Geriausiais tapo M.Stankevičius ir „Ekrano“ žaidėjai, metų treneris - V.Liubšys

Geriausiu 2009 metų Lietuvos futbolininku specialistai ir mėgėjai antrus metus iš eilės išrinko Marių Stankevičių, geriausių žaidėjų prizai atiteks Lietuvos čempiono Panevėžio "Ekrano" žaidėjams Valdui Trakiui ir Vytautui Černiauskui, o vicečempionės Vilniaus "Vėtros" strategas Virginijus Liubšys išrinktas geriausiu treneriu.

Futbolas.lt kartu su Lietuvos Futbolo Federacija (LFF) organizuoti geriausiųjų rinkimai truko beveik dvi savaites iki lapkričio 9 dienos, o nugalėtojai skelbiami prieš Kaune vyksiančią futbolo sezono uždarymo renginį, kuriame geriausiųjų laukia prizai.

Padarė žingsnį į priekį

Metų Lietuvos futbolininko rinkimuose M.Stankevičius neturėjo lygių ir su net 160 pirmųjų vietų ir 1140 taškų daugiau nei dvigubai aplenkė konkurentus tiek futbolo mėgėjų, tiek specialistų balsavime.

28 metų žaidėjas šiemet tapo tvirtu Genujos "Sampdoria" pagrindinės sudėties nariu, pateko į Italijos taurės finalą ir naujame sezoną žengia tarp stipriausių "Serie A" komandų, o Lietuvos rinktinėje per žaistus penkis mačus įmušė du įvarčius.

"Metai buvo banguoti - pasitaikė ir nemalonių, ir malonių epizodų. Tačiau šiemet savo karjeroje atlikau didelį žingsnį į priekį ir tuo džiaugiuosi. Nors nesitikėjau laimėti tokia didele persvara", - interviu Futbolas.lt tinklapiui kalbėjo futbolininkas.

Geriausių trijulė nepasikeitė

Antrą vietą su 478 balų užtikrintai užėmė Maskvos CSKA saugas Deividas Šemberas. Kovoje dėl trečios vietos "Livorno" puolėjas ir Lietuvos rinktinės kapitonas Tomas Danilevičius vis tik aplenkė rinkimų debiutantą Urzičenio "Unirea" vartininką Giedrių Arlauskį.  

Pernai geriausiųjų trejetą sudarė tie patys žaidėjai, tačiau T.Danilevičius liko antras po M.Stankevičiaus, o D.Šemberas užėmė trečią poziciją.

Penktas šiemet liko Edgaras Česnauskis, o nedaug nuo jo atsilikusiam rinkimų debiutantui Darvydui Šernui atiteko šešta vieta. Aukščiausią vietą iš Lietuvoje žaidžiančių futbolininkų užėmė Panevėžio "Ekrano" žaidėjai V.Trakys ir Deimantas Bička.

Iš viso buvo paminėtos 38 žaidėjų pavardės, 16 iš jų - ir sirgalių, ir ekspertų balsavime.

Komandos draugų dvikova

Geriausio Lietuvoje žaidžiančio futbolininko rinkimuose V.Trakys tik futbolo mėgėjų balsų dėka įveikė komandos draugą "Ekrano" ekipoje ir praėjusių metų laureatą D.Bičką.

Abu žaidėjai šiemet ženkliai prisidėjo prie "Ekrano" antrojo iš eilės A lygos čempionų titulo - puolėjas V.Trakys pelnė 20 įvarčių ir buvo rezultatyviausias čempionate, o saugas D.Bička neoficialiais skaičiavimais atliko apie 20 rezultatyvių perdavimų.

Ekspertų balsavime D.Bička aplenkė V.Trakį vieninteliu tašku, tačiau sirgaliai skyrė daug daugiau pirmųjų vietų puolėjui. V.Trakys surinko 627 taškus, o D.Bička 545.

30 metų V.Trakys pernai rinkimuose užėmė 11 vietą, o 1998 m. atstovaudamas FBK "Kaunui"  yra patekęs į geriausiųjų penketą.  Pernai geriausiu išrinktas 37 metų D.Bička šio sezono pabaigoje paskelbė apie karjeros pabaigą.

Trečią ir ketvirtą vietas rinkimuose užėmė "Vėtros" atstovai gynėjas Tadas Kijanskas ir saugas Tomas Ražanauskas, o penktas liko Ramūnas Radavičius iš Marijampolės "Sūduvos". Vieninteliu ne A lygos atstovu geriausiųjų dešimtuke tapo rezultatyviausias I lygos žaidėjas "Šilutės" puolėjas Gvidas Juška.

Vartininkas vėl geriausias

Jauno žaidėjo rinkimuose antrą sezoną iš eilės niekas neprilygo Panevėžio "Ekrano" Vytautui Černiauskui - žaidėją geriausiu išrinko abi respondentų grupės.

20 metų V.Černiauskas šiemet antrą kartą beveik visus metus gynė "Ekrano" vartus sėkmingame komandos žygyje aukso medalių link, o taip pat rungtyniavo visuose Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės atrankos į Europos čempionatą mačuose.

Nuo 489 balus gavusio nugalėtojo pernelyg neatsiliko Vilniaus "Vėtros" saugas Tadas Eliošius, kuris surinko 343 taškus ir buvo puikiai įvertintas tarp specialistų.

Tik penki balai skyrė trečią ir ketvirtą vietas - tokiu nedideliu skirtumu Marijampolės "Sūduvos" puolėjui Audriui Brokui pavyko aplenkti "Vėtros" vartų sargą Povilą Valinčių. Penktas liko "Sūduvos" saugas Povilas Leimonas, šeštu kiek netikėtai tapo II lygoje žaidęs "Kauno" gynėjas Mantas Fridrikas, o dešimtuką užbaigė po du "Vėtros" ir "Šiaulių" žaidėjus.

Įvertintas vicečempionų strategas

Geriausio Lietuvos pirmenybių trenerių rinkimai atspindėjo "Ekrano" ir "Vėtros" kovą A lygoje - atkakliai grūmėsi ekipų strategai Valdas Urbonas ir Virginijus Liubšys.

V.Urbonas geriausiu treneriu tapo pernai, o su "Ekranu" apgynė čempionų titulą, tačiau paaiškėjus galutiniams šių metų rinkimų rezultatams triumfavo sidabro medalius iškovojusios "Vėtros" vairininkas V.Liubšys. Jis nežymiai pranoko V.Urboną ekspertų apklausoje ir taip pat buvo pranašesnis pagal sirgalių nuomonę.

51 metų "Vėtros" strategas šiemet su atsinaujinusia komanda sugebėjo netikėtai įsiterpti į kovą dėl aukso medalių ir nusileido "Ekranui" tik paskutiniame čempionato ture, o UEFA Europos lygos turnyre peržengė du etapus.

Trečia vieta atiteko užsieniečiui - Tauragės "Taurą" antroje sezono pusėje treniravusiam specialistui iš Latvijos Jurijui Popkovui. Ketvirtą poziciją iškovojo su II lyg FBK "Kauno" vyriausiasis treneris Saulius Vertelis. Pirmoje metų dalyje su "Banga" dirbęs Valdas Ivanauskas ir su "Šiaulių" strategas Deivis Kančelskis užėmė penktą ir šeštą vietas. Dešimtuko pabaigoje atvirkščiai nei pagal komandų užimtas vietas išsirikiavo I lygos prizininkų treneriai.

Šventėje trūks dviejų nugalėtojų

Laureatai bus apdovanojami penktadienį Kaune vyksiančiame Lietuvos futbolo federacijos sezono uždarymo ceremonijoje. Tiesa, M.Stankevičius į renginį negalės atvykti dėl treniruočių klube, o V.Černiauskas - dėl pasiruošimo jaunimo rinktinės dvikovai su Makedonija.

Geriausias Lietuvos futbolininkas renkamas jau 45-ąjį (nuo 1965 m.) o pirmą kartą tokie rinkimai vyko 1965 metais. geriausias šalies pirmenybių žaidėjas 18-ąjį kartą (nuo 1992 m.). Jaunojo A lygos žaidėjo (ne vyresnio nei 21 metai) ir trenerio rinkimai surengti antrus metus iš eilės. Trijose iš keturių nominacijų kandidatuoti į laureatus galėjo ne tik A lygos, tačiau ir I bei II lygų atstovai.

Rinkimuose surašydami geriausiųjų trejetus (1 vieta. - 5 taškai., 2 vt. - 3 tšk., 3 vt. - 1 tšk.) dalyvavo visi norintys futbolo mėgėjai, kurie siuntė savo balsus elektroniniu paštu, o taip pat apklausti ekspertai  - šalies rinktinių, A lygos, I lygos klubų treneriai bei darbuotojai, LFF, futbolo apskričių federacijų ir Lietuvos futbolo teisėjų asociacijų vadovai, futbolą nušviečiantys žiniasklaidos atstovai.

Savo balsus rinkimuose atidavė daugiau nei pusantro šimto aistruolių ir 110 futbolo specialistų. Jų skirtas balsų skaičius buvo įvertintas vienodai proporcingai.

Lietuvos futbolo federacijos ir Futbolas.lt geriausiųjų rinkimų rezultatai

Geriausias 2009 m. Lietuvos futbolininkas
Vieta, vardas, pavardė, klubas,  viso  1 vietų - 2 vietų - 3 vietų, taškai
1. Marius Stankevičius (Genujos "Sampdoria", Italija, 160-43-19, 1140)
2. Deividas Šemberas (Maskvos CSKA, Rusija, 29-68-47, 478)
3. Tomas Danilevičius ("Livorno", Italija, 12-44-43, 293)
4. Giedrius Arlauskis (Urzičenio "Unirea", Rumunija, 20-23-45, 238)
5. Edgaras Česnauskis ("Moskva", Rusija, 6-19-27, 131)

Geriausias 2009 m. Lietuvoje žaidžiantis futbolininkas
1. Valdas Trakys (Panevėžio "Ekranas", 78-40-32, 627)
2. Deimantas Bička (Panevėžio "Ekranas", 63-38-31, 545)
3. Tadas Kijanskas (Vilniaus "Vėtra", 29-41-38, 354)
4. Tomas Ražanauskas (Vilniaus "Vėtra", 9-23-27, 161)
5. Ramūnas Radavičius (Marijampolės "Sūduva", 7-20-14, 121)

Geriausias 2009 m. Lietuvoje žaidžiantis jaunas futbolininkas (iki 21 metų)
1. Vytautas Černiauskas (Panevėžio "Ekranas", 59-33-22, 489)
2. Tadas Eliošius (Vilniaus "Vėtra, 40-21-16, 343)
3. Audrius Brokas (Marijampolės "Sūduva", 15-18-17, 167)
4. Povilas Valinčius (Vilniaus "Vėtra", 15-16-14, 162)
5. Povilas Leimonas (Marijampolės "Sūduva", 10-13-4, 97)

Geriausio 2009 m. Lietuvos pirmenybių treneris
1. Virginijus Liubšys (Vilniaus "Vėtra", 85-63-19, 733)
2. Valdas Urbonas (Panevėžio "Ekranas", 78-57-26, 686)
3. Jurijus Popkovs (Tauragės "Tauras", 7-15-27, 122)
4. Saulius Vertelis (FBK "Kaunas", 6-10-16, 77)
5. Valdas Ivanauskas (Gargždų "Banga", 1-10-25, 62)NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių