It bokso kriaušę: „Žalgiris“ sutaršė „Lietuvos rytą“ (komentarai)

Vilniaus “Lietuvos ryto” krepšininkai šiandien Kaune gavo smūgį žemiau juostos. Trečiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynėse Kauno “Žalgiris” 72:45 (21:8, 18:16, 15:7, 18:14) namuose į skutelius sutaršė savo pagrindinį konkurentą ir pirmauja serijoje 3:0.

Po antrųjų serijos rungtynių vilniečių strategas Dirkas Bauermannas dievagojosi, kad šioje serijoje nugalėtojas dar nėra aiškus, tačiau po beviltiškai pralaimėto mačo Kaune Vilniaus padėtis tapo apgailėtina.

Paskutinį ketvirtą žingsnį link 15-ojo LKL čempionų titulo žalgiriečiai gali žengti jau ateinantį antradienį, kai ketvirtasis serijos mačas vyks Vilniuje.

Rimantas Kaukėnas

„Žalgirio“ gynėjas

Malonu, kad laimėjome rungtynes. Labai intensyviai gynėmės. Tai ypač pasiteisino. Padėjome vienas kitam stabdydami varžovų atakas, taip pat žaidėme ypač kibiai. Viskas vyko pagal planą, tačiau nepaisant pergalės, yra ką taisyti. Per daug prametėme baudos metimų, praradome 17 kamuolių bei pernelyg daug leidome atkovoti kamuolių po savuoju krepšiu. Yra kur gerinti savo žaidimą, norisi žaisti dar geriau.

Joanas Plaza

„Žalgirio“ vyriausiasis treneris

Nėra lengva žaisti tokias rungtynes ir demonstruoti pergalių alkį kiekviename mače. Už tai norėčiau padėkoti savo komandai. Finale žaisti nėra lengva, tačiau nuo pat pirmųjų minučių šį kartą žaidėme ypač užsivedę. Nuostabūs buvo ir mūsų sirgaliai, kurie savo puikiu palaikymu stūmė ekipą į priekį. Šiandien puikiai gynėmės ir parodėme, kad galime laimėti rungtynes ne tik pelnydami daug taškų. Būtent gera gynyba buvo raktas į pergalę. Labai gerai, kad neatsipalaidavome po puikiai sužaistų pirmųjų dviejų kėlinių. Privalome ir toliau demonstruoti nugalėtojų charakterį. Kalbant apie blogus dalykus, reikėtų gerinti baudų pataikymą bei daryti mažiau klaidų. Į Vilnių vyksime tik siekti pergalės. Galime specialiai pralaimėti kitas rungtynes? Nejuokaukite! Aš tokiais dalykais nejuokauju. Gal ir smagiau būtų triumfuoti savų sirgalių akivaizdoje, tačiau patikėkite manimi - ne tam čia keliavau 3 tūkst. kilometrų iš savo gimtosios Ispanijos, kad specialiai pralaimėtume. Apie tai negali būti jokios kalbos. Galiu užtikrinti, sieksime seriją užbaigti Vilniuje.

Dirkas Bauermanas

„Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris

Noriu atsiprašyti Vilniaus klubo sirgalių ir viso miesto už tokį žaidimą. Viskas, kas mums liko – rungtynės antradienį. Mes turime būti geresni, žaisti daug daug geriau. Negalime atrodyti taip beviltiškai. Mes esame geresnė komanda nei ta, kuri žaidė šiandien. Antradienį bus geriau. Kažkada sakiau, kad negalime pralaimėti dviejų mačų iš eilės. Dabar pralaimėjome jau trečias rungtynes. Kartais pasisakymai būna suprantami neteisingai. Po pirmojo mačo norėjau pasakyti, kad negalime sužaisti dviejų iš eilės mačų nekovodami. Vilniuje kovojome, o pralaimėjimą lėmė smulkios detalės. Visgi tiesa, kad pralaimime 0:3. Belieka pasiraitoti rankoves ir kovoti iš paskutiniųjų, kad dar sugrįžtume į Kauną.

Steponas Babrauskas

„Lietuvos ryto“ gynėjas

Ką čia daug prišnekėsi. Šiandien niekas nesigavo. Buvom komanda kaip iš kosmoso. Nereikia nieko kaltinti ir kaltų neieškosime. Gaila, kad nuvylėme savo fanus ir savo miestą. Liko antradienis. Bandysimi ieškoti išeičių, bandysime kažkuo nustebinti, kovoti.

Statistika

„Žalgiris“: K.Lavrinovičius 12 (tritaškiai 3/4, 6 atk. kam.), D.Lavrinovičius 11 (dvitaškiai 4/4), R.Kaukėnas (dvitaškiai 4/5) ir M.Kuzminskas (7 atk. kam.) – po 10, A.Juškevičius 9, R.Javtokas 7, O.Lafayette'as 6 (6 rez. perd.), M.Popovičius 4, M.Delašas 3.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 12 (dvitaškiai 4/7, baudos 4/4), T.Zubčičius 8, N.Nedovičius, T.Lydeka (8 atk. kam.) ir E.Bendžius – po 5, S.Buterlevičius 4, M.Katelynas, A.Jomantas (6 atk. kam.) ir J.Blumas – po 2.

Rungtynių eiga

I kėlinys. Žalgiriečiai rungtynes pradėjo tokia starto sudėtimi: Oliveris Lafayette'as, Rimantas Kaukėnas, Vytenis Lipkevičius, Mario Delašas ir Darjušas Lavrinovičius.

Jau pirmoji šeimininkų ataka baigėsi taikliu tolimu O.Lafayette'o dūriu - 3:0.

Po sėkmingo kauniečių starto Vilniaus komanda sugebėjo atsitiesti (6:6), tačiau į tai „Žalgiris“ atsakė atkarpa 8:0 ir truktelėjo į priekį - 14:6.

Prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei „Žalgirio“ persvara pirmą kartą šiame mače tapo dviženklė - 18:8.

Po pirmojo kėlinio - solidus „Žalgirio“ pranašumas 21:8.

II kėlinys. Antrąjį kėlinuką vėl sėkmingiau pradėjo Joano Plazos auklėtiniai. Dvi iš eilės sėkmingos  Roberto Javtoko atakos ir kauniečiai tarsi „ant sparnų“. Po Mindaugo Kuzminsko dvitaškio - 30:12.

Kėlinio viduryje Dirko Bauermanno kariauna kiek atsigavo. Kelios iš eilės taikllios atakos ir sostinės klubas sumažino deficitą - 21:33.

Komandos ilsėtis išėjo kauniečiams pirmaujant 39:24.

III kėlinys. Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ apsukų nesumažino. Aukštą tempą šeimininkai stengėsi išlaikyti ir toliau, o tai vertė svečius vis dažniau klysti.

„Lietuvos rytui“ ir toliau sunkiai sekėsi rinkti taškus, o įpusėjus kėlinukui žalgiriečių pranašumas jau padidėjo iki 21 taško -  49:28.

Per trečiąjį kėlinį svečiai sukrapštė vos 7 taškus ir paskutinės dešimt minučių tapo formalumu.

IV kėlinys. Paskutinės dešimt minučių - absoliuti „Lietuvos ryto“ agonija. Vilniaus komandos krepšininkai, atsilikdami nepadoriu skirtumu kuo toliau, tuo labiau blaškėsi aikštėje ir laukė finalinės rungtynių sirenos.

„Žalgirio“ aistruoliai pradėjo švęsti gerokai anksčiau prieš finalinę sireną. Tokį pažeminimą Eurolygoje rungtyniaujanti Vilniaus ekipa buvo patyrusi jau seniai.

Paskutines minutes sirgaliai sveikino komandą stovėdami. Įtikinama pergalė - 72:45.

Galvosūkis. Prieš trečiąsias finalo rungtynes „Žalgirio“ komandos vyriausiajam treneriui Joanui Plazai tenka sukti galvą dėl auklėtinių traumų. Po ketvirtadienį patirtos traumos šiame sezone komandai nebegalės padėti Donnie McGrathas. Antrojoje finalo dvikovoje ant gynėjo užgriuvo varžovas ir amerikietis kryptelėjo kelį. Po rungtynių buvo baimintasi, kad galėjo trūkti kryžminiai raiščiai. Šiandien atlikus tyrimus, žalgiriečiui diagnozuotas dalinis kelio priekinių raiščių įplyšimas. Nors operacijos D.McGrathui neprireiks, tai vis tiek reiškia, kad šis sezonas gynėjui greičiausiai jau baigtas.

Nugara. Tuo tarpu jaunasis aukštaūgis Jeffas Foote‘as jau kuris laikas negali rungtyniauti dėl nugaros skausmų, tad abejuose pirmuose mačuose kauniečiai buvo priversti registruoti tik 11 krepšininkų. Anot klubo atstovų, jei situacija staiga nepagerės, vidurio puolėjas šį sezoną į aikštelę taip pat nežengs.

Vaistai. Maža to, pastarąją savaitę taip pat dėl skaudančios nugaros visiškai nesitreniravo ir vienas komandos lyderių Marko Popovičius. Treniruočių metu gynėjui būdavo vykdomos terapinės procedūros, o į aikštelę pirmose dvejose rungtynėse kroatas galėjo žengti tik suleidus nuskausminamųjų. Pirmajame mače treneriai snaiperio paslaugomis naudojosi tik 8 minutes, antrajame prireikė daugiau M.Popovičiaus pagalbos (21 min.). J.Plaza žadėjo krepšininką išleisti į aikštę ir trečiojoje serijos dvikovoje. Visgi treneris neslepė, kad esant galimybei stengsis M.Popovičių patausoti, nes priešaky dar laukia labai svarbios VTB Vieningosios lygos ketvirtfinalio kovos.

Atmosfera. „Nėra gerai, kad atėjus lemiamoms sezono kovoms pradedame prarasti vieną žaidėją po kito, tačiau prie sunkumų šį sezoną jau esame įpratę, – šyptelėjo J.Plaza. – Tikiuosi, kad šias žaidėjų netektis šeštadienį atsvers nuostabus „Žalgirio“ klubo sirgalių palaikymas. Antrajame mače sostinėje varžovų sirgaliai sukūrė puikią atmosferą ir labai karštai palaikė savo komandą. Tokio paties ir net įspūdingesnio palaikymo tikimės ir mes „Žalgirio“ arenoje. Visą šį sezoną aistruoliai mušė lankomumo rekordus tiek Eurolygoje, tiek VTB Vieningoje lygoje. Neabejoju, kad mače prieš principinį priešininką galime surinkti sausakimšas tribūnas.“

Istorija. Statistika Vilniaus komandai – negailestinga. Per 20 metų LKL istoriją atsitiesti pralaimėjus pirmuosius du finalo mačus yra pavykę tik vienai komandai – 1996-aisiais „Žalgiris“ išsikapstė per kautynes su Kauno „Atletu“ 3:2.

Lozungai. LKL vicečempionams diriguojantis Dirkas Bauermannas po pirmojo kluptelėjimo Kaune pareiškė, kad antrą kartą iš eilės jo vadovaujama komanda nepralaimės. Vokiečio norai neišsipildė – 71:77. Po antrojo antausio D.Bauermannas pakeitė retoriką – ėmėsi tos pačios taktikos kaip ir jo pirmtakai Aleksandras Džikičius bei Darius Maskoliūnas. A.Džikičius žiniasklaidai vis tvirtino, kad jo komanda pajėgi įveikti žalgiriečius, nors praėjusių metų finalo seriją pralaimėjo triuškinamu rezultatu 0:3. Panašių skambių lozungų nevengė ir D.Maskoliūnas, tačiau ir jam nepavyko įveikti „Žalgirį“. „Dar ne viskas baigta. Didžiuojuosi, kad kietai žaidėme, o pralaimėjome dėl to, kad nepataikėme baudų. Jei žaisime taip pat ir šeštadienį Kaune, galime iškovoti pirmąją pergalę“, – teigė D.Bauermannas.

Žvilgsnis. „Finalas nesibaigė, tačiau trečiasis mačas Kaune gali būti lemiamas. Jei „Žalgiris“ iškovos trečiąją pergalę, vilniečiai šansų jau neturės. Po to liks tik formalumas – užpildyti protokolą ir pasveikinti „Žalgirį“ 15-ąjį kartą laimėjus čempionų titulą“, - prieš šį mačą teigė legendinis „Žalgirio“ krepšininkas Modestas Paulauskas.

Šiame straipsnyje: LKLŽalgirisLietuvos rytas