Ispanų krepšininkės - stipriausios Europoje

Ispanijos krepšininkės sugadino „vakarėlį“ Europos moterų krepšinio čempionato šeimininkei Prancūzijos rinktinei. Ispanės po itin dramatiškos ir gražios kovos 70:69 (21:12, 15:23, 17:20, 17:14) palaužė prancūzes ir po 20 metų pertraukos iškovojo Europos čempionato auksą.

Vos devintą vietą praėjusiose Europos pirmenybėse Lenkijoje užėmusios ispanės pirmavo didžiąją dalį rungtynių laiko. Nors savo žiūrovų karštai palaikomos prancūzės visą laiką kvėpavo varžovėms į nugarą bei ne kartą buvo įsiveržusios į priekį, iki pergalės pritrūko vieno taško. Prancūzėms su ašaromis akyse teko priimti sidabro medalius.

Naudingiausia turnyro žaidėja buvo pripažinta Ispanijos aukštaūgė Sancho Lyttle. O į simbolinį čempionato penketą pateko Celine Dumerc, Isabelle Yacoubou (abi – Prancūzija), Alba Torrens ir S.Lyttle (abi – Ispanija) ir Frida Eldebrink (Švedija).

Rungtynių eiga:

Nervingoje rungtynių pradžioje su įtampa kiek geriau sekėsi tvarkytis ispanėms, kurios daugiausia lyderės S.Lyttle pastangomis sužaidus pusę kėlinio pirmavo 10:6. Turnyro šeimininkėms prisivyti varžoves trukdė klaidos, tačiau prancūzė Sandrine Gruda taikliais metimais iš tolimų ir artimų distancijų neleido ispanėms įsibėgėti. Sužaidus 9 minutes ispanės turėjo trijų taškų persvarą – 15:12. Tačiau paskutinė kėlinio minutė prancūzėms susiklostė nesėkmingai – ispanė Laia Palau paskutinę sekundę švystelėjo tritaškį. Kėlinys baigėsi ispanėms pirmaujant 21:12.

Prasidėjus antram kėliniui prancūzės ir toliau klydo, o vienos geriausių Europos krepšininkių Albos Torrens tritaškis ispanėms sukūrė dviženklę persvarą (26:14). Kilusio gaisro ėmėsi gesinti S.Gruda, kuri, padedama Prancūzijos rinktinės gynėjos Celine Dumerc ir kitų komandos draugių, likus 4 minutėms jau išvedė šeimininkes į priekį – 26:27. Ispanija kontroliuoti rungtynių varžovėms neleido. Prancūzijos gynėjoms sunkiai sekėsi tvarkytis su įsisiautėjusia A.Torrens ir iki ilgosios pertraukos likus pusantros minutės ispanės pirmavo 36:29. Po dviejų kėlinių – minimali Ispanijos persvara 36:35.

C.Dumerc, F.Eldebrink, A.Torrens, S.Lyttle, I.Yacoubou (fibaeurope.com nuotr.)

Trečiajame kėlinyje Ispanijos rinktinę ir toliau traukė A.Torrens, kuri jau buvo surinkusi net 19 taškų. Bet ne ką blogiau sekėsi ir prancūzėms, kurioms sužaidus 4 minutes pavyko išlyginti rezultatą 44:44. Nepaisant net 14-os jau padarytų klaidų, likus mažiau nei pusė kėlinio Prancūzija įgijo trijų taškų pranašumą 46:49. Nors ispanės vėl buvo atsiėmusios persvarą, kėlinio pabaigoje taiklų metimą pataikė Emmeline Ndongue bei išvedė Prancūzijos ekipą į priekį – 53:55.

Ketvirtojo kėlinio pradžią Prancūzijos krepšininkėms sudrumstė per pusę minutės surinktos net 4 komandinės pražangos bei du ispanių tritaškiai – 59:55. Prancūzės, o labiausiai S.Gruda, kuri jau buvo surinkusi 22 taškus, nesitaikstė su tokia padėtimi bei sužaidus daugiau nei 4 minutes išlygino rezultatą 61:61. Po gražaus A.Torrens perdavimo S.Lyttle ispanės pradėjo tolti 68:64. Tačiau vėl iššovė Prancūzijos snaiperė C.Dumerc, kuri likus daugiau nei minutei pataikė tritaškį – 68:67. Likus 7,5 sek. S.Lyttle pataikė metimą, kuris, pasirodė, buvo auksinės vertės – 70:67. Prancūzijos krepšininkėms nepavyko pataikyti iš toli, o dvitaškio pergalei neužteko. Ispanės triumfavo 70:69!

Rezultatyviausios:

Ispanija: Alba Torrens – 21, Sancho Lyttle – 20 (11 atk. kam.), Marta Xargay – 8, Silvia Dominguez – 7, Cindy Lima – 6.

Prancūzija: Sandrine Gruda – 25, Celine Dumerc – 11, Emlie Gomis – 9, Isabelle Yacoubou – 8, Edwige Lawson-Wade ir Emmeline Ndongue – po 5.