Galiūnas Ž. Savickas pateko į pasaulio čempionato finalą

42-ejų metų Žydrūnas Savickas pateko į Filipinuose vykstančio 41-ojo pasaulio galiūnų čempionato finalą.

Keturiskart pasaulio čempionas iš Lietuvos trečios atrankos grupės varžybose antradienį laimėjo rąsto kėlimo rungtį ir, su 22 taškais užėmęs pirmą vietą, iškart pateko į finalą. Po penkių rungčių antrą-trečią vietas užėmę amerikietis Robertas Oberstas (22 tšk.) ir britas Luke'as Stoltmanas (17,5 tšk.) varžėsi akmenų sukėlimo rungtyje dėl antro kelialapio į finalą. Šioje rungtyje geriau sekėsi R. Oberstui.

Pirmoje atrankos grupėje lietuvis Marius Lalas rąsto kėlimo rungtyje buvo ketvirtas, o po penkių rungčių su 19,5 taško rikiavosi antras. Akmenų sukėlimo rungtyje jam teko varžytis su slovėnu Matjažu Belšaku. Deja, šioje rungtyje pranašesnis buvo slovėnas, kuris ir pelnė bilietą į finalą. Grupės nugalėtoju po penkių rungčių tapo islandas Hafthoras Bjornssonas (23 tšk.).

Pasaulio galiūnų čempionate dalyvauja 30 stipruolių, suskirstytų į penkias grupes. Į finalą pateko po du kiekvienos grupės sportininkus.