Europos veteranų lengvosios atletikos čempionate lietuviai iškovojo šešis medalius

Pirmadienį Torunėje (Lenkija) prasidėjo X-asis Europos veteranų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas (programoje taip pat ilgi metimai, krosas ir ėjimas). Sėkmingai startavo Lietuvos atstovai, pirmąją varžybų dieną laimėję šešis medalius.

Rutulio stūmimo (iki 65 metų (W65) amžiaus grupė) Europos čempionės titulą iškovojo Genovaitė Kazlauskienė, 3 kg rutulį nustūmusi 11,03 m, o bronzos medalininke tapo Birutė Keršulienė (10,18 m).

W70 grupėje Europos rutulio stūmimo čempione tapo Jadvyga Putinienė - 9,44 m, Algina Vilčinskienė (W75) laimėjo sidabro medalį (9,15), o dar viena mūsų rutulio stūmikė - Janina Lapienienė (W50 grupėje - 12,52 m) - laimėjo bronzą.

Trečią vietą kūjo metimo varžybose (M50 amžiaus grupė) užėmė Rimvydas Medišauskas (51,14 m).

3000 m bėgimo (W40) rungtyje per žingsnį nuo medalio liko ketvirta finišavusi Ramunė Pociuvienė (12:13.35).

Šuolių į aukštį varžybose šeštos buvo Lina Zaniauskienė (W50) ir Genovaitė Avižonienė (W60), įveikusios atitinkamai 1,30 ir 1,15 m aukščius.

Lietuvos veteranai be medalių iš Europos čempionatų negrįžta. Sėkmingiausi čempionatai buvo 2005 metais Švedijoje ir 2007 metais Suomijoje, kuomet iškovota po penkis aukso ir po du sidabro bei bronzos apdovanojimus. Prieš dvejus metus Ispanijoje laimėti trys aukso, keturi sidabro ir vienas bronzos medalis.

Daugiausiai medalių iki šiol yra iškovojusios Algina Vilčinskienė (4 aukso, 1 sidabro) ir Jadvyga Putinienė (2 aukso, 2 sidabro), Torunėje jau papildžiusios savo kolekcijas.