„Hoptrans-Sirenos“ įveikė klaipėdietes ir prasibrovė į LMKL finalą

Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ pirmą kartą klubo istorijoje rungtyniaus Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finale, kur dėl čempionų titulo iki trijų pergalių kovos su Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšininkėmis.

Lino Šalkaus auklėtinės trečiose pusfinalio rungtynėse savo žiūrovų akivaizdoje 70:67 (21:18, 20:18, 11:18, 18:13) parklupdė Klaipėdos „Fortūnos“ ekipą ir seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2-1.

Pirmąją tarpusavio dvikovą Garliavoje 69:68 laimėjo „Fortūna“. Tuo tarpu Klaipėdoje 60:44 pergalę šventė „Hoptrans-Sirenos“.

Pradėjus tiksėti priešpaskutinei rungtynių minutei skirtumas tarp ekipų tebuvo minimalus (68:67). Prie baudų metimo linijos stojusi Iveta Šalkauskė pataikė tik vieną badą bei paliko varžovėms šansą išlyginti rezultatą.

Netrukus prasidėjo „Fortūnos“ netaiklių metimų serija. Netaikliai atakavo Lina Aglinskaitė ir Garkeiva Council. Pastaroji likus žaisti 9 sekundes galėjo išplėšti pratęsimą, bet prametė iš po krepšio. Šeimininkių pergalę įtvirtino Lauros Rakutytė baudos metimas.

Įpusėjus antrajam kėliniui šeimininkės turėjo 16 taškų persvarą (36:20), tačiau uostamiesčio komanda spurtavo 16:2 ir nukirpo šį deficitą (36:38).

Iki mačo pabaigos likus žaisti 19,9 sekundės čiurnos traumą patyrė Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė ir į aikštę nebegrįžo. Visą susitikimą ji žaidė karščiuodama ir su skaudančia gerkle.

„Hoptrans-Sirenos“: Iveta Šalkauskė 28 (9 atk. kam., 8/9 dvit.), Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė 19 (5 kld.), Eglė Tarasevičiūtė 11.

„Fortūna“: Garkeiva Council 21 (4/7 trit.), Lina Aglinskaitė 17, Eglė Šikšniūtė 16.

Pirmoji finalo dvikova numatyta pirmadienį.

Linas Šalkus („Hoptrans-Sirenų“ vyr. treneris): „Šaunuolės merginos. Galbūt joms meistriškumo ir trūksta, bet tokio noro kovoti nenupirksi niekur. Puiku laimėti prieš komandą, kuri turi tris legionieres ir tris kandidates į Lietuvos rinktinę. Manau, kad „Hoptrans-Sirenos“ tikrai vertos žaisti finale. Padarėme didelį darbą. Nesvarbu, kaip bepasibaigtų finalas, didžiuojuosi ir džiaugiuosi šia komanda.

Bandysime atstatyti žaidėjas finalui. Žemantauskaitė-Matlašaitienė žaidė su temperatūra, bet čia yra tikros kareivės, kurios eina kovoti į aikštelę bet kokiu atveju. Galiu pasakyti tik nuoširdų ačiū jai. Žiūrovų palaikymas tikrai geras. Kitą kartą gal ne tik ledų, bet ir alaus nupirktume, bet gaila, kad negalime.“

Iveta Šalkauskė („Hoptrans-Sirenų“ puolėja): „Rungtynės tikrai buvo sunkios, bet ir nesitikėjome lengvos kovos. Norėjome parodyti, kad tikrai galime žaisti ir esame vieninga komanda. Pradžioje turėjome problemų su gynyba, bet po to išsprendėme šią problemą. Pasitikėjome viena kita ir padarėme tą darbą. Kiekvienas žiūrovų plojimas mums yra didelė pagalba. Manau, kad „Kibirkštis-VIČI-IKI“ mūsų nenuvertins.“