Geidžiamiausi likę laisvieji agentai NBA vasaros turguje (top10)

Krepšinio naujienų portalas „Tritaškis.lt“ tęsia rubriką „Už Atlanto“. Šioje rubrikoje nagrinėjamos svarbiausios stipriausios planetos krepšinio lygos (NBA) bei amerikietiško krepšinio aktualijos JAV žurnalistų akimis.

Nuo to laiko, kai NBA komandoms buvo leista derėtis dėl naujų sutarčių, ekipos vieną po kito žarstė pasiūlymus laisviesiems agentams, tarp kurių buvo ir vienais geidžiamiausių laikyti Dwightas Howardas, Chrisas Paulas, Joshas Smithas, Andre Iguodala ir kiti.

Kadangi dauguma geidžiamiausių krepšininkų jau susirado komandas naujam sezonui, pateikiame Jums ESPN rašančio Kevino Peltono geriausių likusių NBA laisvųjų agentų dešimtuką.

***

Praėjus savaitei po atsidariusios rinkos, dauguma žinomiausių žaidėjų jau yra pasiekę susitarimus dėl naujų sutarčių. Žaidėjų pasirinkimas rinkoje mažėja, tad apžvelkime dešimt geriausių likusių žaidėjų ir komandas, kuriose jie gali tęsti karjerą.

Pastaba: (R) reiškia, kad žaidėjas yra apribotasis laisvasis agentas.

1. Nikola Pekovičius, vidurio puolėjas, Minesotos „Timberwolves“ (R)

Apribotojo laisvojo agento statusas taip pat, kaip ir nuo kitų dviejų geriausiųjų trejeto žaidėjų, atėmė dalį komandų dėmesio. Dabar tikėtina, kad jokia komanda jam nepasiūlys didesnės nei 10 mln. JAV dolerių sutarties metams. Dvi komandos, turinčios pakankamai vietos „algų kepurėje“ yra Klyvlendo „Cavaliers“ ir Filadelfijos „76ers”. „Cavaliers“ prieš 2014-2015 metų sezoną tikriausiai nenorės užsikelti finansinės naštos, o „76ers” pradėjo atsinaujinimo procesą ir komandą lipdys apie Nerlensą Noelį. N.Pekovičius galėtų tikėtis, kad Sakramento „Kings“ panaudos amnestijos galimybę ir taip atleis Johną Salmonsą, kas leistų sutaupyti apie 12,5 mln. JAV dolerių net po su Carlu Landry pasirašytos sutarties. Vis dėlto komandai labai reikia lengvojo krašto puolėjo.

Jei nesulauks jokio ypatingo pasiūlymo, krepšininkas turės keletą pasirinkimų. Žinodamas, kad „Timberwolves“ nori jį išlaikyti savo gretose ir viršys žemesnius kitų komandų pasiūlymus, jis galėtų pasirašyti mažesnės vertės sutartį su tokia komanda, kaip Atlantos „Hawks“ ar Dalaso „Mavericks“. Arba jis gali priimti kvalifikacinį 6,1 mln. JAV dolerių „Timberwolves“ pasiūlymą ir kitą vasarą tapti neapribotu laisvuoju agentu. Jei N.Pekovičius priimtų šį pasiūlymą, tai reikštų mažiau pinigų šį sezoną, bet didesnę galimybę geriau užsidirbti po to.

Tikėtina komanda: „Timberwolves“.

AFP/Scanpix nuotr.

2. Brandonas Jenningsas, įžaidėjas, Milvokio „Bucks“ (R)

Kaip ir N.Pekovičiaus, B.Jenningso vertė sumenko. Vienintelė ekipa be „Bucks“, turinti pakankamai vietos „algų kepurėje“ ir neturinti startinio penketo įžaidėjo – „Hawks“. Vis tik, jie patys turi įžaidėją, esantį apribotu laisvuoju agentu. Todėl tikėtina, kad gynėjas grįš į Milvokį. Vienintelis klausimas lieka – ar jis priims kvalifikacinį pasiūlymą, ar pasirašys naują ilgalaikę sutartį? Kovo mėnesį B.Jenningsas „Yahoo!“ sakė, kad, jei priims kvalifikacinį pasiūlymą, tuomet kitą vasarą tikrai paliks „Bucks“. Tai reikštų didelę krepšininko auką, kadangi kvalifikacinis pasiūlymas yra vertas vos 4,3 mln. JAV dolerių.

Tikėtina komanda: „Bucks“.

3. Jeffas Teague‘as, įžaidėjas, Atlantos „Hawks“ (R)

J.Teague‘as turi tokią pačią problemą, kaip ir B.Jenningsas. Jis praeitą savaitę išreiškė savo susirūpinimą, nes „Hawks“ jam nerodo didelio dėmesio. „Hawks“ buvo užsiėmusi, tvarkydama kitus reikalus ir vis dar turi pakankamai vietos „algų kepurėje“ savo pirkiniams. Su gynėju tikriausiai bus pradėta tartis vėliausiai, nes jo 6,1 mln. JAV dolerių atlyginimas yra mažesnis nei būtų pasirašius naują sutartį.

Tikėtina komanda: „Hawks“.

4. Andrew Bynumas, vidurio puolėjas, Filadelfijos „76ers”

Jis gali būti pačiu įdomiausiu laisvuoju agentu, likusiu rinkoje. Priklausomai nuo to, ar jo keliai atlaikys krūvį, A.Bynumas gali būti geriausias arba blogiausias žaidėjas rinkoje. Todėl medikų išvados turės didelę reikšmę komandų susidomėjimui. Ypač didelę reikšmę tai gali turėti „Hawks“ ir „Mavericks“, mat šios komandos gali pasiūlyti didelius pinigus. Esant tokiai kainai, dvejų metų sutartis turėtų būti geriausias variantas, nes A.Bynumas gali tapti komandos laimėjimu arba išvis neįžengti į aikštę.

Tikėtina komanda: „Mavericks“.

AP/Scanpix nuotr.

5. Andrejus Kirilenka, lengvojo krašto puolėjas, Minesotos „Timberwolves“

A.Kirilenkai gali būti sunku gauti panašią sutartį į tą, kurią turėjo. Jis galėjo pasinaudoti kontrakte numatyta galimybe ir per metus „Timberwolves“ gretose uždirbti 10,2 mln. JAV dolerių. Idealiausias variantas puolėjui būtų „Kings“ ekipa, jei ji panaudotų amnestijos galimybę J.Salmonsui bei išnaudotų vietą „algų kepurėje“, siūlydama ilgalaikę sutartį. A.Kirilenka taip pat gali gauti pelningą vienerių metų pasiūlymą iš „Cavaliers“, kas padėtų išsaugoti vietą „algų kepurėje“ kitam sezonui bei padėtų kovoti dėl vietos atkrintamosiose. Jei to nenutiks, reikia manyti, kad rusas sulauks vidutinių pasiūlymų.

Tikėtina komanda: „Kings“.

6. Chrisas Andersenas, vidurio puolėjas, Majamio „Heat“

Bet kokiu atveju „žmogus paukštis“ toliau skraidys Majamyje. Ch.Andersenas ir komanda turi nuspręsti, ar jis pasirašys 1,7 mln. JAV dolerių vertės sutartį, ar prašys didesnies didesnės dalies iš komandos turimų 3,2 mln. Kadangi amerikietis vis dar gauna pinigus iš Denverio „Nuggets“ komandos, kuri buvo jam panaudojusi amnestiją, jis gali nuspręsti žaisti už mažesnį atlyginimą ir leisti komandai dalį likusių pinigų panaudoti pasirašant sutartis su kitais žaidėjais.

Tikėtina komanda: „Heat“.

7. Monta Ellisas, gynėjas, Milvokio „Bucks“

Kol kas M.Ellisas nesulaukė tiek daug dėmesio, kiek tikėjosi tuomet, kai atsisakė 11 mln. JAV dolerių kontrakto. Sekmadienį Marcas Steinas pranešė, kad susidomėjimą juo rodo „Hawks“ ir „Nuggets“, nors pastarajai reikėtų kažko atsisakyti, kad galėtų gynėjui pasiūlyti tinkamą sutartį. „Hawks“ padėtis kiek lengvesnė, tačiau neaišku, ar M.Ellisas į komandą gali įnešti kažko, ko negalėtų sėkmingai rungtyniaujantis Lou Williamsas.

Tikėtina komanda: „Hawks“.

AFP/Scanpix nuotr.

8. Nate‘as Robinsonas, įžaidėjas, Čikagos „Bulls“

Dauguma komandų jau yra susitvarkiusios su savo pagrindiniais įžaidėjais, tad jos pradeda ieškoti, kas galėtų juos keisti ir nekainuotų pernelyg brangiai. Būtent toks žaidėjas ir yra N.Robinsonas. Jis gali produktyviai žaisti pakilęs nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Yra tikimybė, kad jis gali grįžti į Oklando „Warriors“, kur žaidė prieš dvejus metus. „Warriors“ gretose su žaidimo kūrimo pareigomis jam padėtų tvarkytis Andre Iguodala.

Tikėtina komanda: „Warriors“.

9. Geraldas Hendersonas, atakuojantis gynėjas, Šarlotės „Bobcats“ (R)

Po „Visų žvaigždžių“ savaitgalio G.Hendersonas pelnydavo 18,5 taško ir pradėjo demonstruoti visai kitokio lygio žaidimą nei iki tol. Per 36 žaidimo minutes rezultatyvumas pakilo nuo 16,6 taško iki 19 taškų, o rezultatyvių perdavimų skaičius nuo 2,6 iki 3,7. Padidėjo ir jo „tikrojo taiklumo procentas“* nuo 51 iki 55 proc. „Bobcats“ gali džiaugtis, kad tikriausiai pavyks jį susigrąžinti, nes kitos komandos nerodo jam itin didelio dėmesio.

Tikėtina komanda: „Bobcats“.

10. Brandanas Wrightas, sunkiojo krašto puolėjas/vidurio puolėjas, Dalaso „Mavericks“

Po to, kai J.J. Hicksonas nusprendė pasirašyti trejų metų sutartį su „Nuggets“, B.Wrightas tapo geriausiu pasirinkimu komandoms, norinčioms aukštaūgio, kuris gali pelnyti taškus, pakilęs nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Taiklus dvitaškių metikas per dvejus metus Dalase realizavo daugiau nei 60 proc. savo metimų ir gali žaisti abiejose priekinės linijos pozicijose, nors nė vienoje iš jų nepasižymi gera gynyba. Jei „Mavericks“ pasirašys sutartį su A.Bynumu, tuomet B.Wrightas, ko gero, ieškos naujos komandos.

Tikėtina komanda: Naujojo Orleano „Hornets“.

Kitas dešimtukas: Mo Williamsas (įžaidėjas, Jutos „Jazz“), Gary Nealas (atakuojantis gynėjas, San Antonijaus „Spurs“), Corey Breweris (lengvojo krašto puolėjas, Denverio „Nuggets“), Eltonas Brandas (vidurio poulėjas, Dalaso „Mavericks“), Samuelis Dalembertas (vidurio puolėjas, Milvokio „Bucks“), DeJuanas Blairas (vidurio puolėjas, San Antonijaus „Spurs“), Marreese‘as Speightsas (vidurio puolėjas, Klylendo „Cavaliers“), Jamesas Johnsonas (lengvojo krašto puolėjas, Sakramento „Kings“, R), Jermaine‘as O‘Nealas (vidurio puolėjas, Fynikso „Suns“), D.J. Augustinas (įžaidėjas, Indianos „Pacers“).

*Tikrojo taiklumo procento formulė: TS% = PTS/(2*(FGA+0,44*FTA)). PTS reiškia pelnytis taškus, FGA – atliktus metimus iš žaidimo, FTA – atliktus baudos metimus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių