Europos taurė - M.Kalniečio ir S.Jasaičio rankose!

Simo Jasaičio ir Manto Kalniečio atstovaujamas Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ klubas įgyvendino svarbiausią šio sezono tikslą – iškovojo kelialapį į Eurolygos turnyrą, rašo krepsinis.net. Šeštadienį Šarlerua mieste vykusiame Europos taurės turnyro finale Rusijos komanda 75:64 (16:17, 22:13, 16:15, 21:19) nugalėjo Bilbao „Uxue“ ekipą ir iškovojo prestižinį trofėjų bei galimybę kitą sezoną rungtyniauti Eurolygoje.

Puikiai susitikimą pradėjęs M.Kalnietis per pirmąsias keturias minutes pelnė šešis taškus, o Rusijos klubas iš karto pabėgo į priekį – 10:3. Nors įpusėjus kėliniui Alexo Mumbru ir Lamonto Hamiltono tikslių atakų dėka Bilbao ekipa buvo gerokai sumažinusi atsilikimą (10:12), S.Jasaičio ir Derricko Browno metimai vėl leido „Lokomotiv-Kuban“ komandai truputį nutolti – 16:10. Visgi ketvirtį „Uxue“ ekipa baigė spurtu 7:0 ir po pirmųjų dešimties minučių ispanai įgijo minimalų pranašumą – 17:16.

Antrojo kėlinio pradžioje jau „Uxue“ ekipa kiek nutolo (24:18), bet „Lokomotiv-Kuban“ klubas sužaidus keturias minutes spurtavo 11:2, o Nickas Calathesas tolimu metimu bei Richardas Hendrixas keturiais taškais iš eilės vėl sugrąžino pranašumą rusų komandai – 33:28. Antroje ketvirčio dalyje ispanų puolimas visiškai užstrigo, o tuo pasinaudoję Krasnodaro krepšininkai įpusėjus mačui jau pirmavo 38:30.

Nedaug situacija keitėsi ir po didžiosios pertraukos. Trečiajame kėlinyje sužaidus tris minutes N.Calathesas dvitaškiu metimu pirmą kartą padidino „Lokomotiv-Kuban“ klubo atotrūkį iki dviženklio – 44:34. Nors ispanams kelis sykius buvo pavykę kiek sumažinti deficitą, o M.Kalniečiui vis nesisekė pataikyti iš toli, prieš lemiamas dešimt minučių Krasnodaro komanda ir toliau turėjo gana saugų pranašumą – 54:45.

Mačo baigtis galutinai buvo išspręsta pirmosiomis ketvirtojo kėlinio minutėmis. Krasnodavo ekipa lemiamą ketvirtį pradėjo spurtu 11:0 ir po S.Jasaičio tritaškio komandas jau skyrė dvidešimt taškų - 65:45. Likusi mačo dalis jau tebuvo tik formalumas. Nepaisant to, jog „Lokomotiv-Kuban“ komanda leido varžovams gerokai priartėti (59:67), rusai tiksliai realizavo baudų metimus, išlaikė įtikinamą pranašumą ir laimėjo rungtynes rezultatu 75:64.

29 minutes aikštelėje praleidęs M.Kalnietis pelnė 10 (dvitaškiai 5/12, tritaškiai 0/3) taškų, atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 varžovų pražangas ir tiek pat sykių pažeidė taisykles.

S.Jasaitis per 36 minutes surinko 7 (dvitaškiai 1/4, tritaškiai 1/4, baudos 2/4) taškus, atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, sykį suklydo, išprovokavo 3 varžovų pražangas bei 4 kartus prasižengė.

„Lokomotiv-Kuban“: R.Hendrixas 14 (dvitaškiai 7/10, 9 atk. kam.), A.Maričius 12 (dvitaškiai 3/10, 10 atk. kam., 7 išprov. praž.), D.Brownas 11, N.Calathesas (7 atk. kam., 7 rez. perd.) ir M.Kalnietis – po 10.

„Uxue“: K.Vasileiadis 16 (dvitaškiai 1/5, 6 atk. kam.), M.Rakovičius 11 (6 atk. kam.), A.Mumbru 10, A.Moermanas 8 (6 atk. kam.).