Istorinė diena K.Durantui: pasiektas pirmasis karjeros trigubas dublis

Pergalę NBA pirmenybėse pasiekė Oklahomos „Thunder“ klubas (8/3), namuose 119:109 (26:25, 33:21, 35:27, 25:36) įveikęs Oklendo „Golden State Warriors“ (5/5) krepšininkus.

Šios rungtynės buvo simboliškai įsimintinos „Thunder“ žvaigždei Kevinui Durantui. Triskart rezultatyviausias lygos žaidėjas pirmą kartą surinko trigubą dublį – pelnė 25 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. K.Durantas NBA rungtyniauja jau penktą sezoną.

„Iš tikrųjų, man tai nerūpėjo. Na, bet jei jau taip įvyko, tai šaunu. Jei ir nebūtų pavykę pasiekti trigubo dublio, toliau būčiau žaidęs kaip ir visada. Tiesa, manau, kad atsikračiau nedidelės naštelės“, – po rungtynių kalbėjo snaiperis.

Rezultatyviau už K.Durantą rungtyniavo Russellas Westbrookas (7 rez. perd.), įmetęs 30 taškų. Kevinas Martinas ir Serge‘as Ibaka (8 atk. kam.) pridėjo atitinkamai 23 ir 16 taškų.

Pralaimėjusiems Stephenas Curry surinko 22, Davidas Lee (10 atk. kam.) – 19, Carlas Landry – 14, Harrisonas Barnesas ir Jarrettas Jackas – po 12 taškų.

R. Rondo tęsia rekordo medžioklę, trūksta vos trijų dvigubų dublių

Pirmą pergalę namuose šį sezoną iškovojo Detroito „Pistons“ komanda (2/9), užtikrintai 103:83 (23:25, 25:18, 23:14, 32:26) įveikusi Bostono „Celtics“ (6/5).

„Pistons“ krepšininkai prieš tai buvo pralaimėję visas tris namuose žaistas rungtynes. Tiesa, prasčiau už Detroito klubą Rytuose atrodo tik nė karto per 8 rungtynes nelaimėjęs Vašingtono „Wizards“.

Taip pat įdomu, kad įspūdingą pelnytų taškų ir rezultatyvių perdavimų dvigubų dublių seriją pratęsė „Celtics“ įžaidėjas Rajonas Rondo. Atakų organizatorius tai padarė jau 34–iose rungtynėse iš eilės. Absoliutus rekordas priklauso legendiniam Johnui Stocktonui, kuris tokio tipo dvigubą dublį surinko 37 kartus iš eilės.

Beje, R.Rondo serija galėjo ir nutrūkti. Dešimtąjį rezultatyvų perdavimą krepšininkas atliko paskutinę mačo minutę.

Nugalėtojams 20 taškų surinko Gregas Monroe (13 atk. kam.), 15 – Jasonas Maxiellas, po 14 – Kyle‘as Singleris ir Rodney Stuckey, 11 – Corey Maggette‘as, 10 – Tayshaunas Prince‘as.

Jaredas Sullingeris pralaimėjusiems pelnė 16, Kevinas Garnettas – 15, Paulas Pierce‘as – 13, R.Rondo (10 rez. perd.) – 12 taškų.

„Nets“ iškovojo jau 5-ąją pegalę iš eilės

Vis didesne jėga tampa vasarą iš pagrindų pasikeitęs Bruklino „ Nets“ (6/2) klubas. Penktą pergalę iš eilės jie iškovojo  išvykoje 99:90 (21:20, 33:22, 20:23, 25:25) įveikę Sakramento „Kings“ (2/8).

Įdomu, kad „Nets“ laimėjo nepaisant to, jog komandos puolimo lyderis Joe Johnsonas pirmuosius taškus pelnė tik trečiojo kėlinio pradžioje. Iš viso gynėjas „sukrapštė“ 10 taškų, bet pataikė tik 1 metimą iš 10.

Tiesa, J.Johnsono netektį puikiai kompensavo atsarginis vidurio puolėjas Andray Blatche‘as, kuris per 19 minučių spėjo surinkti 22 taškus, pataikydamas net 11 dvitaškių iš 12.

Po 14 taškų nugalėtojams pridėjo Marshonas Brooksas ir Deronas Williamsas (10 rez. perd.), po 13 – Brookas Lopezas ir C.J.Watsonas.

Pralaimėjusiems DeMarcusas Cousinsas pelnė 29, Tyreke‘as Evansas – 21, Marcusas Thorntonas – 12 taškų.

Dešimt gražiausių dienos epizodų

Trečiąją vietą užėmė Hiustono „Rockets“ klubo naujokas Terrence‘as Jonesas. Amerikietis greitoje atakoje nepabūgo po krepšiu esančiu Jodie Meekso ir dėjimu per gynėją sudrebino krepšį.

Laipteliu aukščiau – Toronto „Raptors“ žaidėjų Jose Calderono ir Amiro Johnsonotandemas. Ispanas po derinio „du prieš du“ pakabino kamuolį komandos draugui ir šis efektingu dėjimu pabaigą ataką.

Oklahomos „Thunder“ žvaigždė Russellas Westbrookas tapo gražiausio dienos epizodo autoriumi. Amerikietis tiksint paskutinėms antrojo kėlinio sekundėms galingai įkrovė į krepšį per Stepheną Curry.