Fatališka nesėkmė: J. Blūmas lemiamu momentu prametė iš po krepšio

Vilniaus „Lietuvos rytas“ Turkijoje baigė pasirodymą šio sezono Eurolygoje. Beveik visas rungtynes prieš Stambulo „Bešiktaš“ pirmavęs sostinės klubas nesugebėjo atlikti savo darbo iki galo ir pralaimėjo 65:66 (19:15, 20:18, 15:18, 11:15). Kaip jau tapo įprasta šį sezoną, pergalė vilniečiams išsprūdo paskutinėmis sekundėmis. Lietuvos klubas lemiamoje atakoje išsigelbėjimui turėjo 12 sekundžių. Tačiau prasiveržęs Janis Blūmas nesugebėjo pataikyti iš po krepšio.

Tiesa, kaip paaiškėjo vėliau, net pergalė Stambule rytiečiams nebūtų atvėrusi durų į „Top16“ etapą. Kitose D grupės rungtynėse Bambergo „Brose Baskets“ po pratęsimo 92:90 įveikė Belgrado „Partizan“. Serbai sugebėjo panaikinti dviženklį varžovų pranašumą, o pratęsimo pabaigoje Draganas Milosavljevičius trimis baudų metimais galėjo išlyginti rezultatą. Tačiau serbo ranka sudrebėjo ir į kitą etapą keliauja klubas iš Vokietijos.

Rezultatyviausi. „„Lietuvos rytas“: D.Ivanovas (6/8 dvitaškiai) 16, L.Radoševičius (10 atk. kam.) 11, S.Babrauskas, M.Katelynas ir N.Nedovičius (6 atk. kam., 7 rez. perd.) po 8, R.Seibutis 7, P.Samardžiskis 4, J.Blūmas 3. Bešiktaš“: Danielis Ewingas 14, Serhatas Cetinas 12, Gašperas Vidmaras, Patrickas Christopheris ir Curtisas Jerrellsas po 10.

Rungtynių eiga. I kėlinys. „Lietuvos rytas“ rungtynes pradeda tokios sudėties: N. Nedovičius, S. Buterlevičius, R. Seibutis, M. Katelynas ir L. Radoševičius.

„Lietuvos rytas“ rungtynes pradeda užsivedęs – jau pirmose dvejose atakose iš toli pataiko M. Katelynas ir N. Nedovičius. D. Markota baudos metimais sušvelnina skirtumą. L. Radoševičius ir M. Katelynas pelno po du taškus – 10:2 priekyje vilniečiai.

Turkai atsako taikliu metimu. N. Nedovičius sužaidžia prastą atkarpą ir yra keičiamas. R. Seibutis jau antrą kartą iš toli atakuoja netiksliai. Įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“ priekyje - 10:4.

G. Vidmaras deda iš viršaus, C. Jerrellsas prasiveržia ir „Bešiktaš“ atsitiesia – 10:8. D. Ivanovas įridena kamuolį iš po krepšio, šeimininkai atsako tritaškiu. Pyktelėjęs D. Ivanovas pelno 2 taškus su pražanga. 4 taškus iš eilės į „Lietuvos ryto“ taupyklę įdeda L. Radoševičius, kroatas taip pat blokuoja varžovo metimą. Po pirmo kėlinio sostinės klubas pirmauja - 19:15.

II kėlinys. Žinios iš Vokietijos: po pirmojo kėlinio “Brose Baskets” pirmauja prieš “Partizan” 25:13. Primename, kad toks rezultatas vilniečių netenkina. S. Babrauskas smeigia tritaškį.

Derinį „du prieš du“ dėjimu sėkmingai užbaigia P. Samardžiskis. D. Dulkiui įdėti nepavyksta, tačiau D. Ivanovas tai padaro su kaupu. R. Seibutis pagaliau pataiko iš toli, o P. Samardžiskis didina vilniečių persvarą iki – 29:19 (15 min).

P. Samardžiskis atsikovojęs kamuolį pelno dar 2 taškus. Po minutės pertraukėlės atsigavo ir „Bešiktaš“ puolimas. Turkai priartėjo iki 6 taškų. N. Nedovičius sumeta visus tris baudos metimus, rytiečiai atstato turėtą persvarą. „Lietuvos rytas“ kamuolį puolime beveik visada įžaidžia pavydėtinai, tačiau tai rezultatą atneša ne visada.

D. Ewingas vagia kamuolį iš L. Radoševičiaus ir krauna jį iš viršaus. Tačiau dėjimu kitoje atakoje atsako ir D, Ivanovas. Po dviejų kėlinių sostinės klubas pirmauja 39:33.

Iki didžiosios pertraukos vilniečių gretose ryškiausiai žibėjo bulgaras D. Ivanovas (12 tšk), N. Nedovičius pelnė 6, S. Babrauskas su M. Katelynu pridėjo po 5 taškus.

Deja, tačiau įvykių eiga Vokietijoje kol kas nedžiugina. Serbai vejasi „Brose Baskets“. Įpusėjus mačui 47:35 pirmauja šeimininkai.

III kėlinys. Ketvirčio pradžioje vilniečiai trečiu bandymu pataiko iš toli. Tai padaro M. Katelynas, dvitaškį iš vidutinio nuotolio prideda R. Seibutis. Varžovai gelbėjasi taikliomis baudomis. Lietuvos klubas pirmauja – 44:39 (23 min).

Atakoje įsibėgėjęs N. Nedovičius varžovų krepšį sudrebina galingu dėjimu. Antrą kartą iš eilės sėkmingai suveikia N. Nedovičiaus ir L, Radoševičiaus duetas. Po dar dvejų kroato taškų rytiečiai atstato 9 taškų pranašumą (25 min).

L. Radoševičius pelno aštuntajį savo tašką, turkai atsako C. Jerrellso dvitaškiu ir S. Certino tritaškiu. Vilniečiai vis dar priekyje - 50:46. J.Blūmas ir D. Ewingas apsikeičia tolimais metimais. Kėlinio pabaigoje kietai S. Babrauską sustabdęs D. Ewingas baudžiamas nesportine pražanga. Tačiau ją vilniečiai išnaudoja minimaliai - puolėjas pataiko vieną baudos metimą, o rytiečio tolimą metimą aidint trečiojo kėlinio sirenai varžovai blokuoja. Po trejų ketvirčių 54:51 pirmauja „Lietuvos rytas“.

IV kėlinys. Bamberge 25 min. „Partizan“ vejasi „Brose Baskets“ 53:59. „Lietuvos rytas“ yra smarkiai pagerinęs kovą dėl atšokusių kamuolių, tačiau paskutinio ketvirčio pradžioje abi komandos buksuoja. C. Jerrrellsas mažina turkų atsilikimą iki 2 taškų (34 min).

Turkai išsiveržia į priekį, tačiau L. Radoševičius dėjimu grąžina minimalią persvarą „Lietuvos rytui“ - 58:57. G. Vidmaras pataiso komandos draugo metimą, R. Seibutis pataiko abi baudas, po puikiai įžaisto kamuolio D. Ivanovas grąžina trijų taškų persvarą svečiams. Tačiau turkai pelno dvitaškį, D. Ivanovas atsako dvejomis baudomis - 64:61 (37 min).

Likus pusantros minutės L. Radoševičius iš dvejų baudų pataiko vieną. C. Jerrellsas atsikovojęs kamuolį į priekį vėl išveda „Bešiktaš“. D. Markota likus 12 sek. prameta abu baudos metimus. Tačiau sėkmingai prasiveržęs J. Blūmas lemiamu momentu nesugeba įmesti iš po krepšio ir „Lietuvos rytas“ priverstas eilinį kartą nusivilti. 66:65 pergalę švenčia „Bešiktaš“.

.

Situacija prieš rungtynes. Šansai. Lietuvos klubą šį sezoną lydi daugybė skaudžių nusivylimų, tačiau vilniečiai vis dar turi galimybių žengti toliau. „Lietuvos rytui“ paskutiniajame ture nereikėtų gręžiotis į kitus, jei prieš savaitę vilniečiai namuose Bambergo „Brose Baskets“būtų įveikę bent 7 taškais. Rytiečiai šį vakarą laikys kumščius už „Partizan“, tuo tarpu serbai į Vokietiją vyksta tikėdamiesi vilniečių nesėkmės.

Nors „Bešiktaš“ ir „Brose Baskets“ žais namuose, tačiau šie klubai tikrai nepriklauso elitinėms Eurolygos komandoms ir yra įveikiami. Šansų patekti toliau lietuvių klubas turi ne per daugiausiai. Tačiau teigti, kad šansai vien tik teoriniai - būtų klaidinga.

Varžovas. Kaip bebūtų, vilniečiai privalo atlikti savo darbą – laimėti Turkijoje. To nepavyko padaryti pirmajame tarpusavio mače. Tuomet ilgai taškas į tašką kovojusius rytiečius nužudė turkų tolimi metimai. Ypatingai verta prisiminti Curtį Jerrellsą. Amerikietis Vilniuje pelnė 25 taškus, 15 iš jų – žudikiškais tritaškiais.

Pagalbinių duobkasių rolę „Siemens“ arenoje atliko buvęs žalgirietis Damiras Markota (13 tšk) ir juodkalnietis Vladimiras Dašičius (10 tšk). Tiesa, pastarasis šį vakarą bėdų nepridarys - klubas su žaidėju nusprendė atsisveikinti. Niekas nenustebtų, jei šiandien sėkmingai iššautų ir aukštaūgis iš Slovėnijos Gašperas Vidmaras. Šiose rungtynėse „Bešiktaš“ versis be Tutku Ačiko ir Sinano Gulero, tačiau pastarieji žaidėjai nėra pagrindinės figūros vyr. trenerio Ermano Kunterio schemose. Varžovai pasistiprino ir buvusiu „Lietuvos ryto“ žaidėju Cemaliu Nalga. Įdomu, kaip šiam aukštaūgiui susiklostys rungtynės prieš buvusią komandą. Nors „Bešiktaš“ šis mačas turnyrine prasme yra bereikšmės, naivu tikėtis, kad savų žiūrovų akivaizzdoje turkai žais atsipalaidavę.

Koziriai. „Lietuvos rytas“ turi savų atsakymų. Renaldas Seibutis prieš savaitę pirmą kartą Eurolygoje pasiekė dvigubą dublį (19 taškų ir 10 atkovotų kamuolių). Tačiau vien nepailstančio gynėjo atsidavimo pergalei neužteks. Pirmajame tarpusavio susitikime sėkmingiausias rungtynes šį sezoną sužaidė Steponas Babrauskas (14 tšk).

Viltis. Komandos kapitonas S. Babrauskas išreiškė viltį, kad Stambule pagaliau atsiriš krepšys iš tolo. Puolėjas prasitarė, kad ties šiuo elementu komanda pluša pratybose. Žaidėjas taip pat akcentavo, kad „Lietuvos rytas“ turi atlikti daugiau rezultatyvių perdavimų. Kol kas pagal šį rodiklį sostinės klubas Eurolygoje užima paskutiniąją vietą (vid. 10 per rungtynes). Daug priklausys nuo to, kaip valdyti komandą seksis Janiui Blūmui ir Nemanja Nedovičiui. Neabejotina, kad po krepšiu „Lietuvos ryto“ aukštaūgių lauks sunki kova.

Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasEurolygaBesiktas

jo

jo portretas
Pimyn Bambergas ir Besiktasas.

mi

mi portretas
Dar vienas daunas žurnalistas. Toks pat, kaip ir L.R. Martynas Suslavičius. kam po pralaimėtų rungtynių rašyti kokie buvo šansai išeiti į TOP16. Juk visi žinom. Martynas Suslavičius bent parašė, kad tai situacija prieš rungtynęs, šitas tai tesė reportažą, kaip nieko nebuvus, atseit dar makulatūra turi šansų. Avinas.

Vargelis

Vargelis portretas
Žiūrėti šįmet "Lietuvos ryto" rungtynes ne malonumas, bet vargas. Nei trenerio, nei įžaidėjo, nei vidurio puolėjo.