bet ir eidamas pasikalbėti su pačiu Romanovu.“

Visgi Plazos dvejones nugalėjo vidinis balsas, kuris jam liepė vykti į Lietuvą ir priimti naują iššūkį.

„Niekur nėra lengvo trenerio darbo. Kita vertus, pastarųjų penkių metų tendencijos „Žalgiryje“ buvo galbūt viena iš nepriimtiniausių vietų man pradėti trenerio karjerą užsienyje.

Tačiau balsas viduje, kurį jaučiau ir prieš sutinkant dirbti „Real“, tarė – išbandyk tai. Priėmiau pasiūlymą, nors ir žinojau, jog teks daug konfliktuoti su klubo savininku, kuris dirba tik jam suprantamais metodais ir prieš tai atleido ne vieną trenerį“, – tinklalapiui „SportoTV.lt“ teigė krepšinio specialistas.

Strategas taip pat papasakojo apie pažintį su žmona krepšinio aikštelėje, buvimą grupės lyderiu, lietuvių palaikymą bei išgyventus sunkumus su „Žalgirio“ komanda.NAUJAUSI KOMENTARAI

tadas

tadas portretas
Super treneris, nuostabi asmenybe :)
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių