Įdomiausi pasaulio jaunimo čempionato krepšininkai (top5)

Pasibaigus pirmajam pasaulio vaikinų iki 19 metų čempionato etapui, išsakysiu savo asmeninę nuomonę ir apžvelgsiu penkis įdomiausius jaunuosius krepšininkus, kurie dar tik pradedą savo kelią į šlovės olimpą.

Sudarydamas šį penketą remiuosi savo krepšinio supratimu, žaidėjų demonstruotais rezultatais per tris pirmojo etapo rungtynes ir krepšininkų potencialiomis galimybėmis vyrų krepšinyje.

1. Dario Šaričius (1994 m., Sunkusis krašto puolėjas, Kroatija). Pirmame etape vid. 23 tšk., 13.7 atk. Kam., 7 rez. perd.)

Nieko nuostabaus, kad pirmasis mano sąraše – Kroatų žvaigždė Dario Saričius. Po pirmųjų trijų čempionato rungtynių svarbiausiose statistinėse kategorijose dominavęs (antras pagal rezultatyvumas bei pirmas pagal atkovotus kamuolius ir atliktus rezultatyvius perdavimus) puolėjas dar kartą įrodo, kad yra vienareikšmiškai geriausias savo kartos krepšininkas Europoje. Jau pirmose rungtynėse atlikęs žvėrišką trigubą dublį (32 tšk., 12 atk. Kam., 12 rez. perd.) nutildė visus skeptikus, kurie pradėjo abejoti jo potencialu. Po pirmosios praėjusio sezono pusės, kurioje jis nerungtyniavo dėl teisinių ginčų su buvusiu savo klubu KK „Zagreb“ bei labai neišsiskiriančios statistikos vilkint KK „Split“ marškinėlius Adrijos lygoje. Vis dėlto vertėtų atkreipti dėmesį į itin prastą tritaškių pataikymą (vos 2 iš 13 metimų ir 15,4 proc. taiklumas) bei klaidų skaičių (vid. 5,7, o trečiosiose čempionato rungtynėse net 10 klaidų!). Norėtųsi tikėti, jog tai tik atsitiktinumas ir šiemet dar nusprendęs savo jėgų NBA naujokų biržoje nebandyti, kroatas pasitemps ir vieną dieną taps tvirtu NBA žaidėju.

2. Trey‘us Lyles‘as (1995 m., sunkusis krašto puolėjas, Kanada). Pirmame etape vid. 20 tšk., 9.3 atk. kam.).

Nepaisant to, jog yra metais jaunesnis už daugelį savo tiesioginių varžovų šiame čempionate, Lyles‘as pirmojo etapo metu atrodė itin solidžiai. Puikiu kamuolio varymu, greičiu ir atletišku kūno sudėjimu pasižymintis kanadietis nors ir nėra pažymimas kaip pirmojo ryškumo turnyro žvaigždė, mano nuomone, turėtų tokia būti. Nors Kanados rinktinėje jis dažniausiai užima vidurio puolėjo poziciją, vyrų krepšinyje jį matau kaip sunkųjį krašto puolėją, kuris ne tik tvirtai atrodo po krepšiu, tačiau puikiai pataiko ir iš vidutinio nuotolio bei geba susikurti progas sau. Kitų metų naujokų biržoje (kuri žada būti kur kas pajėgesnė nei šiemet) JAV krepšinio apžvalgininkai jam žada 8-ąjį šaukimą ir tai nėra stebėtina pažvelgus į puikiai aikštėje atrodantį atletą.

3. Qi Zhou‘as (1996m., vidurio puolėjas, Kinija.) Pirmame etape vid. 13,3 tšk., 9,3 atk. Kam., 6.3 blk.

Naujasis kinų Yao Mingas? Galbūt. Puikiai debiutavęs dvejais metais vyresnių vaikinų čempionate (28 tšk., 17 atk. kam., 9 blk.) vidurio puolėjas privertė pasidomėti juo atidžiau. Ir ne vien dėl išskirtinio ūgio, kuris jau dabar yra 217 cm. Nors antrąsias rungtynes kinas norėtų kuo greičiau užmiršti (vos 1 tšk., 4 atk. Kam., 2 blk.), trečiose vėl įrodė, kad gali rungtyniauti stabiliai ir naudingai. Vertėtų pažymėti ir puikų Qi Zhou‘o baudų pataikymą, kuris dažnai kiša koją jo ūgio krepšininkams (12 iš 14 metimų ir 86 proc.).

4. Mislavas Bržoja (1995 m., atakuojantis gynėjas, Kroatija). Pirmame etape vid. 18 tšk., 8.7 atk. kam., 2 per. kam.

Dar vienas kroatų atstovas mano sudarytame penketuke. Nors ir yra Dario Šaričiaus šešėlyje, gynėjas rungtyniauja puikiai ir nusipelno būti vadinamas vienu geriausiu turnyro žaidėju. Šiemet NCAA aukščiausiame divizione savo jėgas išmėginęs kroatas universiteto komandoje buvo tik statistas, tačiau atstovaudamas savo šalies rinktinei atrodo itin solidžiai. Vos 195 cm ūgio, tačiau tvirtai sudėtas krepšininkas per tris rungtynes pasiekė solidų vidurkį, atkovotų kamuolių grafoje – 8,7. Išskirti galima ir puikiai jaučiamą rungtynių ritmą, protingus sprendimus atakų metu, nesavanaudiškumą. Baudos – žaidimo aspektas, ties kuriuo reiktų itin patobulėti. Net dvejų iš trijų rungtynių krepšininkas nebaigė dėl susirinktų penkių asmeninių pražangų. Atsižvelgiant į tai, galima daryti prielaidą, jog Bržojai rečiau pažeidinėjus taisykles, jo statistika galėjo būti dar įspūdingesnė. Kroatas yra labiau europietiško žaidimo stiliaus šalininkas, todėl sėkmingą jo karjerą prognozuočiau Senajame žemyne. Taip pat pažymėtina, jog jis gimęs metais ankščiau nei daugelis čempionato krepšininkų.

5. Sajjadas Mashayekhi (1994 m., įžaidėjas, Iranas.) Pirmame etape vid. 17 tšk., 10.3 atk. kam.

Ankščiau niekada negirdėjus apie šį žaidėją. Dėmesį jis patraukė jau pirmose čempionato rungtynėse, kai pelnė 32 taškus. Tačiau antrosios rungtynės su Lietuvos rinktine jam buvo tarsi košmaras – vos 2 taiklūs metimai iš 14, 2 realizuotos baudos iš 7 bei 5 klaidos. Įspūdingiausia tai, kad vos 183 cm ūgio įžaidėjas visame čempionate yra antras pagal atkovotus kamuolius. Nepaisant to, jog realizuoja vos 56 proc. baudos metimų, 15 proc. tritaškių ir 42 proc. dvitaškių, o rungtyniauja vienų iš čempionato autsaiderių gretose, Sajjadas Mashayekhi palieka įdomaus ir netradicinio krepšininko įspūdį. Tai potencialo turintis krepšininkas. Belieka tik jį panaudoti tinkama linkme.

Skaitytojas Skirmantas



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių