Finišavo regata „Rudens vėjas 2008“

Sekmadienį Kauno mariose pasibaigė tradicinė tarptautinė buriavimo regata „Rudens vėjas 2008". Paskutiniąsias dvi dienas dėl itin silpno vėjo neįvykus nė vienam plaukimui, regatos nugalėtojais tapo tie buriuotojai, kurie geriausiai pasirodė paskutinių penkių įskaitinių plaukimų metu. Pagal regatos taisykles, varžybos laikomos įvykusiomis, jei buvo įvykdyti mažiausiai 3 plaukimai.

Olimpinėje moterų jachtų klasėje „Laser Radial" pirmoji vieta atiteko šių metų olimpinei vicečempionei Gintarei Volungevičiūtei. Regatoje „Rudens vėjas 2008" G.Volingevičiūtė laimėjo keturis plaukimus iš penkių ir bendroje įskaitoje surinko 4 baudos taškus. Antra vieta šioje klasėje atiteko kitai Pekino olimpiados dalyvei Anastasiai Chernovai iš Rusijos, kuri bendroje įskaitoje surinko 8 taškus. Trečią vietą iškovojo dar viena Lietuvos buriuotoja Aušra Milevičiūtė, bendroje įskaitoje surinkusi 11 baudos taškų.

Vyrų olimpinėje jachtų klasėje „Laser Standart" laimėjęs visus penkis plaukimus ir surinkęs 4 baudos taškus pirmą vietą iškovojo daugkartinis įvairių čempionatų nugalėtojas ir prizininkas brazilas Robert Scheidt. Antroji vieta šioje klasėje atiteko Lietuvos buriuotojui Rokui Milevičiui, bendroje įskaitoje surinkusiam 8 baudos taškus. Trečioje vietoje liko estas Jaan Akermann su 11 baudos taškų.

Tarptautinėje „Laser 4.7" klasėje, kur varžosi jaunimas iki 21 m., pirmoji vieta atiteko kaunietei Viktorijai Andrulytei. Laimėjusi visus penkis plaukimus ši buriuotoja surinko 4 baudos taškus. Antroje vietoje liko Estijos buriuotojas Rimo Timm, surinkęs 89 baudos taškus, trečioje - buriuotoja iš Baltarusijos Katsiaryna Dzianel, bendroje įskaitoje surinkusi 13 baudos taškų.

„Optimist" jachtų klasės (iki 16 m.) varžybose absoliučioje įskaitoje pirmoji vieta atiteko 2007 m pasaulio čempionei Sarai Piaseckai iš Lenkijos. Laimėjusi keturis plaukimus iš penkių jaunoji buriuotoja surinko 4 baudos taškus. Antroje vietoje pagal bendrą rezultatą liko lietuvaitis Kornelijus Pupkus, surinkęs 12 baudos taškų. Trečia vieta atiteko kauniečiui Justinui Volungevičiui, surinkusiam 20 baudos taškų.

Regatoje „Rudens vėjas 2008" varžėsi 133 sportininkai iš Lietuvos, kaimyninių šalių ir Brazilijos.

Šiame straipsnyje: regatamarioskaunas